У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
Справа № 824/2069/15-а
30 листопада 2015 року м. Вінниця
Суддя-доповідач Вінницького апеляційного адміністративного суду Боровицький О. А., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області на постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 30 жовтня 2015 року у справі за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області до Дочірнього підприємства "Чернівецький облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "ДАК "Автомобільні дороги України", третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області, про стягнення збитків,
В С Т А Н О В И В :
відповідно до постанови Чернівецького окружного адміністративного суду від 30 жовтня 2015 року адміністративний позов задоволено частково.
Не погоджуючись із судовим рішенням, позивач оскаржив його в апеляційному порядку.
Перевіривши додержання особою, яка подала апеляційну скаргу, вимог статей 185-187 КАС України, вважаю, що подану апеляційну скаргу потрібно залишити без руху з наступних підстав.
Відповідно до частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Порядок сплати судового збору регулюється Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України "Про судовий збір", за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України, справляється судовий збір.
Згідно з приписами частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
При цьому, 22 травня 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" №484-VIII, який набрав чинності з 01 вересня 2015 року.
Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання апеляційної скарги на рішення суду, розмір судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягає сплаті при подані позовної заяви.
За подання адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати. За подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, розмір ставки судового збору складає 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" мінімальна заробітна плата станом на 01 січня 2015 року визначена у розмірі 1218 грн.
Поряд з матеріалами апеляційної скарги ДФІ в Чернівецькій області подано заяву про обчислення ставки судового збору, яка мотивована тим, що при подані адміністративного позову до суду першої інстанції ДФІ в Чернівецькій області відповідно до пункту 21 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній до 01 вересня 2015 року) було звільнено від сплати судового збору, то відповідно ставка за подання апеляційної скарги становить 0 (0*110%=0), а тому ДФІ в Чернівецькій області звільняються від сплати судового збору.
Вважаю вказану заяву безпідставною, оскільки відповідно до частини 2 статті 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Отже при поданні ДФІ в Чернівецькій області апеляційної скарги 20 листопада 2015 року застосуванню підлягають норми Закону України "Про судовий збір" з врахуванням Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" №484-VIII, який набрав чинності з 01 вересня 2015 року.
У цій справі предметом спору є вимоги майнового характеру, а саме про стягнення збитків в сумі 672260,80 грн..
Так, 1,5 відсотка ціни позову складає 10083,91 грн., а тому саме від цієї суми апелянт має сплатити судовий збір.
Отже, розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Чернівецького окружного адміністративного суду згідно з вище наведеними правовими нормами становить 11092,30 грн. (110%*10083,91 грн.).
Згідно з частиною третьою статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Оскільки вказані судом обставини щодо невідповідності апеляційної скарги вимогам статті 187 КАС України створюють перешкоди для відкриття апеляційного провадження, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху з наданням особі, яка подала апеляційну скаргу, строку для усунення виявлених недоліків.
Недоліки апеляційної скарги можуть бути усунуті шляхом направлення до Вінницького апеляційного адміністративного суду оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі, визначеному статтею 4 Закону України "Про судовий збір", підтвердження сплати судового збору та зарахування його до спеціального фонду Державного бюджету України.
Керуючись ч. 1 ст. 108, ст. 187, ч. 3 ст. 189 КАС України,
У Х В А Л И В :
1. Відмовити Державній фінансовій інспекції в Чернівецькій області в задоволенні заяви про звільнення від сплати судового збору.
2. Апеляційну скаргу Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області на постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 30 жовтня 2015 року у справі за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області до Дочірнього підприємства "Чернівецький облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "ДАК "Автомобільні дороги України", третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області, про стягнення збитків залишити без руху.
3. Запропонувати особі, яка подала апеляційну скаргу, в строк до 14 грудня 2015 року виконати вимоги даної ухвали та усунути виявлені недоліки апеляційної скарги.
4. Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що в разі неусунення недоліків, зазначених в ухвалі про залишення апеляційної скарги без руху, апеляційна скарга буде повернута особі, яка подала апеляційну скаргу.
5. Копію даної ухвали надіслати на адресу особі, яка подала апеляційну скаргу, рекомендованим листом.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до ст. 212 КАС України.
Суддя-доповідач Боровицький О. А.