Ухвала суду № 53818562, 25.11.2015, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.11.2015
Номер справи
813/3471/15
Номер документу
53818562
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2015 року Справа № 876/10414/15

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Онишкевича Т.В.,

суддів Дяковича В.П., Іщук Л.П.,

з участю секретаря судових засідань Гелецького П.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові апеляційну скаргу фермерського господарства «Бурка В.В.» на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 29 вересня 2015 року у справі за його позовом до відділу Держземагенства у Сокальському районі Львівської області про визнання протиправними дій та зобов'язання до вчинення дій,

ВСТАНОВИВ :

02 липня 2015 року фермерське господарство «Бурка В.В.» (далі - ФГ «Бурка В.В.») звернулося до суду з адміністративним позовом, у якому просило визнати протиправним порушення відділом Держземагенства у Сокальському районі Львівської області (далі - Держземагенство) вимог ст. 40 Конституції України, Закону України «Про інформацію», Закону України «Про доступ до публічної інформації» при наданні відповіді на його звернення за вих. № 69 від 13.02.2015 року; зобов'язати відповідача надати ФГ «Бурка В.В.» обґрунтовану, повну та вичерпну відповідь на вказане звернення та вказати грошову оцінку 1 га сільськогосподарських угідь (рілля) по Тартаківській сільській раді Сокальського району Львівської області станом на 01 січня 2015 року.

Оскаржуваною постановою Львівського окружного адміністративного суду від 29 вересня 2015 року у задоволенні вказаного позову у справі № 813/3471/15 відмовлено.

У поданій апеляційній скарзі позивач просив зазначене судове рішення скасувати та прийняти нове, якою задовольнити позовні вимоги. Апеляційну скаргу обґрунтовує тим, що у своїй відповіді відповідачем вказано грошову оцінку сільськогосподарських угідь по Тартаківській сільській раді станом на 01 липня 1996 року, а не станом на 01 січня 2015 року. Тому апелянт вважає, що не надавши обґрунтованої відповіді на звернення позивача, відповідач порушив його право гарантоване ст. 40 Конституції України.

Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання апеляційного суду не з'явилися, що не перешкоджає розгляду справи у їх відсутності згідно із ч.4 ст. 196 КАС України.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи і проаналізувавши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд приходить до переконання, що подана апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких мотивів.

Відмовляючи в задоволенні позову ФГ «Бурка В.В.», суд першої інстанції виходив із того, що оскільки відповідачем було надано вичерпну відповідь на звернення позивача, а позивачем не надано суду доказів, що свідчили б про порушення відділом Держземагенства у Сокальському районі норм чинного законодавства України та обґрунтованість даного позову, то у задоволенні такого позову слід відмовити.

Такі висновки суду першої інстанції, на думку апеляційного суду, відповідають нормам матеріального права та є правильними.

Однією з гарантій реалізації конституційних прав на вільне збирання, зберігання, використання і поширення інформації є законодавче закріплення права кожного на доступ до інформації, яке згідно зі статтею 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації» забезпечується систематичним та оперативним оприлюдненням інформації в офіційних друкованих виданнях, на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет, на інформаційних стендах та будь-яким іншим способом, а також надання інформації за запитами на інформацію.

Статтею 1 цього Закону визначено, що публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Судом першої інстанції встановлено, що 13 лютого 2015 року представник ФГ «Бурка В.В.» звернувся до начальника відділу Держземагенства у Сокальському районі із запитом на інформацію в порядку ст. 40 Конституції України, Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», в якому просив в найкоротший термін надати довідку про нормативну грошову оцінку одиниці площі земельної ділянки за межами населених пунктів на території Тартаківської сільської ради (сільськогосподарські угіддя) та Поторицької сільської ради (землі водного фонду), якими користується ФГ «Бурка В.В.», станом на 01.01.2015 року для надання даної довідки до ОДПІ у Сокальському районі для встановлення суми сплати фіксованого сільськогосподарського податку.

13 лютого 2015 року заступником начальника відділу Держземагенства у Сокальському районі П.Романюком представнику ФГ «Бурка В.В.» було скеровано лист № 27-1318-0.1-846/2-15, яким повідомлено, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 року № 523 «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг» затверджено перелік адміністративних послуг органів виконавчої влади, які надаються через центр надання адміністративних послуг, де у додатку 1 у пункті 45 зазначено видачу витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Окрім того, зазначив, що наказом Держземагенства України від 25.12.2014 року «Про надання адміністративних послуг через центри надання адміністративних послуг» встановлено, що з 01 січня 2015 року територіальні органи Держземагенства надають послуги виключно через центри надання адміністративних послуг, що утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування, в тому числі і видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. На підставі наведеного запропонував звернутися за інформацією до Центру надання адміністративних послуг Сокальської районної державної адміністрації.

Крім того, 13 лютого 2015 року позивачем, в порядку Закону України «Про адміністративні послуги», подано заяву про надання адміністративних послуг, а саме надання довідки про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (Тартаківська сільська рада та Поторицька сільська рада).

19 лютого 2015 року за № 34-1318-0.1-1112/2-15 заступником начальника відділу Держземагенства у Сокальському районі П.Романюком у відповідності до вимог Закону України «Про адміністративні послуги», Закону України «Про оцінку земель», Методики нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів), затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1278, Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.1995 року № 213 та розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 року № 523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг» було надано Витяг з технічної документації про грошову оцінку сільськогосподарських угідь станом на 01 січня 2015 року (а.с. 7).

Відповідно до частини 2 статті 20 Закону України «Про оцінку земель» дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Частиною 3 статті 23 цього Закону передбачено, що витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 року № 523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг» затверджено перелік адміністративних послуг органів виконавчої влади, які надаються через центр надання адміністративних послуг, відповідно до пункту 45 якого передбачено видачу витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

Статтею 1 Закону України «Про адміністративні послуги» визначено, що адміністративна послуга - результат здійснення владних повноважень суб'єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов'язків такої особи відповідно до закону.

Частиною 1 статті 9 зазначеного Закону передбачено, що адміністративні послуги надаються суб'єктами надання адміністративних послуг безпосередньо, через центри надання адміністративних послуг та/або через Єдиний державний портал адміністративних послуг.

Наказом Державного агентства земельних ресурсів України від 25.12.2014 року № 435 «Про надання адміністративних послуг через центри надання адміністративних послуг» встановлено, що з 1 січня 2015 року виключно через центри надання адміністративних послуг, утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування, територіальними органами Держземагентства України надаються певні послуги, в т.ч. видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

З огляду на викладене апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що відповідач при наданні відповіді на звернення ФГ «Бурка В.В.» діяв відповідно до чинного законодавства, доводи апелянта на правильність прийнятої постанови не впливають та висновків суду не спростовують, а відтак апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 41, 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України апеляційний суд,

УХВАЛИВ :

апеляційну скаргу фермерського господарства «Бурка В.В.»залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 29 вересня 2015 року у справі № 813/3471/15 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складання у повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя Т.В.Онишкевич

Судді В.П.Дякович

Л.П.Іщук

Ухвала у повному обсязі складена 26 листопада 2015 року.