Ухвала суду № 53859571, 26.11.2015, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.11.2015
Номер справи
820/11416/15
Номер документу
53859571
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

26 листопада 2015 р. № 820/11416/15

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Мельников Р.В., розглянувши матеріали позовної заяви, поданої громадянином ОСОБА_1 ОСОБА_2 Мофтах до Головного управління Служби безпеки України, Управління служби безпеки України в Харківській області, треті особи - Державна прикордонна служба України, Східне регіональне управління Державної прикордонної служби України про скасування заборони та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В :

Громадянин ОСОБА_1 ОСОБА_2 Мофтах звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:

- скасувати заборону на в'їзд в Україну терміном на п'ять років до 31.10.2019, видану 15 квітня 2015 року;

- зобов'язати Службу безпеки України направити до Адміністрації Державної прикордонної служби України повідомлення про скасування доручення про заборону в'їзду в Україну.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Вивчивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.

Відповідно до частин 4, 5 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може містити вимоги про:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках, встановлених законом.

Згідно пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено позовну вимогу про скасування заборони на в'їзд в Україну терміном на п'ять років до 31.10.2019, видану 15 квітня 2015 року, зміст якої не відповідає вимогам частин 4, 5 Кодексу адміністративного судочинства України.

Також, відповідно до пунктів 2, 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

З позовної заяви вбачається, позивачем в якості відповідача зазначено Управління служби безпеки України в Харківській області, проти вимог до нього не заявлено.

Крім того, позивачем заявлено вимогу до Служби безпеки України, яку не зазначено в позові як відповідача.

Також, відповідно до частини 5 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

З позовної заяви встановлено, що позов подано представником позивача за довіреністю ОСОБА_3, проте, в порушення вимог частини 5 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві не зазначено ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.

Таким чином, враховуючи викладене, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом надання уточненої позовної заяви.

Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.

Згідно частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись статтями 106-108 Кодексу адміністративного судочинства України,

У Х В А Л И В :

Позовну заяву громадянина ОСОБА_1 ОСОБА_2 Мофтах до Головного управління Служби безпеки України, Управління служби безпеки України в Харківській області, треті особи - Державна прикордонна служба України, Східне регіональне управління Державної прикордонної служби України про скасування заборони та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Надати позивачу термін - десять календарних днів з моменту отримання копії ухвали, для усунення недоліків позовної заяви, шляхом приведення позовної заяви у відповідність до вимог статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом надання уточненої позовної заяви з копіями відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.

Розяснити позивачеві, що у разі невиконання вимог ухвали позовна заява підлягає поверненню.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Р.В. Мельников