ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
24 листопада 2015 року (в порядку письмового провадження) № 826/20690/15
за позовом
Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління ДФС у м. Києві
до
Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНТЕРТЕХ-АВС"
про
стягнення заборгованості в розмірі 1 674 343,81 грн.
Суддя: Кротюк О.В.
Обставини справи:
Державна податкова інспекція в Оболонському районі ГУ ДФС у м. Києві (далі – позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕРТЕХ-АВС» заборгованості в розмірі 1 674 343, 81 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані несплатою відповідачем податку на додану вартість та податку на прибуток.
Відповідач в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, відношення до позову не висловив.
В порядку частини 4 ст.122 КАС України судом ухвалено про розгляд справи в письмовому провадженні.
Справа вирішується на підставі наявних в ній доказів та матеріалів.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
встановив:
Заборгованість відповідача зі сплати податку на додану вартість виникла на підставі:
· податкового повідомлення – рішення №0007782220 від 09.09.2013, яким збільшено грошове зобов'язання за основним платежем на суму – 99 505, 00 та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) на суму – 24 876, 00 грн. Загальна сума грошового зобов'язання за вказаними податковим повідомленням – рішенням становить - 124 381, 00 грн. (узгоджено на підставі ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 03.02.2015 по справі №826/7761/14);
· податкового повідомлення – рішення №0010311501, яким донараховано штрафні санкції у розмірі 850, 00 грн.;
· податкового повідомлення – рішення №0014451501, яким донараховано штрафні санкції у розмірі 1 020, 00 грн.;
· податкового повідомлення – рішення №0009612203 від 20.08.2014 яким збільшено грошове зобов'язання за основним платежем на суму – 396 018, 00 та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) на суму – 198 009, 00. Загальна сума грошового зобов'язання за вказаними податковим повідомленням – рішенням становить – 594 027, 00 грн. (узгоджено на підставі рішення про результати розгляду первинної скарги від 23.10.2014 №10879/10/26-15-10-06-15 №18124/7/26-15-10-06-12;
· податкового повідомлення – рішення №0016241501 від 16.04.2015, яким донараховано штрафні санкції у розмірі 850, 00 грн.
· податкового повідомлення – рішення №0014931501 від 07.04.2015, яким донараховано штрафні санкції у розмірі 2 040, 00 грн.
· податкової декларації №9027516607 від 15.05.2014 на суму 1 529, 00 грн.;
· податкової декларації №9035741677 від 23.06.2014 на суму 768, 00 грн.;
· податкової декларації №9049726368 від 28.08.2014 на суму 36 207, 00 грн.
· податкової декларації №99049795537 від 30.07.2014 на суму 2 618, 00 грн.
· пеня у розмірі 96 518, 34 грн.
З урахування зазначеного сукупний розмір заборгованості зі сплати податку на додану вартість становить 860 808, 34 грн.
Заборгованість з податку на прибуток приватних підприємств у відповідача виникла на підставі:
· податкового повідомлення – рішення №0009602203 від 04.08.2014 щодо збільшення грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 557451, 00 грн. та штрафними санкціями у розмірі 70 524, 25 грн.;
· податкової декларації №9091424593 від 23.07.2014 (за звітний 2013 рік) на суму 104 270, 00 грн.
· пеня – 81 380, 11 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості з податку на прибуток, за мінусом наявної переплати у розмірі 89, 89 грн. становить – 813 535, 47 грн.
Враховуючи вищевикладене загальна сума боргу , яка обліковується з відповідачем становить 1 674 343, 81 грн.
У зв’язку з несплатою визначених податкових зобов’язань позивачем виставлено податкову вимогу №Ю9475-25 від 05.09.2014 (оригінал оглянуто судом). Вказана вимога направлена відповідачу поштою.
Станом на час вирішення адміністративної справи у суду відсутні відомості щодо оскарження зазначеної вище податкової вимоги.
Аналізуючи викладені вище обставини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з урахуванням наступного.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства визначає Податковий кодекс України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI.
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України (далі –ПКУ) платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених ПКУ та законами з питань митної справи.
Відповідно до підпункту 14.1.156 пункту 14.1 ст. 14 ПКУ податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п. 56.1 ст. 56 ПКУ рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Пунктом 56.18 статті 56 ПКУ передбачено, що з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.
При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Відповідно до п.56.17, процедура адміністративного оскарження закінчується:
56.17.1. днем, наступним за останнім днем строку, передбаченого для подання скарги на податкове повідомлення-рішення або будь-яке інше рішення відповідного контролюючого органу у разі, коли така скарга не була подана у зазначений строк.
День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов'язання платника податків.
Пунктом 113.1 статті 113 ПКУ передбачено, що строки застосування, сплата, стягнення та оскарження сум штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) здійснюються у порядку, визначеному цим Кодексом для сплати, стягнення та оскарження сум грошових зобов'язань. Суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) зараховуються до бюджетів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки та збори.
В той же час, згідно з п.57.3 ст.57 ПКУ, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідач не спростував жодних фактів з приводу обґрунтованості позовних вимог стосовно стягнення заявленої суми заборгованості.
При цьому, ст.59 ПКУ передбачено наступне.
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
В порядку пункту 20.1.34 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктами 95.1, 95.2, 95.3 ст. 95 ПКУ встановлено наступне.
Контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог щодо стягнення з відповідача заявленої суми заборгованості.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕРТЕХ-АВС» (04073, м. Київ, провулок Куренівський, б. 19/5, код ЄДРПОУ 34044475) до Державного бюджету України податковий борг зі сплати податку на додану вартість у розмірі 860 808 (вісімсот шістдесят тисяч вісімсот вісім) грн. 34 коп.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНТЕРТЕХ-АВС» (04073, м. Київ, провулок Куренівський, б. 19/5, код ЄДРПОУ 34044475) до Державного бюджету України податковий борг зі сплати податку на прибуток у розмірі 813 535 (вісімсот тринадцять тисяч п'ятсот тридцять п'ять) грн. 47 коп.
Постанова набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 254 КАС України. Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги в порядку і строки, встановлені ст.186 КАС України.
Суддя О.В. Кротюк