ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
справа № 20-5/075
ПОСТАНОВА
і м е н е м У к р а ї н и
"03" квітня 2007 р. 16:45 м. Севастополь
Господарський суд міста Севастополя в складі:
судді Євдокимова І.В., при секретері Чорної М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Севастополі адміністративну справу
За адміністративним позовом: Прокурора Гагарінського району м. Севастополя (99014 м. Севастополь, вул. Корчагіна, 16) в інтересах держави в особі Територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондовому ринку в м. Севастополі (99045 м. Севастополь, вул. Дм. Ульянова, 16)
до Відкритого акціонерного товариства „Севастопольський завод залізобетонних виробів” (99053 м. Севастополь, Фіолентовське шосе, 5)
про стягнення штрафних санкцій в розмірі 340,00 грн.
Представники сторін:
Прокурор: Шульга А.М., посвідчення № 438 від 20.02.2006;
Позивач: Бурінська Н.А., довіреність № 2 від 10.01.2007;
Відповідач: не з’явився.
встановив:
Прокурор Гагарінського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондовому ринку в м. Севастополі звернувся до господарського суду міста Севастополя з позовною заявою до Відкритого акціонерного товариства „Севастопольський завод залізобетонних виробів” про стягнення штрафних санкцій в розмірі 340,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем законодавства у сфері обігу цінних паперів.
Ухвалою суду від 12.03.2007 по справі було призначено попереднє судове засідання на 27.03.2007.
Ухвалою суду від 27.03.2007 року підготовче провадження по справі закінчено, та справа призначена до судового розгляду на 03.04.2007.
Відповідач в судове засідання не з'явився, відзив на позов та витребувані судом документи не представив, про дату і час судового засідання був повідомлений належним чином.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність відповідача за наявними в ній матеріалами.
Згідно зі ст.ст.27, 49, 51, 121, 130 Кодексу адміністративного судочинства України, прокурору та представнику позивача, роз'яснені їх процесуальні права і обов'язки.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслуховуючи пояснення представника позивача та прокурора, суд
В с т а н о в и в :
Відповідно до п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладається представництво інтересів держави у випадках, передбачених законом.
Рішенням Конституційного суду України № 3-рп/99 від 08.04.1999 визначено, що прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає у чому проявилося порушення матеріальних чи інших інтересів держави, обґрунтовує в позовній заяві необхідність їх захисту і визначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних відносинах.
Згідно з п. 4 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Згідно з п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до положення про державну комісію з коштовних паперів і фондового ринку, затвердженого Наказом Президента України № 861/2002 від 25.09.2002 державна комісія з коштовних паперів і фондового ринку (далі - Комісія) є центральним органом виконавчої влади зі спеціальними статутом, підлеглим Президентові й підзвітним Верховній Раді України.
Згідно зі ст. 1 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” державне регулювання ринку цінних паперів це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Відповідно до ст. 5 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Згідно з Положенням про територіальне управління державної комісії по коштовним паперам і фондовому ринку в м. Севастополі, затвердженим 21.01.2003 Головою державної комісії з коштовних паперів і фондового ринку, Управління входить до системи Комісії і реалізує у м. Севастополі завдання, покладені на Комісію законами України, у т.ч. забезпечення в регіоні державного регулювання й контролю за випуском і обліком цінних паперів і їхніх похідних, дотриманням вимог законодавства у цій сфері.
Невиконання і неналежне виконання господарюючими суб’єктами вимог законодавства в сфері обігу цінних паперів порушує економічні інтереси держави.
Прокуратурою Гагарінського району м. Севастополя проведена перевірка матеріалів наданих Територіальним управлінням державної комісії з цінних паперів та фондовому ринку в м. Севастополі, в ході якої встановлені порушення відповідачем вимог Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”.
19.09.2006 Територіальним управлінням державної комісії з цінних паперів та фондовому ринку в м. Севастополі відносно відповідача був складений акт про правопорушення на ринку цінних паперів, на підставі того, відповідачем у встановлений термін не була надана інформація щодо виконання розпорядження № 06-СВ від 12.05.2006 відповідно до якого відповідач зобов’язаний був до 08.09.2006 повідомити про усунення порушень діючого законодавства України про цінні папері, а саме: привести Статут відповідно до діючого законодавства.
Тим самим відповідачем порушені вимоги п. 10 ст. 8 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” відповідно до яких Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
Постановою Територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондовому ринку в м. Севастополі № 56-Св від 29.06.2006 на відповідача був накладений штраф в розмірі 340,00 грн.
Проте, на даний час сума штрафу відповідачем не сплачена.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги в сумі 340,00 грн. підлягають задоволенню.
Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного , керуючись ст. 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства „Севастопольський завод залізобетонних виробів” (99053 м. Севастополь, Фіолентовське шосе, 5, код ЄДРПОУ 05518316, р/р 26009305335209 в СФ „Промінвестбанк”, МФО 324515) у бюджет на р/р 31114106600006 в УДК м. Севастополя, МФО 824509, код ЄДРПОУ 24035612, код платежу 23030300, одержувач –Гагарінський Державний бюджет суму штрафних санкцій в розмірі 340,00 грн.
3. Копії постанови направити сторонам.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя І.В. Євдокимов
Постанова складена та підписана
в порядку ч. 3 ст. 160 КАС України
05.04.2007
Розсилка:
1. Прокуратура міста Севастополя (99011, м. Севастополь, вул. Павліченко, 1)
2. Прокурор Гагарінського району м. Севастополя (99014 м. Севастополь, вул. Корчагіна, 16)
3. Територіальне управління державної комісії по коштовним паперам і фондовому ринку в м. Севастополі (99045 м. Севастополь, вул. Дм. Ульянова, 16)
4. ВАТ „Севастопольський завод залізобетонних виробів” (99053 м. Севастополь, Фіолентовське шосе, 5)
5. справа
6. наряд