Постанова № 53929921, 26.11.2015, Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
26.11.2015
Номер справи
904/7802/14
Номер документу
53929921
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.11.2015 року Справа № 904/7802/14

Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючий суддя Герасименко І.М. (доповідач)

судді: Кузнецова І.Л., Сизько І.А.

секретар судового засідання: Мацекос І.М.,

за участю представників сторін:

за участю прокурора: Богомол О.М.

представник відповідача: ОСОБА_1

представник Дніпропетровської міської ради у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи попереджений належним чином;

розглянувши апеляційну скаргу Українсько-Латвійського товариства з обмеженою відповідальністю та іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД", м. Дніпропетровськ на рішення господарського суду Дніпропетровської області від 13.08.2015 року у справі №904/7802/14

за позовом Дніпропетровського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Дніпропетровської міської ради, м. Дніпропетровськ,

до Українсько-Латвійського товариства з обмеженою відповідальністю та іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД", м. Дніпропетровськ,

про зміна договору оренди земельної ділянки від 21.09.2001р. зареєстрованого в реєстрі за №3762,

В С Т А Н О В И В :

Дніпропетровський міжрайонний прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері Дніпропетровської області звернувся з позовом в інтересах держави в особі Дніпропетровської міської ради до Українсько-Латвійського Товариства з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ ЛТД" про внесення змін до договору оренди землі від 21.09.2001р., зареєстрованого в реєстрі за № 3762, шляхом викладення його в наступній редакції:

- пункт 1.3 "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 27.06.2014р. становить 4 764 070 грн. 55 коп.";

- пункт 3.1 - виключити.;

- пункт 3.2 "Річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у грошовій формі (у гривнях) у розмірі 142 922 грн. 12 коп., не є сталою та може змінюватись у разі зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки та обчислюється відповідно до Податкового кодексу України у мінімальному розмірі орендної плати, що встановлюється цим кодексом.

Орендна плата вноситься на розрахунковий рахунок Держказначейства за місцем податкового звіту щомісячно (до 15 числа наступного місяця) і на майбутній період вноситься на термін не більше одного календарного року."

Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 08 грудня 2014 року по справі № 904/7802/14 позовні вимоги задоволено.

Постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 12.03.2015 року у справі № 904/7802/14 рішення господарського суду Дніпропетровської області від 08.12.2014 року залишено без змін.

Постановою Вищого господарського суду України від 07.05.2015 року постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 12.03.2015р. та рішення господарського суду Дніпропетровської області від 08.12.2014 року у справі № 904/7802/14 - скасовано, справу передано на новий розгляд до господарського суду Дніпропетровської області.

23.06.2015р. прокурор звернувся до господарського суду Дніпропетровської області з заявою про уточнення позовні вимог, в якій просив суд внести зміни до умов спірного договору, виклавши його в наступній редакції:

1. Виключити пункт 3.1 Договору оренди земельної ділянки від 21.09.2001р., укладеного між Дніпропетровською міською радою та Українсько Латвійським товариством з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями БАДМ ЛТД, посвідченого приватним нотаріусом ДМНО ОСОБА_2 та зареєстрованого в реєстрі за №3762, державна реєстрація якого відбулась за №1313 від 21.09.2001р.;

2. Внести зміни до пункту 3.2. Договору, виклавши його в наступній редакції: "п.3.2 Річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у грошовій формі (гривнях) у розмірі 178508,61 грн., не є сталою та може змінюватись у разі зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки та встановлюється і обчислюється відповідно до Податкового кодексу України у мінімальному розмірі орендної плати, що встановлений цим кодексом. Орендна плата вноситься у строки визначені чинним законодавством, Орендна плата вноситься Орендарем, незалежно від результатів його діяльності, на банківський рахунок Дніпропетровської міської ради, який попередньо в письмовій формі уточнюється Орендарем щорічно, на початку бюджетного року".

Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 13.08.2015р. у справі №904/7802/14 (суддя Ліпинський О.В.) позов задоволено.

