311/2291/15-п
3/311/615/2015
ПОСТАНОВА
Іменем України
01.07.2015 м. Василівка
Василівський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Пушкарьової С.П.
за участю: секретаря Четвертак Л.М.
прокурора Сваткова О.В.
особи, яка притягується до відповідальності ОСОБА_1
розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із прокуратури Василівського району Запорізької області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, який народився в с. Верхня Криниця Василівського району Запорізької області, одруженого, не працює, депутата Верхньокриничанської сільської ради Запорізької області, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
Відповідно, до ч. 1 ст. 49 ОСОБА_2 України «Про місцеве самоврядування», повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом.
Рішенням сесії Верхньокриничанської сільської ради Василівського району Запорізької області № 01 від 12.11.2010 «Про результати виборів депутатів сільської ради шостого скликання та сільського голови і визнання їх повноважень» визнано повноваження депутата Верхньокриничанської сільської ради ОСОБА_3
Відповідно до ч. 3 статті 8 ОСОБА_2 України «Про статус депутатів місцевих рад», на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені ОСОБА_2 України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Депутати місцевих рад зобов'язані щороку до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до ОСОБА_2 України «Про засади запобігання і протидії корупції», за місцем роботи (служби), крім самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.
26.04.2015 набрав чинності ОСОБА_2 України «Про запобігання корупції» (далі-Закон), у якому статтею 45 визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього ОСОБА_2, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Водночас, пунктом 2 розділу XIII Перехідних положень ОСОБА_2 визначено, що до початку
роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього ОСОБА_2 декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в порядку, встановленому ОСОБА_2 України «Про засади запобігання і протидії корупції». Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому ОСОБА_2 України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Частиною 1 ст. 1 ОСОБА_2 визначено, що суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього ОСОБА_2, інші особи, які зобов'язані відповідно до цього ОСОБА_2, подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (до 26.04.2015 діяла редакція ОСОБА_2 України «Про засади запобігання і протидії корупції» № 3206-VI від 07.04.2011).
Статтею 12 ОСОБА_2 України «Про засади запобігання і протидії корупції» (зі змінами згідно із ОСОБА_2 України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики» №224-VII від 14.05.2013) визначено, що суб'єкти декларування, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього ОСОБА_2.
Відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, та відомостей щодо відкриття валютного рахунку в установі банка-нерезидента» № 16 від 11.01.2012, декларації зберігаються у кадрових підрозділах відповідних органів державної влади або органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права в особових справах зазначених осіб.
За результатом вивчення стану дотримання вимог антикорупційного законодавства встановлено, що Костяний JI.B. є депутатом Верхньокриничанської сільської ради Василівського району та відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. З ОСОБА_2, будучи суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення, як депутат місцевої ради, несвоєчасно подав заповнену декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік (за минулий рік) до Верхньокриничанської сільської ради, а саме лише 16.06.2015.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення визнав та пояснив, що дійсно своєчасно не надав до Верхньокриничанської сільської ради декларацію про майно, доходи, зобов'язання фінансового характеру передбачену ОСОБА_2 України «Про засади запобігання і протидії корупції», як депутат вказаної ради.
Крім повного визнання ОСОБА_1 вини у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, суд вважає, що його вина доведена та підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами, зокрема:
- рішенням Верхньокриничанської сільської ради Василівського району № 01 від 12.11.2010 «Про результати виборів депутатів сільської ради шостого скликання та сільського голови і визнання їх повноважень», згідно якого визнано повноваження ОСОБА_1, як депутата Верхньокриничанської сільської ради;
- листом голови Верхньокриничанської сільської ради ОСОБА_4 № 01-20/297 від 11.06.2015, депутат сільської ради Костяний JI.B. декларацію про майно, доходи та витрати фінансового характеру за 2014 рік до сільської ради не подавав;
- листом голови Верхньокриничанської сільської ради ОСОБА_4 № 01-21/220 від 16.06.2015, згідно якого, депутат сільської ради ОСОБА_3 декларацію про майно, доходи та витрати фінансового характеру за 2014 рік подав до сільської ради лише 16.06.2015;
- письмовими поясненнями секретаря Верхньокриничанської сільської ради Василівського району Запорізької області ОСОБА_5, яка пояснила, що депутат Верхньокриничанської сільської ради ОСОБА_3 до 01.04.2015 не надав до сільської ради декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік, хоча про необхідність подачі вказаної декларації був повідомлений. Декларацію за 2014 рік подав до
сільської ради лише 16.06.2015;
- письмовими поясненнями голови Верхньокриничанської сільської ради Василівського району Запорізької області ОСОБА_4, яка надала аналогічні пояснення щодо несвоєчасного подання депутатом сільської ради Костяним JI.B. до сільської ради декларації про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік та іншими матеріалами
З огляду на викладене суд приходить до висновку, що ОСОБА_1, будучи субєктом декларування, тобто особою зобовязаною на подання декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру, в порушення вимог діючого законодавства, несвоєчасно подав до Верхньокриничанської сільської ради вищевказану декларацію, що є порушенням вимог ОСОБА_2 України «Про засади запобігання і протидії корупції» та ОСОБА_2 України «Про запобігання корупції».
Суд вважає, що в діях кваліфікує дії ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (це несвоєчасне неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування).
При вирішенні питання про накладення стягнення на ОСОБА_1, суд враховує те, що він раніше до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень не притягувався, не працює. Обставин, які помякшують, або обтяжують відповідальність, судом не встановлено.
Керуючись ст.ст. 33-35,172-6, 283,284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винним ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 850 (вісімсот пятдесят) грн.
Адміністративний штраф сплачувати на р/р 31113149700001, одержувач: ГУК в Запорізькій області, код платежу 21081300, Код ЄДРПОУ 37941997, Банк одержувача: ГУДКСУ в Запорізькій області, МФО: 813015.
Стягнути з ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору в розмірі 36 грн. 54 коп. (отримувач: УК у Василівському районі, № доходного рахунку 31217206700044, код отримувача 38025519, банк отримувача - ГУ ДКСУ в Запорізькій області, ККД 22030001, код ЄДРПО суду 37438901, МФО 813015.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Запорізької області через Василівський районний суд.
Суддя Василівського районного суду
Запорізької області ОСОБА_6