
Дата документу 27.11.2015
Справа № 334/10157/15-к
Провадження № 1-кс/334/2092/15
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2015 року Ленінський районний суд м. Запоріжжя у складі слідчого судді - Нікітенко Н.П., при секретарі Лапіні О.В., прокурора Бабій Є.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора прокуратури м. Запоріжжя Бабій Є.В. у кримінальному провадженні 12015080230000673 від 21.04.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366, ч. 1 ст. 358, ч. 2 ст. 364 КК України та додані до клопотання матеріали, -
В С Т А Н О В И В :
Прокуратурою м. Запоріжжя здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 12015080230000673 від 21.04.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366, ч. 1 ст. 358, ч. 2 ст. 364 КК України.
Дані до ЄРДР внесені за заявою голови Долинської сільської ради, щодо можливих незаконних дій заступника голови Запорізької районної ради ОСОБА_2, громадянином ОСОБА_3, депутатом Запорізької районної ради від Партії регіонів, директором СКП «Ритуальна служба» Запорізької районної ради ОСОБА_4 та колишнім директором СКП «Ритуальна служба» Запорізької районної ради ОСОБА_5
Згідно заяви, депутат Запорізької районної ради від Партії регіонів ОСОБА_4, депутат Запорізької обласної ради від Партії регіонів ОСОБА_6 та ОСОБА_5, з порушенням норм чинного законодавства, використовуючи силові структури та підконтрольне їм керівництво Запорізької районної ради, розробили схему з протиправного захоплення кладовища ОСОБА_7, шляхом створення СКП «Ритуальна служба» Запорізької районної ради та передачі останньому землі під кладовищем.
Долинська сільська рада оскаржила в судах незаконне створення відповідного комунального підприємства, рішення про створення СКП «Ритуальна служба» Запорізької районної ради було визнано незаконним та скасовано. Рішення суду набрало законної сили. При цьому, на даний момент Запорізькою районною радою Запорізької області рішення суду не виконано. СКП «Ритуальна служба» Запорізької районної ради досі існує і ніким не ліквідовано.
У заяві йдеться, на території земельної ділянки (кадастровий номер: НОМЕР_1), що використовується в якості кладовища ОСОБА_7, протиправно захопленого представниками Партії регіонів за безпосередньою участю ОСОБА_4, знаходились об'єкти безхазяйного нерухомого майна.
Враховуючи, що у судовому порядку було визнано незаконним створення СКП «Ритуальна служба» Запорізької районної ради та передачу останньому земель кладовища ОСОБА_7, ОСОБА_4, підшукував шляхи збереження впливу, згідно відомостей у заяві, на ритуальний бізнес та територією кладовища ОСОБА_7, тому в Сонячній сільській раді Запорізького району створюється Спеціалізоване Комунальне Підприємство «Об'єднана житлово-комунальна, побутова та ритуальна служба» Сонячної сільської ради, якій рішенням Запорізької районної ради Запорізької області передається в постійне користування земельна ділянка під кладовищем ОСОБА_7, як земельна ділянка спільної власності територіальних громад. З метою реєстрації земельної ділянки за Запорізькою районною радою, через безхазяйне нерухоме майно, розташоване на території кладовища, адже, враховуючи, що відповідно до частини 1 ст. 120 Земельного кодексу України встановлено, що до особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.
Цивільний кодекс України передбачає чітку процедуру набуття прав на об'єкти безхазяйного майна (частина 2 ст. 335 Цивільного кодексу України), яка визначає наступне:
Безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації.
Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.
Так, для реєстрації права на відповідні об'єкти безхазяйного нерухомого майна треба було підробити або сфальсифікувати наступну інформацію:
Про те, що відповідні об'єкти нерухомого майна не є безхазяйними, а вже тривалий час перебувають у власності іншого органу місцевого самоврядування (у даному випадку була обрана Запорізька районна рада);
Про те, що об'єктам нерухомого майна присвоєні адреси.
Підробка відповідної інформації дозволяла б здійснити реєстрацію прав на об'єкти нерухомого майна в Реєстраційній службі Міністерства юстиції України.