Внесено зміни до Договору оренди земельної ділянки, укладеного між Дніпропетровською міською радою та Українсько-Латвійським Товариством з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ ЛТД", 21.07.2001 року посвідченого приватним нотаріусом ДМНО ОСОБА_2, зареєстрованого в реєстрі за №3762, та зареєстрованого в книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі 21.09.2001 року за №1313, виклавши його в наступній редакції:

пункт 3.1. виключити;

пункт 3.2. "Річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у грошовій формі (гривнях) у розмірі 178508,61 грн., не є сталою та може змінюватись у разі зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки та встановлюється і обчислюється відповідно до Податкового кодексу України у мінімальному розмірі орендної плати, що встановлений цим кодексом. Орендна плата вноситься у строки визначені чинним законодавством, Орендна плата вноситься Орендарем, незалежно від результатів його діяльності, на банківський рахунок Дніпропетровської міської ради, який попередньо в письмовій формі уточнюється Орендарем щорічно, на початку бюджетного року".

Стягнуто з Українсько-Латвійського Товариства з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ ЛТД" на користь Державного бюджету України в особі управління Державного казначейства у Жовтневому районі м. Дніпропетровська 1 218 грн. 00 коп. судового збору.

Не погодившись з зазначеним рішенням господарського суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій зазначає, що рішення суду першої інстанції винесено з порушенням норм матеріального та процесуального права. Просить скасувати рішення господарського суду Дніпропетровської області від 13.08.2015р у справі №904/7802/14 та прийняти нове рішення, яким виключити пункт 3.1 Договору оренди земельної ділянки від 21.09.2001р., укладеного між Дніпропетровською міською радою та Українсько Латвійським товариством з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями БАДМ ЛТД, посвідченого приватним нотаріусом ДМНО ОСОБА_2 та зареєстрованого в реєстрі за №3762, державна реєстрація якого відбулась за №1313 від 21.09.2001р.; Внести зміни до пункту 3.2. Договору, виклавши його в наступній редакції: "п.3.2 Річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у грошовій формі (у гривнях), не є сталою, може змінюватись у разі зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки та обчислюється відповідно до Податкового кодексу України у мінімальному розмірі орендної плати, що встановлений цим кодексом. Орендна плата вноситься у строки, визначені чинним законодавством. Орендна плата за користування земельною ділянкою сплачується у грошовій формі в розмірі земельного податку за базовий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступним за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, вноситься на розрахунковий рахунок Держказначейства за місцем податкового звіту і на майбутній період вноситься на термін не більше одного календарного року.". В іншій частині позову відмовити.

В судовому засіданні Дніпропетровського апеляційного господарського суду 26.11.2015р.представник відповідача підтримав свою апеляційну скаргу, прокурор просить рішення суду залишити без змін.

Колегія суддів, дослідивши докази по справі, в їх сукупності, вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а рішення суду необхідно скасувати частково, з наступних підстав.

21.09.2001 року між Дніпропетровською міською радою (далі-Орендодавець) та Українсько-Латвійським Товариством з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ ЛТД" (далі-Орендар) був укладений Договір оренди земельної ділянки, який посвідчений приватним нотаріусом ДМНО ОСОБА_2, зареєстрований в реєстрі за №3762, та зареєстрований в книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі 21.09.2001 року за №1313 (далі-Договір).

Відповідно до п. 1.1. Договору, з урахуванням Додаткової угоди від 21.02.2006 року, Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне володіння і користування земельну ділянку площею 0,6669 га, що знаходиться за адресою: м. Дніпропетровськ, Самарський район, вул. Базова, 10, для розміщення виробничих будівель, яка зареєстрована в Державному земельному кадастрі м. Дніпропетровська за кодом 84586037 згідно з планом земельної ділянки, що додається, кадастровий номер 1210100000:09:123:0014.

Підставою для надання земельної ділянки в оренду є рішення виконкому міської ради від 19.07.2001 року №1728 (п. 1.2 Договору).

Згідно п. 1.3 Договору, грошова оцінка земельної ділянки складає згідно з довідкою про грошову оцінку земельної ділянки, на момент укладання цього договору 1 245 136 грн. 51 коп.

Земельна ділянка надається в оренду до 19.07.2016 року (п. 2.1 Договору).

Відповідно до пункту 3.1 Договору, сума орендної плати за користування земельною ділянкою на термін дії Договору складає 186 770 грн. 47 коп.

Пунктом 3.2 Договору передбачено, що орендна плата за користування земельною ділянкою сплачується у грошовій формі в розмірі земельного податку, вноситься на розрахунковий рахунок Держказначейства за місцем податкового звіту щомісячно (до 15 числа наступного місяця) і на майбутній період вноситься на термін не більше одного календарного року.

Розмір земельного податку переглядається у разі законодавчої зміни ставок земельного податку (п. 3.3 Договору).

