ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
18 листопада 2015 рокусправа № 804/19299/14
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Юхименка О.В.
суддів: Кругового О.О. Нагорної Л.М.
за участю секретаря судового засідання: Лащенко Р.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні
апеляційну скаргу Державної податкової інспекції
в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська
Головного управління Міндоходів
у Дніпропетровській області
на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду
від 09 грудня 2014 року
у справі № 804/19299/14
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю
«Сервісний металоцентр Елвас»,
вул. Комінтерну, 15 кім. 9, м. Дніпропетровськ, 49023;
до відповідача Державної податкової інспекції
в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська
Головного управління Міндоходів
у Дніпропетровській області
провулок Універсальний, 12, м. Дніпропетровськ, 49087;
про визнання недійсними та скасування Актів, -
встановив: Товариством з обмеженою відповідальністю «Сервісний металоцентр Елвас» подано позов до Державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі міста Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про скасування податкових повідомлень-рішень № 0004652201 та № 0004662201.
Дніпропетровський окружний адміністративний суд (суддя Юрков Е.О.) своєю постановою від 09 грудня 2014 року позов задовольнив.
Не погоджуючись з прийнятим у справі судовим актом, у поданій апеляційній скарзі Державна податкова інспекція в Амур-Нижньодніпровському районі міста Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, Відповідач, вказує на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги її заявник посилається на те, що в ході здійснення виїзної перевірки платнику податків було скеровано як усний, так і письмовий запити про надання пояснень та їх документальних підтверджень. Відмова платника податків надати копії відповідних документів є підставою для застосування санкцій згідно до статті 121 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI.
Просить постанову окружного адміністративного суду скасувати та ухвалити нове рішення. У позові відмовити.
Обставини справи: в період з 11 вересня по 22 жовтня 2014 року уповноваженими фахівцями держподаткінспекції проводилась виїзна планова документальна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісний металоцентр Елвас».
За позицією фахівців контролюючого органу, суб'єкту перевірки посадовими особами контролюючого органу було зроблено усний, а згодом письмовий запит про надання у повному обсязі документів, що належать або пов'язані з предметом перевірки.
На складений запит Товариством з обмеженою відповідальністю «Сервісний металоцентр Елвас» не було надано вичерпної інформації.
21 жовтня 2014 року керівником контролюючого органу прийнято податкові повідомлення-рішення №№ 0004652201 та 0004662201.
У відповідності з абзацом першим пункту 121.1 статті 121 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI Товариство з обмеженою відповідальністю «Сервісний металоцентр Елвас» зобов'язано сплатити штрафи у розмірах 1.020,00 грн., відповідно.
Скасування податкових повідомлень-рішень було предметом судового позову.
Колегія суддів, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права при винесені оскарженої постанови, виходить з наступного.
В силу приписів статті 85 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. <…> У разі відмови платника податків надати копії документів посадовій (службовій) особі контролюючого органу така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови.
Поза сумнівом, ненадання платником податків контролюючим органам документів при здійсненні податкового контролю тягне за собою накладення штрафу.
В той же час, платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі наявні у нього документи, відповідно, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами податкового обліку.
Так, чинний на дату виникнення спірних правовідносин Порядок оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затверджений Наказом Державної податкової адміністрації України 22.12.2010 N 984, у разі встановлення перевіркою порушень податкового законодавства, містить перелік необхідних дій, але не ототожнює їх -
зазначити первинні документи, на підставі яких вчинено записи у податковому та бухгалтерському обліку, навести регістри бухгалтерського обліку, кореспонденцію рахунків операцій та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів;
у разі відсутності первинних документів або ненадання для перевірки первинних та інших документів, що підтверджують факт порушення, зазначити перелік цих документів;
у разі відмови посадових осіб платника податків або його законних представників надати копії документів посадовій (службовій) особі органу державної податкової служби така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови.
Тобто, поняття відсутність певних документів обліку, що, очевидно, буде мати наслідком збільшення суми грошового зобов'язання, не є тотожним відмові платника податків надати копії документів посадовій (службовій) особі контролюючого органу.
Відмови платника податків контролюючим органом не доведено.
В межах апеляційної скарги підстави для скасування або зміни рішення окружного адміністративного суду відсутні.
Керуючись ст. 195, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд, -
У Х В А Л И В
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі міста Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області залишити без задоволення.
Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09 грудня 2014 року у справі № 804/19299/14 залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.
Касаційна скарга подається безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції у порядку та у строки, визначені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий: О.В. Юхименко
Суддя: О.О. Круговий
Суддя: Л.М. Нагорна