Олевський районний суд Житомирської області
Справа № 287/289/15-п
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 листопада 2015 року м. Олевськ
Суддя Олевського районного суду Житомирської області Стратович О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олевськ подання інспектора Олевського районного підрозділу Олевського МРВ КВІ УДПтСУ в Житомирській області щодо вирішення питання повязаного із заміною стягнення у виді громадських робіт на стягнення у виді штрафу щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН- НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, українця, громадянина України,
В С Т А Н О В И В:
Постановою судді Олевського районного суду Житомирської області від 23.07.2015 року ОСОБА_1 визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у виді 50 годин громадських робіт. Постанову для виконання було направлено до Олевського МРВ КВІ УДПтСУ в Житомирській області.
Інспектор Олевського районного підрозділу Олевського МРВ КВІ УДПтСУ в Житомирській області звернувся до суду з поданням про заміну ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді громадських робіт на адміністративне стягнення у виді штрафу, мотивуючи це тим, що ОСОБА_1 ухиляється від відбування громадських робіт, під підписку був ознайомлений з порядком та умовами відбуття стягнення, а також був попереджений, що у разі ухилення від відбування громадських робіт останні можуть бути замінені штрафом.
ОСОБА_1С.в судове засідання не зявився, повідомлений належним чином.
В судовому засіданні представник Олевського МРВ КВІ УДПтСУ в Житомирській області підтримав подання.
З матеріалів подання судом встановлено, що ОСОБА_1 був направлений на безоплатне виконання громадських робіт до Олевської міської ради Житомирської області (а.с.10).
Відповідно до графіку виходу на роботу ОСОБА_1 мав відпрацювати з 18.08.2015 року по 04.09.2015 року 50 годин громадських робіт призначених йому Постановою Олевського районного суду Житомирської області від 23.07.2015 року.
Однак згідно табеля виходу на роботу особи, до якої застосовано адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт (а.с.22), ОСОБА_1 з 18 по 31 серпня 2015 року з 36 годин фактично відпрацював лише 20 годин.
31.08.2015 року ОСОБА_2 звернувся до сімейного лікаря яким був встановлений діагноз гострий бронхід та призначено лікування і зявлення на контрольний огляд 04.09.2015 року, однак на контрольний огляд та в подальшому на прийом хворий не зявився (а.с.28).
Згідно табелю виходу на роботу особи, до якої застосовано адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт за вересень 2015 року, ОСОБА_1 жодної години за графіком не відпрацював про поважність причин не повідомив (а.с.31).
На виклики кримінально-виконавчої інспекції ОСОБА_2 не являється, про поважність причин не повідомляє.
Вислухавши думку представника Олевського МРВ КВІ УДПтСУ в Житомирській області, який пояснив, що на даний час ОСОБА_1 не відбув громадські роботи, а саме 30 годин, дослідивши матеріали справи, вважаю, що подання підлягає задоволенню, оскільки на час розгляду подання, як вбачається з подання КВІ від 07.10.2015 року, ОСОБА_1 не відбув адміністративне стягнення 30 годин громадських робіт.
Отже враховуючи вище наведене, суд вважає, що інспектором КВІ доведено та надано докази відповідно до яких є підстави вважати, що ОСОБА_1 ухиляється від відбування громадських робіт.
Стаття3214КУпАПпередбачає, щоу разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не відбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом.
Заміна громадських робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу. Розмір штрафу в такому разі визначається із розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
З наведеного вище суд доходить висновку, що, оскільки санкція ч.1 ст. 173КУпАП передбачає можливість застосування штрафу, подання може бути задоволено і не відбуті ОСОБА_1 30 годин громадських робіт можуть бути замінені на штраф у розмірі 7,5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі викладеного вище, керуючись ст. 321-4КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Подання інспектора Олевського районного підрозділу Олевського МРВ КВІ УДПтСУ в Житомирській області щодо вирішення питання повязаного із заміною стягнення - задовольнити.
ЗамінитиОСОБА_1 невідбуту частину адміністративнестягнення у виді 30 (тридцяти) годин громадських робіт за постановою суду від 23.07.2015 року на стягнення у виді штрафу у розмірі 7,5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 127,50 (сто двадцять сім гривень 50 коп.).
Постанову по справі про адміністративні правопорушення може бути оскаржено до Апеляційного суду Житомирської області через Олевський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: О.В.Стратович