Цільове призначення земельної ділянки: фактичне розміщення виробничих будівель (п. 4.1 Договору).

Відповідно до пункту 8.1 Договору, зміна його умов можлива за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо умов Договору та інші спори вирішуються у судовому порядку (п. 8.2 Договору).

В позовній заяві прокурор послався на те, що рішенням Дніпропетровської міської ради №216/8 від 02.02.2011р. було визначено, що до моменту прийняття рішення про визначення розміру річної орендної ставки за земельні ділянки залежно від їх функціонального використання встановлюється розмір річної орендної плати за користування земельними ділянками у мінімальному розмірі орендної плати, визначеному Податковим кодексом України, незалежно від мети використання.

При цьому, колегія суддів звертає увагу на те, що зі змісту вищевказаного рішення Дніпропетровської міськради (а.с.23-24) не вбачається факт затвердження міськрадою нормативно грошової оцінки земель, в тому числі-станом на 27.06.2014р.

Також прокурор вказує на те, що в газеті "Наше місто" №26(3756) від 29.05.2014р. було опубліковано відкритого листа Дніпропетровської міської ради до орендарів земельних ділянок, розташованих у місті Дніпропетровську, про необхідність приведення договорів оренди землі у відповідність до вимог Податкового кодексу України.

В цьому листі вказано про те, що у зв'язку із змінами в чинному законодавстві та згідно рішення Дніпропетровської міської ради №216/8 від 02.02.2011р. мають бути внесені зміни до діючих договорів оренди шляхом укладення додаткових договорів до них. Також зазначається, що для їх укладання всім орендарям земель, розташованих у м. Дніпропетровську, договори яких не відповідають вимогам Податкового кодексу України в частині визначення розміру річної орендної плати за землю , необхідно у двотижневий термін після публікації цього повідомлення звернутись до Департаменту корпоративних прав та правового забезпечення Дніпропетровської міської ради. Додатково повідомляється, що у разі неотримання звернення у зазначений термін та не укладення додаткового договору оренди землі, Дніпропетровська міська рада буде змушена вжити заходів, встановлених чинним законодавством.

Також прокурор послався в позовній заяві на те, що згідно Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки кадастровий номер 1210100000:09:123:0014 Управління Держземагенства у м. Дніпропетровськ, нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 27.06.2014р. дорівнює 4764070,55 грн.(а.с.22том 1).

Прокурор послався на те, що відповідно до розрахунку річної орендної плати за землю на 2014р. (з нарахуванням щомісяця) за земельну ділянку з кадастровим номером 1210100000:09:123:0014, складеного фахівцем Лівобережної Об'єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, річна сума орендної плати за землю на 2014р. становить 142922,12 грн.(а.с.28 том 1).

Судом першої інстанції позовні вимоги були задоволені у повному обсязі(в редакції позовних вимог ,що викладені в заяві прокурора від 23.06.2015р.) з посиланням на те, що 26.12.2007 року Дніпропетровською міською радою прийнято рішення № 5/26 Про затвердження проекту "Нормативно грошова оцінка земель м. Дніпропетровська". При цьому, суд вказав, що зі змісту зазначеного рішення, вбачається те, що міською радою фактично було затверджено технічну документацію із нормативної грошової оцінки земель міста, яка складена Українським Державним науково-дослідним інститутом проектування міст "Дніпромісто" в 2007 році (том 2, а.с. 41-160). Згідно зазначеної технічної документації та рішення Дніпропетровської міської ради № 5/26 від 26.12.2007 року, базова вартість 1 кв. земель міста склала 237,36 грн. з введенням її у дію з 01.07.2008 року. При винесенні рішення, суд першої інстанції послався на те, що згідно даних витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, нормативна грошова оцінка ділянки по вул. Базова, 10 м. Дніпропетровськ, загальною площею 0,6669 га, станом на 27.06.2014 року становить 4 764 070,55 грн. (том 1, а.с. 22). Суд першої інстанції дійшов до висновку, що прокурор просить внести зміни до умов спірного договору, визначивши в ньому розмір річної орендної плати, який згідно наданого розрахунку становить 178 508,61 грн. (том 1, а.с. 229). Дана розмір визначений в результаті застосування коефіцієнту індексації до розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки, визначеного станом на 27.06.2014 року.

Колегія суддів не може погодитись з висновками суду першої інстанції з наступних підстав.

