Справа № 562/1097/15-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27.11.2015 року суддя Здолбунівського районного суду Рівненської області Шуляк А.С., розглянувши подання Здолбунівського міжрайонного відділу КВІ УДПС України в Рівненській області про заміну ОСОБА_1 невідбутої частини адміністративного стягнення у виді громадських робіт адміністративним арештом , -
в с т а н о в и в:
23 липня 2015 року в суд надійшло подання інспектора Здолбунівського міжрайонного відділу КВІ УДПС України в Рівненській області ОСОБА_2 про заміну ОСОБА_1 невідбутої частини адміністративного стягнення у виді громадських робіт адміністративним арештом.
В обґрунтування інспектор КВІ УДПС України в Рівненській області Іванов О.В. покликається на те, що постановою Здолбунівського районного суду Рівненської області від 18 червня 2015 року ОСОБА_1 визнаний винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, та підданий адміністративному стягненню у виді 40 годин громадських робіт. Вказана постанова суду 02 липня 2015 року прийнята відділом КВІ до виконання. 09 липня 2015 року та 17 липня 2015 року ОСОБА_1 викликався в кримінально-виконавчу інспекцію, але свідомо без поважних причин на виклики не з"являвся. Невідбутий строк стягнення у виді громадських робіт становить 40 годин.
Порушник в суд для надання пояснень не з'явився.
З'ясувавши обставини та вивчивши матеріали справи суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст.321-4 КУпАП у разі ухилення правопорушника від відбування громадських робіт постановою судді невідбутий строк громадських робіт може бути замінено адміністративним арештом із розрахунку, що одна доба арешту дорівнює п'яти годинам невідбутих громадських робіт, але не може перевищувати п'ятнадцять діб.
Постановою Здолбунівського районного суду Рівненської області від 18 червня 2015 року, яка набрала законної сили, ОСОБА_1 визнаний винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, та підданий адміністративному стягненню у виді 40 годин громадських робіт.
Порядок виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт визначений "Порядком виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт", затвердженим наказом Міністерства юстиції України №474/5 від 19.03.2013 року.
Відповідно до п.3.11 указаного Порядку після отримання постанови суду порушнику надсилається виклик до кримінально-виконавчої інспекції і з ним проводиться бесіда під час якої роз'яснюються порядок і умови виконання стягнення, наслідки ухилення від відбування громадських робіт, передбачені ст.321-4 КУпАП.
Цим же Порядком визначено, що посадова особа кримінально-виконавчої інспекції складає довідку про проведену бесіду, в якій порушник власноруч зазначає про ознайомлення з порядком відбування громадських робіт та заповнює анкету особи, до якої застосовано адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт, що долучається до його особової справи.
Пунктом 3.12 Порядку визначено, якщо порушник не зявився до кримінально-виконавчої інспекції після двох викликів, то кримінально-виконавча інспекція надсилає запит до територіального адресно-довідкового підрозділу Державної міграційної служби України, служби дільничних інспекторів міліції з метою зясування факту проживання (перебування) порушника за вказаним у постанові суду місцем проживання.
У матеріалах особової справи № 35/2015 обставини проживання (перебування) порушника за вказаним у постанові суду місцем проживання у визначений Порядком спосіб не з'ясовувалися, довідка про проведену з ОСОБА_1 бесіду щодо роз'яснення порядку і умов виконання накладеного на нього судом стягнення, наслідків ухилення від відбування громадських робіт, передбачених ст.321-4 КУпАП, відсутня та відповідні документи, визначені "Порядком виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт" не складались.
Зі змісту зазначеного вище Порядку вбачається, що застосування наслідків ухилення від відбування адміністративного стягнення у виді громадських робіт, передбачених ст.321-4 КУпАП, може мати місце лише після здійснення з порушником певної правової процедури, яка в даному випадку кримінально-виконавчою інспекцією не дотримано.
Обгрунтування інспектором КВІ факту ухилення порушником від відбування громадських робіт лише неявкою його на виклик до кримінально-виконавчої інспекції є недостатнім, а тому в задоволенні подання слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.321-4 КУпАП,-
п о с т а н о в и в:
У задоволенні подання Здолбунівського міжрайонного відділу КВІ УДПС України в Рівненській області про заміну ОСОБА_1 невідбутої частини адміністративного стягнення у виді громадських робіт адміністративним арештом відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Рівненської області через Здолбунівський районний суд Рівненської області протягом 10 /десяти/ днів з дня її винесення.
Суддя: