Постанова № 53894366, 24.11.2015, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
24.11.2015
Номер справи
2-6/1444-2010
Номер документу
53894366
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Київської області

01032, м. Київ -32,вул.С.Петлюри,16тел. 235-95-51

ПОСТАНОВА

про визнання боржника банкрутом

"24" листопада 2015 р. Справа № 2-6/1444-2010

за заявою боржника ОСОБА_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Радянська Україна», АР Крим, Сімферопольський р-н, с. Чистеньке (код ЄДРПОУ 30833820)

про банкрутство

Суддя Наріжний С.Ю.

Представники учасників у справі згідно протоколу судового засідання

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

у провадженні господарського суду Київської області перебуває справа № 2-6/1444-2010 за заявою боржника ОСОБА_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Радянська Україна» про банкрутство, порушена ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 12.03.2010 р. з урахуванням положень ст. 53 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (надалі також: «Закон про банкрутство») в ред., яка діяла станом на дату порушення провадження у справі.

Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 08.04.2010 р. відкрито процедуру санації Боржника відповідно до ст. 53 Закону про банкрутство; керуючим санацією призначено директора товариства ОСОБА_2; призначено розпорядником майна Боржника арбітражного керуючого ОСОБА_3; вирішено інші процедурні питання у справі.

Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 24.05.2012 р. затверджено план санації Боржника.

Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 14.03.2013 р. затверджено погоджені зборами кредиторів зміни до плану санації Боржника.

Розгляд господарським судом Автономної Республіки Крим даної справи неодноразово відкладався, строк процедури санації Боржника продовжувався.

Ухвалою господарського суду Київської області від 01.09.2014 р. справу № 2-6/1444-2010 на підставі ч. 1 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» та п. 3 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 15.05.2014 р. № 01-06/615/14 «Про Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», прийнято до свого провадження за заявою ПАТ «КБ «НАДРА».

Ухвалою господарського суду Київської області від 29.09.2014 р. продовжено строк процедури санації у справі про банкрутство ОСОБА_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Радянська Україна» на 6 місяців.

У зв'язку з тим, що протягом тривалого часу учасниками провадження у справі не було подано до суду жодної інформації стосовно виконання процедури санації у справі, а також виконання затвердженого плану санації, ухвалою суду від 25.08.2015 р. було призначено справу до розгляду у судовому засіданні на 14.09.2015 р.

В подальшому розгляд справи неодноразово відкладався судом, а саме на 26.10.2015 р. та на 24.11.2015 р. Вказаними ухвалами суду було неодноразово зобовязано керуючого санацією Боржника та розпорядника майна Боржника подати суду звіт про виконання плану санації та пропозиції щодо подальшої процедури у справі про банкрутство Боржника.

24.11.2015 р. у судове засідання з'явився представник арбітражного керуючого ОСОБА_4 Інші учасники провадження не зявились, про причини неявки суд не повідомили. Враховуючи, що УДППЗ «Укрпошта» не здійснюється відправлення поштової кореспонденції до АР Крим, судом було складено відповідні доповідні записки. Крім цього ухвали суду щодо призначення судових засідань у даній справі були опубліковані в Єдиному державному реєстрі судових рішень, а також відповідні повідомлення про призначені судові засідання були опубліковані на офіційному веб-сайті «Судова влада» в мережі Інтернет.

Отже господарським судом Київської області було вжито всіх можливих заходів щодо повідомлення учасників провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Радянська Україна» про призначені судові засідання.

Відповідно до ч. 1-1 розд. 10 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (Закон про банкрутство), в ред., що набрала чинності 19.01.2013 р. (надалі за текстом «нова редакція Закону про банкрутство»), положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом; положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Провадження у цій справі порушено 12.03.2010 р., а отже - до набрання законної сили новою редакцією Закону про банкрутство, відповідно (до абз. 1 ч. 1-1 розд. 10 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про банкрутство в новій редакції), питання проведення зборів кредиторів, створення комітету кредиторів, його компетенції, а також інші процедурні питання щодо судових процедур у справі до винесення постанови про визнання боржника банкрутом підлягають регламентації попередньою редакцією Закону про банкрутство.

