Ухвала суду № 53910038, 26.11.2015, Подільський районний суд міста Полтави (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Полтави)

Дата ухвалення
26.11.2015
Номер справи
553/1842/15-к
Номер документу
53910038
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Ленінський районний суд м.Полтави

Справа № 553/1842/15-к

Провадження № 1-кс/553/865/2015

У Х В А Л А

Іменем України

26.11.2015м. Полтава

Ленінський районний суд м. Полтава у складі:

слідчого судді: Андрущенко С.А.,

при секретарі: Павленко І.В.,

за участю прокурора: Чулкова А.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Полтави матеріали клопотання слідчого СВ Ленінського РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області ОСОБА_1 в кримінальному провадженні за №42015170040000006 від 13 березня 2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, про проведення позапланової ревізії , -

ВСТАНОВИВ:

29 жовтня 2015 року слідчий СВ Ленінського РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області ОСОБА_1. звернувся до суду із клопотанням про проведення позапланової ревізії, в кримінальному провадженні за №42015170040000006 від 13 березня 2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.

В обґрунтування клопотання старший слідчий посилається на те, що у провадженні СВ Ленінського РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області перебувають матеріали досудового розслідування внесені до ЄРДР 11.03.2015 року за № 42015170040000006 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.

Кримінальне провадження розпочате прокуратурою Ленінського району м. Полтави за фактом виявлення в діяльності службових осіб Ленінської районної у м. Полтаві ради факту розтрати бюджетних коштів.

Виходячи з рапорту прокурора прокуратури Ленінського району м. Полтави ОСОБА_2, в ході вивчення додержання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», Бюджетного кодексу України в діяльності посадових та службових осіб Ленінської районної у м. Полтаві ради встановлено, що протягом 2014 року виконавчим комітетом Ленінської районної у м. Полтаві ради придбано бензину А-95 - 5 860 літрів КФК 010116 «Органи місцевого самоврядування»; 1120 літрів А-95 КФК «Благоустрій міст, сіл, селищ» - 100203, на загальну суму 83221,5 грн. Крім того, в рапорті зазначено, що виконавчим комітетом Ленінської районної у м. Полтаві ради за КФК 10023 використовувався бензин з октановим числом більше за можливе використання, А-95 замість А-92, що свідчить про розтрату бюджетних коштів службовими особами виконкому Ленінської районної у м. Полтаві ради.

У звязку з викладеним, для остаточного прийняття рішення щодо порушень чинного законодавства в частині використання бюджетних коштів та з метою повного та неупередженого розслідування кримінального провадження виникла необхідність в проведенні позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності Ленінської районної у м. Полтаві ради (код ЄДРПОУ 05384710), яка розташована за адресою: Полтавська область, м. Полтава, вул. Пролетарська, 39 за період з 01.01.2014 по 31.12.2014.

У судовому засіданні прокурор Чулков А.П.. клопотання підтримав та наполягав на його задоволенні.

Слідчий СВ Ленінського РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області ОСОБА_1 в судове засідання не зявився, не попередивши суд про причини своєї неявки, хоча про день і час розгляду справи був повідомлений належним чином.

Представник Ленінської районної у м. Полтаві ради ОСОБА_3 в судовому засіданні заперечував порти задоволення клопотання посилаючись на те, що рішенням тридцять третьої сесії шостого скликання Ленінської районної у м. Полтаві ради Про встановлення лімітів на паливні матеріали для службових автомобілів від 20.06.2013р. встановлено ліміт на використання паливних матеріалів службовими автомобілями виконавчого комітету Ленінської районної у м. Полтаві ради в загальній кількості 800 літрів на місяць. Розподіл паливних матеріалів проводиться згідно додатку №1 до відповідного рішення. Крім того, розпорядженням виконавчого комітету Ленінської районної у м. Полтаві ради №84-р від 03.07.2014р. встановлено норму витрат палива для службового автомобіля ГАЗ 3110, державний номер НОМЕР_1 в розмірі 13,9 літрів /100 км. та коригуючий підвищуючий коефіцієнт - робота в умовах міста з населенням 0,5 млч. чол-5%. в зв'язку з тим, що автомобіль DAEWOO NUBIRA, державний номер НОМЕР_2 був переданий до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у м. Полтаві ради. Згідно характеристик службового автомобіля DAEWOO NUBIRA використовується паливо А 95, аналогічне паливо використовується службовими автомобілями ГАЗ 3110 та SAMAND EL. Також, представник Ленінської районної у м. Полтаві ради зазначив, що стосовно палива, яке використовується мотокосами, то згідно рекомендації для їх роботи необхідний бензин з октановим числом 89 (К+М) 2 або більшим, що відповідає бензину А - 98. Для роботи цих мотокос використовується бензин марки А-95, що являється економією бюджетних коштів. Проведеними раніше перевірками контролюючими органами не було виявлено фактів порушення використання бюджетних коштів виконавчим комітетом Ленінської районної у м. Полтаві ради. Крім того, представник Ленінської районної у м. Полтаві ради пояснив, що з метою дотримання чинного законодавства всі матеріали сесій районної ради направляються до прокуратури Ленінського району, а також на засідання сесій Ленінської районної у м. Полтаві ради постійно запрошуються представники прокуратури Ленінського району.

