Дата ухвалення
24.11.2015
Номер справи
354/533/15-а
Номер документу
53872929
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 354/533/15-а

Провадження по справі № 2-а/354/25/15

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 листопада 2015 року м.Яремче

Яремчанський міський суд Івано-Франківської області

в складі: головуючого судді Марчака Ю.І.

секретаря Стефурак У.П.

з участю: представника позивача ОСОБА_1

представник відповідача ОСОБА_2

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м.Яремче адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дії відповідача та зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_3 звернувся до суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дій відповідача та зобов'язання вчинити дії. В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та суду пояснив, що ОСОБА_3 проходив службу на посаді помічника начальника відділу-оперативний черговий чергової частини Верховинського районного відділу управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Івано-Франківській області. Відповідно до наказу Управління міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області №62 о/с від 21.06.2011року ОСОБА_3 30.06.2011року згідно із п. «в» ст.64 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ було звільнено у запас зі служби в органах внутрішніх справ України . З 01.07.2011року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області позивачу була призначена пенсія. Випадково позивачу 02.07.2015року стало відомо, що Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області при призначенні йому пенсії не включило до його грошового забезпечення із якого потім розраховується пенсія доплата за службу в нічний час у розмірі 35% посадового окладу. На запит ОСОБА_3, відповідач 10.07.2015р. надіслав відповідь за вих. №416/П-15 про те , що доплата за службу в нічний час не відноситься до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а тому його вимога про врахування цієї доплати при визначенні розміру грошового забезпечення для обчислення пенсії позивача не має законних підстав. Вказані висновки відповідача суперечать діючому законодавству, а саме вимогам ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», за якими пенсія обчислюється з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим званням, процентну надбавку за вислугу років , щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії в розмірах установлених, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011року страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, у порядку встановленому положенням п.7 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992року №393 . Із даних грошового атестата позивача та відповідно до Положення про впорядкування структури та умов грошового забезпечення рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ №499 від 31.12.2007року та Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, затвердженої на виконання Положення №499 від 31.12.2007р вбачається , що доплата за роботу в нічний час входила в грошове забезпечення ОСОБА_3 і була щомісячною доплатою за роботу в нічний час. Враховуючи викладене відповідач неправомірно відмовив ОСОБА_3 у задоволенні його вимоги про врахування з 01.07.2011року до грошового забезпечення для обчислення пенсії доплати за службу в нічний час в розмірі 35% посадового окладу . Тому просить визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області неправомірними щодо відмови ОСОБА_3 у врахування з 01.07.2011року до грошового забезпечення для обчислення пенсії доплати за службу в нічний час в розмірі 35% посадового окладу . Також просить зобовязати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області включити ОСОБА_3 з 01.07.2011року до грошового забезпечення для обчислення пенсії доплату за службу в нічний час в розмірі 35% посадового окладу. Одночасно просить зобовязати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести ОСОБА_3 перерахунок і виплатити позивачу пенсію з врахуванням доплати за службу в нічний час в розмірі 35% посадового окладу. Представник відповідача просить відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_3 Своє заперечення відповідач обґрунтовує тим, що ОСОБА_3 01.07.2011року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області була призначена пенсія відповідно до вимог ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб». При цьому було враховано вимоги п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992року №393, та постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007р № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», а також враховано наказ МВС України від 31.12.2007року №499 та інструкцію «Про порядок виплати грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу внутрішніх справ», яка введена в дію з 01.01.2008року. Враховуючи правове регулювання призначення пенсії, виплата ОСОБА_3 грошового забезпечення за службу в понаднормовий час, не є щомісячним додатковим видом грошового забезпечення, тобто не носить постійного характеру, а носить компенсаційний характер. Тобто вказані виплати виплачуються в поточному місяці за минулий місяць згідно з табелем обліку робочого часу залежно від кількості годин відпрацьованих у нічний час і не може бути включена до грошового забезпечення для обчислення пенсії. Аналогічна позиція викладена у розясненні Міністерства праці і соціальної політики України від 24.03.2009року №3209/0/14-09/039. Враховуючи викладене просить відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_3А Суд заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши письмові докази та оцінивши досліджені докази в сукупності, вважає, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав. Сторони в судовому засіданні визнали факт, що ОСОБА_3 проходив службу та перед звільненням працював на посаді помічника начальника відділу-оперативний черговий чергової частини Верховинського районного відділу управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Івано-Франківській області і згідно до наказу Управління міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області №62 о/с від 21.06.2011року ОСОБА_3 30.06.2011року згідно із п. «в» ст.64 положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, було звільнено у запас зі служби в органах внутрішніх справ України. Також представники сторін в судовому засіданні визнали факт призначення позивачу з 01.07.2011року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області пенсії. До грошового забезпечення ОСОБА_3А із якого потім розраховується пенсія не включена доплата за службу в нічний час у розмірі 35% посадового окладу. Із довідки начальника Верховинського РВ УМВС від 29.07.2011р. (а.с.31), грошового атестата №3 від 29.07.2011р. (а.с.33-34) довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 06.06.2012року (а.с.35) та розрахункового листа позивача за 2010-2011р.р. (а.с.40-41) вбачається , що ОСОБА_3 перед звільненням у запас виплачувалось грошове забезпечення в тому числі і доплата за службу в нічний час. При цьому слід відмітити , що із розрахункового листа позивача за 2010-2011р.р. (а.с.40-41) вбачається , що ОСОБА_3 доплата за службу в нічний час виплачувалась не кожного місяця. Тобто твердження представника відповідача, що доплата за службу в нічний час виплачувалась позивачу не регулярно і не є щомісячним додатковим видом грошового забезпечення, тобто не носить постійного характеру, а носить компенсаційний характер є обгрунтованим. Згідно діючого законодавства порядок перерахунку пенсій визначений ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», яким встановлено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою ст.51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб». Згідно з пунктом 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008року №45, для перерахунку пенсій враховуються: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію. Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються. Відповідною вважаєтьсяпосада,яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена (пункт 6 Порядку). Згідно з частиною другоюст.9 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Отже, додаткові види грошового забезпечення та премії повинні носити щомісячний характер. Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007р № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», передбачено виплату особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ доплати за роботу в нічний час, але вказана доплата не включається до сум грошового забезпечення для обчислення пенсії тому, що вона не носить постійного характеру (тобто під час відпустки, хвороби та інших обставин зазначена доплата не виплачується), а залежить від кількості годин, відпрацьованих співробітником у нічний час за місяць. В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 доплата за службу в нічний час виплачувалась не кожного місяця, що вбачається із розрахункового листа позивача за 2010-2011р.р. (а.с.40-41).

В сукупності оцінючи зібрані докази суд прийшов до переконання, що вимоги ОСОБА_3 про визнання неправомірними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови ОСОБА_3 у врахування з 01.07.2011року до грошового забезпечення для обчислення пенсії доплати за службу в нічний час в розмірі 35% посадового окладу не підлягають до задоволення. Також слід відмовити позивачу у задоволенні вимоги про зобовязання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області включення ОСОБА_3 з 01.07.2011року до грошового забезпечення для обчислення пенсії доплату за службу в нічний час в розмірі 35% посадового окладу та зобовязання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести ОСОБА_3 перерахунок і виплатити позивачу пенсію з врахуванням доплати за службу в нічний час в розмірі 35% посадового окладу. На підставі ст. ст.9,51,43,64 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», п.5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно доЗакону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008року №45,п.7 Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007р № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», та керуючись ст.ст. 2,71,160 162 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В

В задоволенні позову ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дії відповідача та зобов'язання вчинити дії відмовити повністю.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Яремчанський міський суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя: ОСОБА_4