ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА про відмову в призначенні колегіального розгляду справи 18 листопада 2015 рокуСправа № 813/4935/15 Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддяКедик М.В.,
секретар судового засіданняПриймак С.І.,
представник позивачаОСОБА_1,
представник відповідача 1ОСОБА_2,
представник відповідача 2ОСОБА_3,
розглянув у попередньому судовому засіданні клопотання представника відповідача 1 про призначення колегіального розгляду справи в адміністративній справі за позовом за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ТБ Сад до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, Городоцької обєднаної державної податкової інспекції Державної фіскальної служби у Львівській області, про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
в с т а н о в и в :
До Львівського окружного адміністративного суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю ТБ Сад з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, Городоцької обєднаної державної податкової інспекції Державної фіскальної служби у Львівській області, в якому просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення:
-№ НОМЕР_1 від 07.05.2015 року відповідно до якого нараховано пеню за порушення строків розрахунків у сфері ЗЕД в сумі 82934,09 грн.;
-№ НОМЕР_2 від 07.05.2015 року, відповідно до якого нараховано 170,00 грн. штрафних санкцій за порушення вимог валютного законодавства;
-№ НОМЕР_3 від 14.05.2015 року , відповідно до якого збільшено грошове зобовязання з податку на прибуток в розмірі 212764425,00 грн.;
-№ НОМЕР_4 від 14.05.2015 року , відповідно до якого збільшено грошове зобовязання з податку на додану вартість в розмірі 194676385,50 грн.;
-№ НОМЕР_5 від 14.05.2015 року, відповідно до якого збільшено грошове зобовязання з податку на прибуток в розмірі 340,00 грн.;
-№ НОМЕР_6 від 28.05.2015 року, відповідно до якого збільшено грошове зобовязання із земельного податку з юридичних осіб в розмірі 953,78 грн.;
-№ НОМЕР_7 від 28.05.2015 року, відповідно до якого збільшеного грошове зобовязання із земельного податку юридичних осіб в розмірі 492,06 грн.;
-№ НОМЕР_8 від 12.08.2015 року, відповідно до якого збільшено грошове зобовязання із земельного податку юридичних осіб в розмірі 831,36 грн.;
-№ 00007122201 від 12.08.2015 року, відповідно до якого збільшено грошове зобовязання із земельного податку з юридичних осіб в розмірі 461,74 грн.
В попередньому судовому засіданні представник відповідача 1 заявив клопотання про призначення справи до розгляду колегією у складі трьох суддів. Вказане клопотання мотивував тим, що загальна сума за оскаржуваними податковими повідомленнями-рішеннями є великою, щодо позивача проводиться кримінальне розслідування та така є складною.
Представник позивача проти вказаного клопотання заперечив, зазначив, що справа не є складною, без особливостей у відповідній категорії справ, а покликання на кримінальне провадження та сума, визначена у вказаних рішеннях, не є підставами для розгляду відповідної справи колегією у складі трьох суддів.
Представник відповідача 2 вказане клопотання підтримав.
Заслухавши думки представників сторін щодо вказаного клопотання, суд вирішуючи його керувався наступним.
Відповідно до ч. 1 ст. 23 Кодексу адміністративного суду України усі адміністративні справи в суді першої інстанції, крім випадків, встановлених цим Кодексом, розглядаються і вирішуються суддею одноособово.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 24 КАС України адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.
Адміністративні справи розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді та у місцевому загальному суді як адміністративному суді колегією у складі трьох суддів також з ініціативи судді в разі їх особливої складності.
Проаналізувавши положення вказаної статті, суд дійшов висновку, що колегіальний розгляд справи є можливим за особливої складності справи та вирішальною підставою є ініціатива судді. Крім того, нормами КАС України призначення справи до колегіального розгляду за клопотанням сторони взагалі не передбачено.
Водночас, судом на стадії попереднього судового засідання не зясовано та не підтверджено обставин, які б дійсно вказували на те, що справа № 813/4935/15 за вказаним адміністративним позовом є особливо складною. Тому, відсутні визначені законом підстави для призначення колегіального розгляду справи.
Керуючись ст. ст. 69, 23, 24, 160, 165 КАС України, суд -
у х в а л и в :
У задоволенні клопотання представника відповідача 1 про призначення справи до розгляду колегією у складі трьох суддів відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, оскарженню не підлягає. Заперечення проти такої можуть бути включені до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за наслідками розгляду справи.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 23.11.2015 року.
Суддя Кравців О.Р.