Заслухавши пояснення прокурора та представника Ленінської районної у м. Полтаві ради, дослідивши матеріали клопотання, суд вважає клопотання таким, що не підлягає до задоволення за наступних обставин.

Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» визначено, що здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Президентом України на реалізацію державної політики в сфері державного фінансового контролю.

Постановою КМУ від 20.04.2006 року № 550 затверджено «Порядок проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами».

Пунктом 4 Постанови КМУ № 550 визначено, що планові та позапланові ревізії проводяться контролюючими органами відповідно до Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та Постанови КМУ № 550.

Частиною 5 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» визначено, що позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин: 2) підконтрольною установою подано у встановленому порядку скаргу про порушення законодавства посадовими особами органу державного фінансового контролю під час проведення планової чи позапланової виїзної ревізії, в якій міститься вимога про повне або часткове скасування результатів відповідної ревізії; 3) у разі виникнення потреби у перевірці відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з підконтрольною установою, якщо підконтрольна установа не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державного фінансового контролю протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту; 4) проводиться реорганізація (ліквідація) підконтрольної установи; 5) у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю; 6) у разі, коли вищестоящий орган державного фінансового контролю в порядку контролю за достовірністю висновків нижчестоящого органу державного фінансового контролю здійснив перевірку актів ревізії, складених нижчестоящим органом державного фінансового контролю , та виявив їх невідповідність вимогам законів. Позапланова виїзна ревізія в цьому випадку може ініціюватися вищестоящим органом державного фінансового контролю лише у тому разі, коли стосовно посадових або службових осіб нижчестоящого органу державного фінансового контролю, які проводили планову або позапланову виїзну ревізію зазначеної підконтрольної установи, розпочато службове розслідування або у випадку повідомлення їм про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Статтею 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» зазначено, що позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду чи за зверненням підконтрольної установи.

Частиною 8 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» визначено, що орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

Слід зазначити, що в травні 2015 року старший слідчий СВ Ленінського РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області ОСОБА_4 звернувся до суду з аналогічним клопотання. Ухвалою Ленінського районного суду м. Полтави від 25 травня 2015 року в задоволенні клопотання було відмовлено.

При повторному зверненні до суду з даним клопотанням слідчий Ленінського РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області ОСОБА_1 не вказав нових підстав для задоволення клопотання.

Більш того, прокурором взагалі не надано матеріалів кримінального провадження для їх огляду та дослідження в судовому засіданні.

Слідчим в поданні та прокурором в судовому засіданні не доведено можливість використання при експлуатації службових автомобілів: ГАЗ 3110, SAMAND EL, DAEWOO NUBIRA та мотокос бензину іншої марки, а ні ж А-95, крім того на момент розгляду клопотання строк проведення позапланової ревізії вказаний слідчим в своєму клопотанні закінчився, а тому суд приходить до висновку, що клопотання є безпідставним та таким, що не підлягає до задоволення.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 110, 309, 369-372, 395 КПК України, Постановою КМУ від 20.04.2006 року № 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами», ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»,-

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання слідчого СВ Ленінського РВ ПМУ УМВС України в Полтавській області ОСОБА_1 в кримінальному провадженні за №42015170040000006 від 13 березня 2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, про проведення позапланової ревізії відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ленінського районного суду м. ПолтавиОСОБА_5