23.06.2014 громадянин ОСОБА_3, використовуючи довіреність від 30.05.2014 за підписом голови Запорізької районної ради ОСОБА_8 подав до Реєстраційної служби Запорізького районного управління юстиції Запорізької області пакет документів для проведення держаної реєстрації нерухомого майна, розташованого на території Долинської сільської ради, на земельній ділянці де фактично розміщується кладовище ОСОБА_7. Серед поданих ОСОБА_3 документів знаходився лист Запорізької районної ради від 10.06.2014 №02-17/236 за підписом заступника голови Запорізької районної ради ОСОБА_2, який містив наступні завідомо неправдиві відомості, а саме, що адміністративно-побутова будівля літера «А»; будівля складу гранітних виробів літера «Б»; будівля вбиральні літера «В»; будівля тротуарних та цивільних обрядів літера «Г» - є спільною власністю територіальних громад сіл та селищ Запорізького району. Відповідна інформація не відповідала дійсності та була підроблена ОСОБА_2 за відомостями заяви.
Перелічене ОСОБА_2 нерухоме майно ніколи не передавалось у комунальну власність територіальних громад сіл і селищ Запорізького району, а було безхазяйним нерухомим майном, розташованим на території Долинської сільської ради право на яке належним чином не оформив жодний суб'єкт.
При цьому, у відповідному листі з підробленими даними ОСОБА_2 зазначає, що відповідне нерухоме майно - є спільною власністю територіальних громад на підставі рішення Запорізької районної ради від 15.03.2011 №15. Зазначена інформація, подана ОСОБА_2 також не відповідає дійсності. Інформація подана ОСОБА_2 - неправдива, оскільки у тексті рішення Запорізької районної ради від 15.03.2011 №15, на яке вона посилається, жодним чином не йдеться про прийняття до спільної власності територіальних громад району будь-якого нерухомого майна.
Крім того, наявне посилання на рішення від 15.03.2011 №15, яке містить перелік об'єктів спільної власності територіальних громад Запорізького району доповнюється наступним об'єктом: Спеціалізоване комунальне підприємство «Ритуальна служба Запорізької районної ради».
Також про факт вчинення ще одного службового підроблення з боку ОСОБА_2 та ОСОБА_3 свідчить технічний паспорт від 22.04.2014, підготовлений Приватним підприємством «ЗБТІ» (69063, м. Запоріжжя, вул. Горького, 6.23), підготовлений інженером з інвентаризації нерухомого майна - ОСОБА_9), переданий ОСОБА_3 до Реєстраційної служби Запорізького районного управління юстиції Запорізької області.
До вказаного Технічного паспорту було внесена завідомо неправдива інформація щодо адреси місця розташування об'єктів нерухомого майна. Так, у зазначеному документі було зазначено, що об'єкти нерухомого майна розташовані за адресою: АДРЕСА_2, вказана інформація не відповідає дійсності та сфальсифікована, так як об'єкти безхазяйного нерухомого майна, про які йдеться у цій заяві, знаходяться на території Долинської сільської ради Запорізького району, відповідно до діючого законодавства лише Долинська сільська рада вправі присвоювати адреси нерухомому майну. Між тим, Долинська сільська рада не приймала жодних рішень, щодо присвоювання відповідному нерухомому майну будь-якої адреси, зокрема зазначеної у відповідному Технічному паспорті від 22.04.2014. У подальшому, недостовірні відомості були передані до «ЗБТІ».
Згідно заяви, на підставі документів поданих ОСОБА_3, що містили документи з підробленою та з сфальсифікованою інформацією, Реєстраційна служба Запорізького районного управління юстиції Запорізької області своїм рішенням №13985711 від 24.06.2014 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (індексний номер: 23388707), за підписом державного реєстратора ОСОБА_10 провела державну реєстрацію права власності ряду об'єктів нерухомості, за адресою: АДРЕСА_2, за суб'єктом: Територіальна громада сіл та селищ в особі Запорізької районної ради Запорізької області, податковий номер НОМЕР_2.