Також, як зазначено вище, провадження у цій справі здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених ст. 53 Закону про банкрутство у попередній редакції, яка передбачає здійснення процедури санації боржника його керівником.

Згідно ч. 15 ст. 53 Закону про банкрутство у попередній редакції, у разі невиконання плану санації боржника або якщо стає очевидним, що виконання плану санації боржника не приведе до відновлення його платоспроможності, процедура банкрутства здійснюється відповідно до цього Закону, про що господарський суд виносить ухвалу.

Частиною 1 статті 21 Закону про банкрутство у попередній редакції передбачено, що за п'ятнадцять днів до закінчення санації, а також за наявності підстав для дострокового припинення санації керуючий санацією зобов'язаний надати комітету кредиторів письмовий звіт і повідомити членів комітету кредиторів про час і місце проведення засідання комітету кредиторів.

Відповідно до ч. 5, 6 цієї ж статті, за наслідками розгляду звіту керуючого санацією комітет кредиторів приймає рішення про звернення до господарського суду з клопотанням щодо: припинення процедури санації у зв'язку з виконанням плану санації і відновленням платоспроможності боржника; продовження встановленого строку процедури санації; припинення процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; припинення процедури санації і укладення мирової угоди. У разі виникнення обставин, що є підставою для припинення процедури санації, комітет кредиторів може прийняти відповідне рішення за відсутності звіту керуючого санацією.

Якщо комітетом кредиторів не прийнято жодне з цих рішень або таке рішення не подано в господарський суд протягом п'ятнадцяти днів з дня закінчення санації чи виникнення підстав для її дострокового припинення, господарський суд розглядає питання про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури в порядку, передбаченому цим Законом.

Як вказано вище, учасниками провадження у справі, зокрема розпорядником майна Боржника та керуючим санацією Боржника на неодноразові вимоги суду не було надано до господарського суду жодних відомостей стосовно здійснення процедури санації Боржника та доказів виконання плану санації Боржника протягом значного періоду часу після закінчення строку процедури санації ОСОБА_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Радянська Україна».

Таким чином у суду відсутні підстави для подальшого провадження процедури санації Боржника у цій справі.

Відповідно до матеріалів справи, загальний розмір кредиторських вимог до Боржника згідно реєстру вимог кредиторів складає 23126380,47 грн.

Отже враховуючи, що строк процедури санації ОСОБА_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Радянська Україна» сплив, та суду не надано доказів того, що передбачені планом санації заходи досягли очікуваних результатів, суд дійшов висновку, що задоволення вимог кредиторів можливе не інакше, як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 1 Закону про банкрутство у попередній редакції, банкрутством є визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до п. 3 Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених Наказом Міністерства економіки України від 19.01.2006 р. у № 14 у редакції наказу Міністерства економіки України від 26.10.2010 р. № 1361, - «Аналіз наявності (відсутності) ознак дій з приховування чи доведення до банкрутства або фіктивного банкрутства підприємства та визначення ознак втрати або відновлення платоспроможності», - ч. 3 п. п 3.3. - ознаками стійкої фінансової неспроможності можуть уважатися: збитковість діяльності протягом двох років; відхилення показників ліквідності від граничного значення; зупинення платежів, що триває понад три місяці, за наявності боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали; наявність значної (понад триста мінімальних розмірів заробітної плати) суми непогашених боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали більше як три місяці тому; наявність значної суми непогашених боргових зобов'язань, визнаних юридичною особою - боржником або підтверджені виконавчими документами; наявність у підприємства значної суми непогашених штрафів, пені, неустойки, визнаних у судовому порядку, за невиконання умов договорів та недотримання вимог законодавства; наявність заяви про порушення провадження у справі про банкрутство даної юридичної особи, прийнятої до розгляду господарським судом, або провадження у справі про банкрутство цієї юридичної особи.

