Ухвала суду № 53860518, 24.11.2015, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.11.2015
Номер справи
804/4137/15
Номер документу
53860518
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

24 листопада 2015 р. справа № 804/4137/15

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Бишевська Н.А. перевіривши на відповідність вимогам КАС України апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області

на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08 червня 2015 р.

у справі № 804/4137/15

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче об'єднання «Трансавтоматика»

до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області

про визнання протиправним скасування податкового повідомлення-рішення, визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08 червня 2015 року адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче об'єднання «Трансавтоматика» задоволено повністю.

Не погодившись із вказаним рішенням суду, 16 листопада 2015 року Державною податковою інспекцією у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області подано апеляційну скаргу.

Зазначена апеляційна скарга не відповідає вимогам Кодексу адміністративного судочинства України, з огляду на наступне.

Згідно ч.6 ст.187 КАС України, до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Так, відповідно до ч.2 ст.87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI.

У відповідності до підпункту 2 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір", ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду - 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Згідно змісту п.3.1 таблиці ставок судового збору ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній на момент подання позовної заяви) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (1 218 * 1,5=1 827 грн.) та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати (1 218 * 4=4 872 грн.); немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати (1 218*0,06=73,08 грн.).

Як свідчать матеріали справи, позивачем подано 18.03.2015 р. позов про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, яким збільшено позивачу суму грошового зобов'язання та визнання протиправними дій відповідача щодо коригування показників податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість в інформаційній системі «Податковий блок» та зобов'язання відповідача відновити показники податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість, що є вимогами майнового та немайнового характеру.

Виходячи з розміру заявлених майнових вимог - 18 960 грн., ставка судового збору при поданні до адміністративного суду позовної заяви майнового характеру має становити 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати. Оскільки 2 відсотки майнових вимог становлять 379,20 грн., що є менше 1,5 розмірів мінімальної заробітної плати - 1 827 грн., то відповідно ставка судового збору за подання адміністративного позову повинна була становити 1 827 грн., тобто 1,5 розмірів мінімальної заробітної плати.

З урахування того, що ставка, яка підлягала сплаті при поданні позовної заяви, дорівнює 1 827 грн. відповідно ставка за подання апеляційної скарги на постанову суду, виходячи з вимог Закону України «Про судовий збір», становить 2 009,70 грн. (1 827 грн.*110%=2 009,70 грн.).

В свою чергу ставка судового збору за подання позову немайнового характеру становить 80,38 грн. (1 218 грн.*0,06*110%=80,38 грн.).

Таким чином загальна сума ставки судового збору, яка підлягає до сплати скаржником становить 2090,08 грн. (2 009,70 грн. + 80,38 грн.).

Матеріали справи не містять доказів сплати судового збору в належному розмірі.

Приписами Закону України "Про судовий збір" визначено правові засади справляння судового збору. Зокрема, положеннями ст.5 Закону передбачені пільги щодо сплати судового збору, а саме визначено коло осіб звільнених від сплати судового збору. Державна фінансова інспекція України не є органом, який звільнено від сплати судового збору.

Посилання скаржника на ст.88 КАС України, суд вважає недоречним, оскільки даною нормою передбачено право суду зменшувати розмір належних до сплати судових витрат чи звільняти від їх оплати повністю або частково, враховуючи майновий стан сторони, проте відсутність відокремленого виду видатків у кошторисі державної установи не є доказом скрутного матеріального становища установи.

Порядок сплати судового збору та підстави звільнення від сплати судового збору визначені положеннями Закону України "Про судовий збір". Підстав, передбачених Законом України "Про судовий збір" для звільнення від сплати судового збору скаржником не наведено.

Згідно ч.3 ст.189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

За таких обставин вважаю, що апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 187 КАС України, оскільки до апеляційної скарги не додано документ на підтвердження сплати судового збору в належному розмірі.

На підставі викладеного, вважаю необхідним апеляційну скаргу залишити без руху та надати особі, яка звернулась з апеляційною скаргою строк для усунення недоліків апеляційної скарги.

Керуючись ст. ст. 108, 187, 189 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08 червня 2015 р. у справі № 804/4137/15 - залишити без руху.

Скаржнику протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху надати до суду:

- належним чином оформлений документ про сплату судового збору в належному розмірі.

Реквізити для сплати судового збору

Отримувач: УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області,

рахунок отримувача: 31217206781004;

КБКД 22030001;

Код з ЄРДПОУ: 37989274;

Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м.Дніпропетровська;

Код банку отримувача (МФО): 805012

Копію даної ухвали направити особі, що звернулась з апеляційною скаргою.

Ухвала набирає чинності відповідно до ст. 254 КАС України та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів шляхом подання касаційної скарги.

Суддя: Н.А. Бишевська