В результаті вищевказаних дій, відбулось незаконне заволодіння нерухомим майном на підставі вчинення службового підроблення, а також земельною ділянкою під кладовищем ОСОБА_7.
Крім того, досудовим слідством отримано інформацію, що діяльність зазначених трьох комунальних підприємств, а також реалізація схем незаконного збагачення, у яких задіяні представники служби швидкої допомоги, координується ОСОБА_11. З метою отримання інформації про померлих людей ОСОБА_11 вступив у злочинну змову із директором КУ "Територіальне медичне об'єднання Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" ОСОБА_12
Встановлено, що оперативно-диспетчерське управління КУ "Територіальне медичне об'єднання Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" здійснює прийом повідомлень, які надходять за телефоном "103" та подальшу передача таких повідомлень до районних підстанцій екстреної швидкої медичної допомоги. Так, ОСОБА_12 отримує від ОСОБА_11 неправомірну вигоду за передачу певним ритуальним службам інформацію про смерть людей, яка надходить до медичних установ. ОСОБА_12 разом із заступником директора КУ "Територіальне медичне об'єднання Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" ОСОБА_13 та начальником оперативно-диспетчерського управління КУ "Територіальне медичне об'єднання Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" ОСОБА_14 зловживаючи владою та службовим становищем зобов'язують працівників диспетчерської передавати третім особам отриману інформацію про померлих людей. Зокрема, на робочому місці знаходиться мобільний телефон, який не перебуває на балансі медичної установи та у якому записано лише один номер телефону - телефонний номер невідомої ритуальної служби. Після отримання інформації про смерть людини диспетчер зобов'язаний здійснити дзвінок із зазначеного телефону за вказаним телефонним номером та повідомити інформацію про смерть людини.
У зв'язку з вищевикладеним, з метою підтвердження фактів розтрати коштів комунального підприємства та встановленню причетних до цього осіб, у досудового слідства виникла необхідність у проведенні обшуку у жилому приміщенні, яке є власністю ОСОБА_15, ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме за адресою: АДРЕСА_1.
Приміщення за адресою: АДРЕСА_1, належить ОСОБА_16 та ОСОБА_5 в рівних частках.
Прокурор вважає, що для виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення необхідно провести обшук за адресою: АДРЕСА_1, де можуть знаходитись оригінали бухгалтерських документів щодо здійснення господарської діяльності (договори на поставку товарів та надання послуг, акти виконаних робіт, платіжні документи щодо перерахування грошових коштів тощо), а також документи щодо діяльності підприємств (статутні документи, посадові інструкції, штатні розписи, табелі обліку робочого часу, відомості про нарахування заробітної плати, подані декларації про доходи працівників тощо). При проведенні обшуку можуть бути встановлені інші обставини, що мають значення для розслідування кримінального правопорушення.
Клопотання прокурора прокуратури м. Запоріжжя Бабій Є.В., оформлене відповідно до вимог ст. 234 Кримінального процесуального кодексу України.
Прокурор підтримав клопотання про проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1.
Вислухавши доводи прокурора, дослідивши матеріали кримінального провадження в їх сукупності, суд приходить до висновку про необхідність задовольнити клопотання слідчого та надати дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1.
Згідно ч. 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Керуючись ст. 234, 235 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання і винести ухвалу про проведення обшуку у кримінальному провадженні 12015080230000673 від 21.04.2015.
Надати дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1, де можуть знаходитись оригінали бухгалтерських документів щодо здійснення господарської діяльності (договори на поставку товарів та надання послуг, акти виконаних робіт, платіжні документи щодо перерахування грошових коштів тощо), а також документи щодо діяльності підприємства (статутні документи, посадові інструкції, штатні розписи, табелі обліку робочого часу, відомості про нарахування заробітної плати, подані декларації про доходи працівників тощо). При проведенні обшуку можуть бути встановлені інші обставини, що мають значення для розслідування кримінального правопорушення.
Строк дії ухвали визначити до 27.12.2015 року .
Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.
Суддя: Нікітенко Н. П.