Відповідно до статті 144 Конституції України ,органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Положеннями ч. 1 ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Зі змісту ч. 1 ст. 632 Цивільного кодексу України вбачається, що ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 651 Цивільного кодексу України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №309- VI від 03.06.2008р. внесено зміни до ч.ч. 4, 5 ст. 21 Закону України "Про оренду землі", відповідно до яких річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю"; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю".

Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може перевищувати 12 відсотків їх нормативної грошової оцінки. При цьому у разі визначення орендаря на конкурентних засадах може бути встановлений більший розмір орендної плати, ніж зазначений у цій частині.

У зв'язку із введенням в дію з 1 січня 2011 року Податкового кодексу України Закон України "Про плату за землю" втратив чинність (ч. 2прикінцевих положень Податкового кодексу України).

Відповідно до статті 288 Податкового кодексу України, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу: не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.

Таким чином, встановлення ст. 288 Податкового кодексу України граничних розмірів річної орендної плати за земельну ділянку є підставою для приведення положень спірного договору оренди земельної ділянки у відповідність до вимог закону в частині визначення розміру орендної плати.

Зі змісту ст.651 Цивільного кодексу України вбачається, що зміна договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ст.632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У визначених законом випадках застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Відповідно ст. 13 Закону України "Про оренду землі", договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Згідно з ч. 1 ст. 15 Закону України "Про оренду землі" ,орендна плата є однією із істотних умов договору із зазначенням її розміру. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

Частинами 1 та 2 ст. 21 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюється за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексу інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Відповідно ст. 30 Закону України "Про оренду землі", зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі, спір вирішується в судовому порядку. Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати може бути підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

При цьому, відповідно до ч.1 ст.33 Господарського процесуального кодексу України ,кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Слід врахувати, що відповідно до ч. 2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Також, абз.1 та 3 пункту 2.19 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 17.05.2011 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах що виникають із земельних відносин" роз'яснено, що у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.

Згідно зі ст.15 Закону України "Про оцінку земель" підставою для проведення оцінки земель (нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок може проводитися також на підставі договору, який укладається заінтересованими особами в порядку, встановленому законом.

Статтею 18 Закону України "Про оцінку земель" встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України "Про землеустрій".

Відповідно ст.23 Закону України "Про оцінку земель" технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.

Затвердження нормативної грошової оцінки земельних ділянок є підставою для перегляду розміру орендної плати. При задоволенні позовних вимог, судом першої інстанції було покладено в основу рішення розрахунок річної орендної плати, що випливає з нормативної грошової оцінки станом на 27.06.2014р., яка була проіндексована станом на 12.06.2015р. (том 1 а.с. 229). Однак, матеріали справи не містять доказів затвердження Дніпропетровською міською радою нормативної грошової оцінки зазначеної земельної ділянки станом на 04.07.2014р.

Колегія суддів апеляційного суду дійшла висновку, що витяг Управління Держземагенства у м. Дніпропетровськ з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель від 04.07.2014р. (а.с.20) не є належним доказом, оскільки дана оцінка проводилась без прийняття рішення органу місцевого самоврядування та ним не затверджувалась. Аналогічна правова позиція викладена в постанові Вищого господарського суду України від 25.02.2015р. по справі №927/1014/14.

Таким чином, нормативна грошова оцінка земельної ділянки, яка зареєстрована в Державному земельному кадастрі м. Дніпропетровська за кодом: 1210100000:09:098:0009 станом на 04.07.2014р. не була затверджена міською радою, тому не може бути належним доказом . Зважаючи на вищевикладене, в звязку з невизначеністю суми нормативної грошової оцінки земельної ділянки станом на 04.07.2014р. не підлягають задоволенню позовні вимоги в частині зміни п. 3.2 договору про встановленя у договорі оренди суми річної орендної плати-178805грв.61 коп., так як редакція цього пункту договору містить розмір річної орендної плати, що обрахований з нормативно грошової оцінки земель станом на 04.07.2014р., яка не має доказової сили, тому не може бути внесена до договору оренди. В іншій частині запропонована прокурором редакція п.3.2 договору стосовно того річна орендна плата не є сталою та може змінюватись у разі зміни нормативної грошової оцінки, з посиланням на положення Податкового кодексу України, а також на те, що орендна плата вноситься у строки, визначені чинним законодавством, підлягає внесенню до договору оренди як змінена редакція пункту 3.2 договору.