Детально дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність з перелічених ознак, більшості ознак, які вказують на стійку фінансову неплатоспроможність Боржника, зокрема відхилення показників ліквідності від граничного значення; зупинення платежів, що триває понад три місяці, за наявності боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали; наявність значної (понад триста мінімальних розмірів заробітної плати) суми непогашених боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали більше як три місяці тому; наявність значної суми непогашених боргових зобов'язань, визнаних юридичною особою - боржником або підтверджені виконавчими документами; наявність заяви про порушення провадження у справі про банкрутство даної юридичної особи, прийнятої до розгляду господарським судом, або провадження у справі про банкрутство цієї юридичної особи.

Відповідно до ч. 1 ст. 22, ч. 1 ст. 24 Закону про банкрутство в попередній редакції, у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. У постанові про визнання боржника банкрутом господарський суд відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, передбаченому для призначення керуючого санацією. Господарський суд має право призначити ліквідатором особу, яка виконувала повноваження розпорядника майна або (та) керуючого санацією боржника.

Частиною 4 статті 205 ГК України передбачено, що у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів, він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Аналогічні положення містить частина 3 статті 110 ЦК України.

Отже, законодавець пов'язує встановлення неспроможності суб'єкта господарювання задовольнити вимоги кредиторів безпосередньо із встановленням обставин недостатності майна для задоволення таких вимог, однак не обмежує суд певними засобами доказування зазначених обставин.

Відповідно до приписів ст. 1 Закону про банкрутство в попередній редакції, ліквідація - припинення діяльності суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення визнаних судом вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Таким чином, у відповідності до ст. 1, 22 Закону про банкрутство в попередній редакції, наявні підставі для визнання Боржника банкрутом та переходу до ліквідаційної процедури у справі про банкрутство.

Детально дослідивши положення нової редакції Закону про банкрутство судом встановлено, що відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону про банкрутство в новій редакції, - відповідно до цього Закону щодо боржника застосовуються такі судові процедури банкрутства: розпорядження майном боржника; мирова угода; санація (відновлення платоспроможності) боржника; ліквідація банкрута. Ліквідаційна процедура як одна з процедур банкрутства врегульована розділом 3 Закону про банкрутство в новій редакції. Відповідно до ст. 37 Закону про банкрутство (в новій редакції), ліквідаційна процедура розпочинається постановою про визнання боржника банкрутом й відкривається ліквідаційна процедура у справі; під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Зважаючи на все викладене вище суд дійшов висновку про визнання Боржника банкрутом і відкриття його ліквідаційної процедури.

Поряд з цим, суд вважає за необхідне зазначити, що згідно ч. 2 ст. 37 нової редакції Закону про банкрутство, за клопотанням комітету кредиторів або інвесторів, або власника майна (органу, уповноваженого управляти майном) банкрута чи з власної ініціативи господарський суд може прийняти рішення про введення процедури санації й після визнання боржника банкрутом у разі наявності плану санації та до початку продажу майна банкрута.

Як вбачається з матеріалів справи, до суду надійшла заява арбітражного керуючого ОСОБА_4 від 24.11.2015 р. № 24/11-01 про участь у справі, згідно якої вказаний арбітражний керуючий просить суд призначити його ліквідатором ОСОБА_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Радянська Україна».

Стаття 3-1 Закону про банкрутство в попередній редакції та стаття 114 Закону про банкрутство в новій редакції встановлюють вимоги до кандидатури арбітражного керуючого для призначення його розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором у справі.

Кандидатура арбітражного керуючого ОСОБА_4 відповідає вимогам ст. 3-1 Закону про банкрутство в попередній редакції, ст. 97 та ст. 114 Закону про банкрутство в новій редакції, в зв'язку з чим суд призначає ліквідатором ОСОБА_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Радянська Україна» арбітражного керуючого ОСОБА_4

Інших заяв арбітражних керуючих щодо призначення ліквідатором банкрута станом на дату судового засідання до господарського суду Київської області не надійшло.

