Постанова № 53887159, 27.11.2015, Київський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
27.11.2015
Номер справи
520/14439/15-а
Номер документу
53887159
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

_____________________ Справа № 520/14439/15-а

Провадження № 2-а/520/340/15

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.11.2015 року

Київський районний суд м.Одеси

У складі судді Калашнікової О.І.

При секретарі Шеховцевій О.В.

Розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою

ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Київському районі м.Одеси про визнання дій неправомірними, про зобов"язання вчинити пенвні дії

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулась до суду з вимогами ухвалити рішення, яким визнати неправомірними рішення Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м.Одеси №832657 від 12.10.2015 року щодо відмови у врахуванні всіх виплат при обчисленні пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу», та зобов"язати відповідача здійснити розрахунок пенсії з моменту звернення за її призначенням з урахуванням усіх видів виплат згідно з довідкою №77 від 06.10.2015 року, виданою виконавчим комітетом Одеської міської ради, якою передбачені складові заробітної плати для призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу», на які нараховані та утримані страхові внески на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування, а з 1 січня 2011 року - єдиний соціальний внесок. У судовому засіданні позивачка підтримала свої вимоги.

Представник відповідача до суду не з»явився, про час і місце слухання справи сповіщений, надав письмові заперечення на позов і просив вирішити справу за відсутністю представника УПФ України в Київському районі м.Одеси.

Суд вислухав позивачку, вивчив надані документи і встановив наступне:

ОСОБА_1 з лютого місяця 2009 року перебуває на обліку в УПФ України в Київському районі м.Одеси і отримує пенсію за віком. В жовтні 2015 року ОСОБА_1 звернулась до УПФ України в Київському районі м.Одеси з заявою про перерахунок пенсії, стверджуючи, що при обчисленні пенсії не були враховані виплати матеріальної допомоги на оздоровлення і матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, премія з нагоди святкування дня місцевого самоврядування, та індексації, до заяви ОСОБА_1 надала довідку про складові заробітної плати, видану 6.10.2015 року виконавчим комітетом Одеської міської ради. Рішенням УПФ №832657 від 12.10.2015 року ОСОБА_1 відмовлено у перерахунку розміру пенсії. Позивачка вважає рішення УПФ таким, що не відповідає вимогам закону і порушує її право на отримання пенсії у розмірі, визначеному законом, тому звернулась до суду з цим позовом. Представник відповідача, не визнаючи позов ОСОБА_1, зазначив у письмових запереченнях, що матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, премія та індексація заробітної плати не є складовими заробітної плати для обчислення пенсії згідно до ст.33 ЗУ «Про державну службу».

При наведених обставинах суд вважає позов ОСОБА_1 підлягаючим задоволенню з таких підстав:

Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 працювала на посаді завідуючої архівним відділом Одеської міської ради (записи в трудовій книжці №№23-28). Відповідно до довідки про складові заробітної плати , що подається для призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу»( довідка, видана виконавчим комітетом Одеської міської ради 6.10.2015 року №77) у період з 1.12.2006 року по 31.11.2008 року заробітна плата позивачки складалась з посадового окладу, надбавки за високі досягнення у праці, премій та інших виплат, до яких включено індексації, матеріальну допомогу на оздоровлення і матеріальну допомогу на соціально-побутові потреби і премію у розмірі посадового окладу з нагоди святкування дня місцевого самоврядування.

Відповідно до вимог ч.2 ст.33 ЗУ «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранг, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Ст.37 ЗУ «Про державну службу» визначає, що пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80% від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов»язкове пенсійне страхування. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90% заробітної плати. Відповідно до положень цієї статті на одержання пенсії державного службовця мають чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого ст.26 ЗУ «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої ст.28 ЗУ «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менше як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80% суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування.

Ст.2 ЗУ «Про оплату праці» визначає, що основна заробітна плата є винагородою за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці. Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців. Додаткова заробітна плата- винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством, премії, пов»язані з виконанням виробничих завдань і функцій, інші заохочувальні компенсаційні виплати- до них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами нормами. Відповідно до ст.41 ЗУ «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування « від 9 липня 2003 року до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються, в тому числі, суми виплат (доходу) отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом, були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на державне загальнообов»язкове державне соціальне страхування» - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.

Ст.66 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» визначені види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій. Так, до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які нараховується збір на обов»язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподаткованого доходу (прибутку), сукупного оподаткованого доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяли на день одержаного зазначеного заробітку (виплат, доходу).

З огляду на викладене суд дійшов висновку, що індексація заробітної плати, матеріальна допомога на оздоровлення та допомога для вирішення соціально-побутових питань, премія до професійного свята входять до системи оплати праці державного службовця. (аналогічна позиція викладена в постановах Верховного Суду України від 20.02.2012 року у справі №21-430а11, від 28 травня 2012 року у справі №21-97а13).

Таким чином, дії УПФ України в Київському районі м.Одеси щодо неврахування всіх виплат (індексація заробітної плати, матеріальна допомога, премія з нагоди професійного свята) при обчисленні пенсії позивачці як державному службовцю не відповідають вимогам ЗУ «Про державну службу» і відповідач зобов»язаний з дня звернення ОСОБА_1 - 9.10.2015 року зробити перерахунок пенсії з врахуванням вищевказаних виплачених сум.

Керуючись ст.158-163 КАС України, суд

Постановив:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати неправомірним рішення Управління пенсійного Фонду України в Київському районі м.Одеси №832657 від 12.10.2015 року в частині неврахування при обчисленні пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу» індексації заробітної плати, матеріальної допомоги, премії з нагоди професійного свята при обчисленні пенсії ОСОБА_1 як державному службовцю.

Зобов»язати Управління пенсійного Фонду України в Київському районі м.Одеси провести обчислення пенсії ОСОБА_1 як державному службовцю відповідно до вимог ЗУ «Про державну службу» - з урахуванням виплачених сум індексації заробітної плати, матеріальної допомоги та премії з нагоди професійного свята згідно з довідкою виконавчого комітету Одеської міської ради №77 від 06.10.2015 року, починаючи з дня звернення - 9.10.2015 року.

Постанова може бути оскаржена в Одеській апеляційний адміністративний суд через Київський райсуд м.Одеси протягом 10 днів з дня проголошення постанови.

Суддя Калашнікова О. І.