ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення апеляційної скарги
30 листопада 2015 р.Справа № 876/10280/15
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Рибачук А.І., перевіривши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Червонограді Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2015 року по справі № 813/3849/15 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м.Червонограді Головного управління ДФС у Львівській області про скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2015 року задоволено позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м.Червонограді Головного управління ДФС у Львівській області про скасування податкових повідомлень-рішень.
Не погодившись із вказаною постановою суду, Державна податкова інспекція у м.Червонограді Головного управління ДФС у Львівській області подала апеляційну скаргу та заявила клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Оскільки ухвалою судді Львівського апеляційного адміністративного суду від 21 жовтня 2015 року відмовлено в задоволенні вказаного клопотання, апеляційну скаргу було залишено без руху у зв'язку із тим, що до неї не додано документа про сплату судового збору, та надано апелянту п'ятнадцятиденний строк для усунення вказаного недоліку, про що постановлено ухвалу від 21 жовтня 2015 року.
У наданий судом строк апелянтом повторно подано заяву про відстрочення сплати судового збору з посиланням на відсутність коштів, передбачених бюджетом, на сплату судового збору.
Необхідно зазначити, що пунктом 2 розділу ІІ Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» серед іншого скасовано встановлені раніше для органів державної фіскальної служби пільги щодо його сплати, Кабінет Міністрів України було зобов'язано забезпечити відповідне фінансування державних органів.
Згідно з статтею 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади. У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України, відсутність у них коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення від сплати судового збору чи відстрочення такої сплати.
Крім того, особа, яка утримується за рахунок Державного бюджету України, у разі потреби має право здійснити перерозподіл бюджетних асигнувань з метою забезпечення можливості сплати судового збору.
Апелянтом не наведено доводів та не надано суду жодних доказів в підтвердження того, що його майновий стан перешкоджає сплаті судового збору у встановленому порядку і розмірі та що така можливість виникне у нього в майбутньому, до ухвалення судового рішення у справі.
Враховуючи викладене, наведені апелянтом обставини не дають підстав для висновку про неможливість своєчасної сплати ним судового збору за подання апеляційної скарги та про виникнення такої можливості в майбутньому, до ухвалення судового рішення, а відтак, клопотання апелянта про відстрочення сплати судового збору при поданні апеляційної скарги задоволенню не підлягає.
Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього ж Кодексу застосовуються правила статті 108 КАС України.
Згідно з пунктом 1 частини 3 статті 108 КАС України позовна заява повертається, якщо не усунуто недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
За наведених обставин, вважаю, що апеляційну скаргу необхідно повернути апелянту.
Керуючись статтями 160, 165, 108, 187, 212, 254 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у м. Червонограді Головного управління ДФС у Львівській області про відстрочення сплати судового збору при поданні апеляційної скарги на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2015 року по справі № 813/3849/15.
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Червонограді Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2015 року по справі № 813/3849/15 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м.Червонограді Головного управління ДФС у Львівській області про скасування податкових повідомлень-рішень повернути відповідачу, роз`яснивши, що останній не позбавлений права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя Рибачук А.І.