Постанова № 53882346, 14.03.2014, Дніпровський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
14.03.2014
Номер справи
334/919/14-п
Номер документу
53882346
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Дата документу 14.03.2014

Справа № 334/919/14-п

Провадження № 3/334/282/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 березня 2014 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Турбіна Т.Ф., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли зі Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального Головного управління Міндоходів, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого генеральним директором ПАТ «Запоріжтрансформатор», який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

за ч.1 с. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

У лютому 2014 року на розгляд суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення №704839 від 29.01.2014р. відносно генерального директора ПАТ «Запоріжтрансформатор» ОСОБА_1, складений за наслідками документальної планової виїзної перевірки ПАТ «Запоріжтрансформатор», яка проведена податковим органом 30.12.2013р.

За результатами документальної позапланової виїзної перевірки ПАТ «Запоріжтрансформатор» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2010р. по 31.12.2012р., валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2010р. по 31.12.2012р. був складений акт від 30.12.2013р. №320/2500/00213428.

Згідно акту, генеральний директор підприємства ОСОБА_1 при складанні податкових декларацій, наданих СДПІ, порушив встановлений законом порядок ведення податкового обліку, Зокрема, порушення податкового законодавства, що призвело до заниження податку на прибуток в періоді, що перевірявся, на загальну суму 18810783,00 грн., завищення показника рядка 2.1 декларації з ПДВ за червень 2012 року (експортні операції) всього у сумі 88059,00 грн., завищено суму відємного значення різниці між сумою податкового зобовязання та сумою податкового кредиту за грудень 2012 року у розмірі 102532,00 грн., завищено суму бюджетного відшкодування ПДВ на рахунок платника у банку у розмірі 2295239,00 грн., занижено суму бюджетного відшкодування ПДВ у зменшення податкових зобовязань з ПДВ наступних звітних періодів за січень 2011 року у розмірі 80599,00 грн.

З матеріалів справи вбачається, що на адресу ПАТ «Запоріжтрансформатор» були надіслані податкові повідомлення-рішення від 23.01.2014р. №0000072500 про збільшення суми грошового зобовязання з податку на прибуток за основним платежем у сумі 18810783,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) на суму 3795976,50 грн.; від 23.01.2014р. №0000082500 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі суми завищення бюджетного відшкодування на 2295239,00 грн., про нарахування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на суму 937356,00 грн.; від 23.01.2014р. №0000092500 про зменшення розміру відємного значення суми податку на додану вартість у розмірі суми завищення відємного значення податку на додану вартість на 102532,00 грн.; від 23.01.2014р. №00000102500 про збільшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі суми заниження бюджетного відшкодування на 80599,00 грн.; від 23.01.2014р. №0000112500 про нарахування суми грошового зобовязання за платежем пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності на суму грошового зобовязання на 28533167,92 грн., отриманих підприємством 27.01.2014р.

Підпунктом 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) встановлено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п. 54.3.1 - 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом цього строку такий платник податків розпочинає процедуру адміністративного оскарження рішення контролюючого органу.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення (п. 56.2 ст. 56 Кодексу). Відповідно до п. 56.15 ст. 56 Кодексу скарга, подана із дотриманням строку, зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань (10 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення), визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.

Не погоджуючись із результатами документальної перевірки та отриманими податковими повідомленнями-рішеннями, ПАТ «Запоріжтрансформатор» звернулось до Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників податків зі скаргою №1/05-Н-14509 від 05.02.2014р. про скасування податкових повідомлень - рішень від 23.01.2014р. №0000072500 про збільшення суми грошового зобовязання з податку на прибуток за основним платежем у сумі 18810783,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) на суму 3795976,50 грн.; від 23.01.2014р. №0000082500 про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі суми завищення бюджетного відшкодування на 2295239,00 грн., про нарахування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на суму 937356,00 грн.; від 23.01.2014р. №0000092500 про зменшення розміру відємного значення суми податку на додану вартість у розмірі суми завищення відємного значення податку на додану вартість на 102532,00 грн.; від 23.01.2014р. №00000102500 про збільшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі суми заниження бюджетного відшкодування на 80599,00 грн.; від 23.01.2014р. №0000112500 про нарахування суми грошового зобовязання за платежем пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності на суму грошового зобовязання на 28533167,92 грн., отриманих підприємством 27.01.2014р.

Скарга Міжрегіональним головним управлінням Міндоходів - Центральним офісом з обслуговування великих платників податків отримана 08.02.2014р. за вх. № 2815/10. Рішенням №4145/10/28-10-10-2-33 від 26.02.2014р. продовжено строк розгляду скарги до 08.04.2014р. (включно).

Листом №1/05-Н-14518 від 06.03.2014р. ПАТ «Запоріжтрансформатор» звернулося до Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників податків з клопотанням про проведення позапланової перевірки ПАТ «Запоріжтрансформатор» з питань, що стосуються предмету перевірки документальної позапланової виїзної перевірки ПАТ «Запоріжтрансформатор» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2010р. по 31.12.2012р., валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2010р. по 31.12.2012р.

Рішенням №4813/10/28-10-10-4-33 від 07.03.2014р. для підготовки та прийняття обґрунтованого рішення за результатами розгляду скарги доручено СДПІ з ОВП у м. Запоріжжі Міжрегіонального головного управління Міндоходів провести документальну позапланову перевірку ПАТ «Запоріжтрансформатор» з питань, що стали предметом оскарження.

Таким чином, станом на 14.03.2014р. скарга № 1/05-Н-14509 від 05.02.2014р. про скасування податкових повідомлень - рішень від 23.01.2014р. № НОМЕР_1; від 23.01.2014р. № НОМЕР_2; від 23.01.2014р. № НОМЕР_3; від 23.01.2014р. № 00000102500; від 23.01.2014р. № НОМЕР_4 не розглянута, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.

Акт податкової перевірки не є актом не нормативного характеру і не може бути підставою для притягнення посадової особи підприємства до адміністративної відповідальності.

Таким чином, податкові зобов'язання, які були визначені податковим повідомленнями- рішеннями від 23.01.2014р. № НОМЕР_1; від 23.01.2014р. № НОМЕР_2; від 23.01.2014р. № НОМЕР_3; від 23.01.2014р. № 00000102500; від 23.01.2014р. № НОМЕР_4, за яким складено протокол №704838 про адміністративне правопорушення, є неузгодженими, тому в передбаченому законом порядку не встановлений факт будь-яких порушень податкового законодавства як з боку ПАТ «Запоріжтрансформатор», так і з боку його посадових осіб.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про недоведеність вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП, у звязку з чим провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП

Керуючись п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 с. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадженням закрити на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя: Турбіна Т. Ф.