Що стосується вимог прокурора в частині доповнення п.3.2 Договору реченням: «Орендна плата вноситься Орендарем, незалежно від результатів його діяльності, на банківський рахунок Дніпропетровської міської ради, який попередньо в письмовій формі уточнюється Орендарем щорічно на початку бюджетного року»,то в цій частині вимог необхідно відмовити, так як прокурором не обґрунтована саме така редакція пункту 3.2 Договору і аналізуючи зміст статті 21 Закону України «Про оренду землі», статті 284-288 Податкового кодексу України та Постанови Кабінету Міністрів України від 03.03.2004р. №220 «Про затвердження Типового договору оренди землі»,колегія суддів дійшла до висновку, що така редакція договору не встановлена законом.

Таким чином, рішення суду в частині позовних вимог про внесення змін до п.3.2 Договору підлягає частковому скасуванню на підставі п.п. 2,3 ч.1 ст. 104 Господарського процесуального кодексу України.

Стосовно виключення судом першої інстанції з договору оренди п. 3.1, то колегія суддів з цим погоджується, з наступних підстав.

Зважаючи на те, що річна орендна плата не є сталою, а термін дії договору, відповідно до п.3.1 договору встановлено до 19.07.2016р., тому суму орендної плати на термін дії договору не можна визначити завчасно, так як вона змінюється у разі зміни нормативної грошової оцінки, тому пункт 3.1 договору, в якому встановлена сума річної орендної плати на момент укладання договору необхідно виключити і в цій частині рішення суду не підлягає зміні чи скасуванню.

Зважаючи на вищевикладене, апеляційна скарга, в якій відповідач просить скасувати рішення суду у повному обсязі, підлягає частковому задоволенню, а рішення суду-частковому скасуванню, відповідно до п.1, п.2 частини 1 статті 104 ГПК України.

Судові витрати по справі, в тому числі-за подання апеляційної скарги, необхідно розподілити між сторонами відповідно задоволених позовних вимог (ст.44 ГПК України).

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.99,101,103,104,105 ГПК України, апеляційний господарський суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу Українсько-Латвійського товариства з обмеженою відповідальністю та іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД", м. Дніпропетровськ,- задовольнити частково.

Рішення господарського суду Дніпропетровської області від 13.08.2015 року по справі №904/7802/14, - скасувати частково.

Позов задовольнити частково.

Внести зміни до договору оренди земельної ділянки, укладеного між Дніпропетровською міською радою та Українсько-Латвійським Товариством з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ ЛТД", 21.09.2001 року посвідченого приватним нотаріусом ДМНО ОСОБА_2, зареєстрованого в реєстрі за №3762, та зареєстрованого в книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі 21.09.2001 року за №1313, виклавши його в наступній редакції:

- пункт 3.2. Договору: "Річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у грошовій формі (гривнях), не є сталою та може змінюватись у разі зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки та встановлюється і обчислюється відповідно до Податкового кодексу України у мінімальному розмірі орендної плати, що встановлений цим кодексом. Орендна плата вноситься у строки, визначені чинним законодавством.

Пункт 3.1 Договору оренди земельної ділянки - виключити.

В іншій частині позову - відмовити.

Стягнути з Українсько - Латвійського товариства з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД" (49127, м.Дніпропетровськ, вулиця Базова, б. 4-Б, код ЄДРПОУ 19370604) в дохід Державного бюджету України судовий збір в сумі 609,00 грн. за розгляд справи судом першої інстанції.

Стягнути з Дніпропетровської міської ради (49000, м. Дніпропетровськ, пр.К.Маркса, 75, код ЄДРПОУ 26510514) в дохід Державного бюджету України судовий збір в сумі 609,00 грн. за розгляд справи судом першої інстанції.

Стягнути з Дніпропетровської міської ради (49000, м. Дніпропетровськ, пр.К.Маркса, 75, код ЄДРПОУ 26510514), на користь Українсько - Латвійського товариства з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД" (49127, м. Дніпропетровськ, вулиця Базова, б. 4-Б, код ЄДРПОУ 19370604) 304 грн. 50 коп. за подання апеляційної скарги.

Доручити господарському суду Дніпропетровської області видати накази по справі.

Постанова може бути оскаржена до Вищого господарського суду України на протязі 20 днів.

Повний текст постанови підписано 01.12.2015р.

Головуючий І.М. Герасименко

Судді І.Л. Кузнецова

ОСОБА_3