Згідно абз. 8 ч. 1 ст. 38 Закону про банкрутство в новій редакції, з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

Відповідно до ч. 3 ст. 41 Закону про банкрутство в новій редакції, з дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута.

Беручи до уваги положення ч. 1-1 розд. 10 «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про банкрутство, в ред., що набрала чинності 19.01.2013 р., суд звертає увагу учасників провадження у справі на те, що в подальшому під час здійснення провадження у справі № 2-6/1444-2010 підлягають застосуванню положення Закону про банкрутство в редакції, яка набрала чинності 19.01.2013 р.

Враховуючи вищезазначене та керуючись ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, ст. 27, 37-41, 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Припинити процедуру санації Боржника керівником Боржника ОСОБА_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Радянська Україна» та припинити повноваження ОСОБА_2 як керуючого санацією Боржника та арбітражного керуючого ОСОБА_3 як розпорядника майна ОСОБА_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Радянська Україна».

2.Визнати банкрутом Агропромислове товариство з обмеженою відповідальністю «Радянська Україна» (97570, АР Крим, Сімферопольський р-н, с. Чистеньке, вул. Радянська, 27; код ЄДРПОУ 30833820) та відкрити відносно нього ліквідаційну процедуру.

3.Господарську діяльність ОСОБА_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Радянська Україна» (97570, АР Крим, Сімферопольський р-н, с. Чистеньке, вул. Радянська, 27; код ЄДРПОУ 30833820) завершити.

4.Строк виконання всіх грошових зобовязань ОСОБА_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Радянська Україна» (97570, АР Крим, Сімферопольський р-н, с. Чистеньке, вул. Радянська, 27; код ЄДРПОУ 30833820) вважати таким, що настав 24.11.2015 р.

5.Призначити ліквідатором банкрута ОСОБА_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Радянська Україна» (97570, АР Крим, Сімферопольський р-н, с. Чистеньке, вул. Радянська, 27; код ЄДРПОУ 30833820) арбітражного керуючого ОСОБА_4 (свідоцтво № 130 від 04.02.2013 р., адреса: 01011, м. Київ-11, а/с 214; ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

6.Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника ОСОБА_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Радянська Україна» (97570, АР Крим, Сімферопольський р-н, с. Чистеньке, вул. Радянська, 27; код ЄДРПОУ 30833820) банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.

7.Припинити повноваження органів управління Банкрута щодо управління Банкрутом та розпорядження його майном.

8.Скасувати арешти, накладені на майно ОСОБА_1 товариства з обмеженою відповідальністю «Радянська Україна» (97570, АР Крим, Сімферопольський р-н, с. Чистеньке, вул. Радянська, 27; код ЄДРПОУ 30833820).

9.Протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора посадові особи Банкрута зобовязані передати бухгалтерську та іншу документацію Банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності Банкрута ліквідатору.

10.Попередити ліквідатора Банкрута про необхідність суворого дотримання чинного законодавства, зокрема, положень ст. 41, 43, 44, 45, 98, 107 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та діяти розумно, добросовісно в інтересах кредиторів та Банкрута.

11.Ліквідатору до завершення ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів, передбачених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», в тому числі ст. 41-49, та за результатами роботи по ліквідації підприємства-банкрута надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, ліквідаційний баланс Банкрута та пояснювальну записку до нього.

12.Попередити учасників судового провадження про відповідальність за незаконні дії під час проведення процедур банкрутства у встановленому законом порядку.

13.Постанову надіслати: відділу державної виконавчої служби за місцезнаходженням Банкрута, державному реєстратору Реєстраційної служби за місцезнаходженням Банкрута.

14.Копію постанови надіслати: учасникам у справі про банкрутство, Відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Київській області, арбітражному керуючому ОСОБА_3, ОСОБА_2

Дата набрання чинності постановою 24 листопада 2015 року.

Термін предявлення виконавчого документу до виконання до 24 листопада 2016 року.

СуддяС.Ю. Наріжний