У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
Справа № 802/3810/15-а
30 листопада 2015 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду Біла Л.М., перевіривши матеріали апеляційної скарги Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації на ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 10 листопада 2015 року у справі за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації до Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області про скасування постанови про накладення штрафу,
В С Т А Н О В И В :
відповідно до ухвали Вінницького окружного адміністративного суду від 10 листопада 2015 року позовну заяву повернуто позивачу.
Не погоджуючись із судовим рішенням, позивач оскаржив його в апеляційному порядку.
Перевіривши додержання особою, яка подала апеляційну скаргу, вимог статей 185-187 КАС України, суд дійшов висновку про залишення поданої апеляційної скарги без руху з наступних підстав.
Так, апелянтом не дотримано вимог ч.6 ст.187 КАС України: до апеляційної скарги не додано документу про сплату судового збору у встановленому законом розмірі та порядку, однак апелянт просить розглянути апеляційну скаргу без сплати судового збору, проте зазначене клопотання не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч.1 ст.88 КАС України, положення якої кореспондуються з нормою ч.1 ст.8 Закону України "Про судовий збір", суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
На підставі ст.86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. При цьому, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків звільнення від доказування, встановлених статтею 72 цього Кодексу (ст.71 КАС України).
Таким чином, враховуючи вищезазначене, з метою дисциплінування суб'єктів владних повноважень у відносинах із судами та унеможливлення зловживання ними своїми процесуальними правами, а також враховуючи наявність зобов'язань державних органів, зокрема, сплати судового збору, підстави для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору відсутні.
Більш того, слід зазначити, що Закон України "Про судовий збір", зокрема ст.5, наводить перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору при звернені до суду. Отже, такий суб'єкт має передбачати у кошторисі, а також виділяти кошти на судовий збір, натомість скаржник не додав до апеляційної скарги документу про сплату судового збору у встановленому законом розмірі та порядку.
Варто зазначити також те, що обов'язок сплати судового збору слугує гарантуванню принципу рівності всіх осіб у правах щодо доступу до суду.
Так, правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України "Про судовий збір".
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України "Про судовий збір".
Розміри та ставки судового збору встановлюються згідно із статтею 4 Закону України "Про судовий збір" та розраховуються відповідно до встановленого розміру мінімальної заробітної плати, станом на 1 січня календарного року.
Станом на 01 січня 2015 року приписами Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" від 28.12.2014 № 80-VIII встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1218,00 грн.
Відповідно до положень ст.4 названого Закону (в редакції чинній з 01.09.2015) розмір судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду; заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду складає - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Належними ж реквізитами для сплати судового збору за подання апеляційної скарги є: ОДЕРЖУВАЧ: УК у м. Вінниці (м. Вінниця), код платежу 22030001, Код ЄДРПОУ: 38054707, Банк: ГУ ДКСУ у Вінницькій області, МФО: 802015, розрахунковий рахунок 31212206781002.
Зазначені в ухвалі недоліки апеляційної скарги мають бути усунені шляхом направлення до Вінницького апеляційного адміністративного суду оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі, визначеному статтею 4 Закону України "Про судовий збір", підтвердження сплати судового збору та зарахування його до спеціального фонду Державного бюджету України.
Крім того, судом встановлено, що апелянт - Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації, в порушення вимог п.4 ч.2 ст.187 КАС України подав апеляційну скаргу не вказавши обґрунтування своїх вимог, із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права.
Відповідно до вимог п.3 ч.2 ст.187 КАС України, в апеляційній скарзі зазначаються вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, до суду апеляційної інстанції.
З матеріалів справи випливає, що Вінницьким окружним адміністративним судом 10 листопада 2015 року винесено ухвалу про повернення позовної заяви позивачу.
Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації 24 листопада 2015 року звернулось до Вінницького апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою на ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 22 вересня 2015 року.
Варто звернути увагу відповідача на те, що матеріали справи не містять ухвали Вінницького окружного адміністративного суду датованої 22 вересня 2015 року.
Таким чином, є незрозумілим який саме процесуальний документ Вінницького окружного адміністративного суду оскаржується відповідачем.
Недоліки апеляційної скарги може бути усунено шляхом уточнення вимог апеляційної скарги №5412 від 24.10.2015 року.
Згідно з частиною третьою статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Оскільки вказані судом обставини щодо невідповідності апеляційної скарги вимогам статті 187 КАС України створюють перешкоди для відкриття апеляційного провадження, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху з наданням особі, яка подала апеляційну скаргу, строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108, ст. 187, ч. 3 ст. 189 КАС України,
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації на ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 10 листопада 2015 року у справі за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації до Управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області про скасування постанови про накладення штрафу залишити без руху.
2. Запропонувати особі, яка подала апеляційну скаргу, в строк до 15 грудня 2015 року виконати вимоги даної ухвали та усунути виявлені недоліки апеляційної скарги.
3. Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що в разі неусунення недоліків, зазначених в ухвалі про залишення апеляційної скарги без руху, апеляційна скарга буде повернута особі, яка подала апеляційну скаргу.
4. Копію даної ухвали надіслати на адресу особі, яка подала апеляційну скаргу, рекомендованим листом.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до ст. 212 КАС України.
Суддя-доповідач Біла Л.М.