Ухвала суду № 53815217, 09.09.2015, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.09.2015
Номер справи
810/4557/15
Номер документу
53815217
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відкриття провадження в адміністративній справі

та призначення справи до судового розгляду

09 вересня 2015 року № 810/4557/15

Суддя Київського окружного адміністративного суду Щавінський В.Р., розглянувши в м.Києві позовну заяву Приватного акціонерне товариство "УКпостач" до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі Автономної Республіки Крим ДПС про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

в с т а н о в и в:

Приватним акціонерним товариством "УКпостач" подано до Київського окружного адміністративного суду копії матеріалів за позовом про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Сімферополі Автономної Республіки Крим Державної податкової служби від 27.05.2011 р. №0001160700.

Як зазначає позивач, вказаний адміністративний позов перебував на розгляді в Окружному адміністративному суді Автономної Республіки Крим з 2011 року, на момент надання Автономній Республіці Крим статусу тимчасово окупованої території України внаслідок збройної агресії Російської Федерації розгляд адміністративної справи не закінчено. Всупереч положенням статті 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" від 15.04.2014 р. № 1207-VII адміністративну справу Окружним адміністративним судом Автономної Республіки Крим до Київського окружного адміністративного суду відповідно до встановленої цим Законом підсудності передано не було, у зв'язку з чим позивач змушений звернутися до суду за захистом порушеного права самостійно із наявними у нього документами і матеріалами, необхідними для розгляду і вирішення спору по суті.

Крім того, позивачем подано: 1) клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду у зв'язку з пропуском цього строку з поважних причин, що зазначені вище; 2) клопотання про звільнення від сплати судового збору з огляду на виконання ним у повному обсязі обов'язку зі сплати державного мита за подання позовної заяви до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим.

В силу приписів абзацу 10 частини першої статті 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" від 15.04.2014 № 1207-VII, справи, що перебувають у провадженні судів, розташованих на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, та розгляд яких не закінчено, передаються судам відповідно до встановленої цим Законом підсудності, протягом десяти робочих днів з дня набрання ним чинності або з дня встановлення такої підсудності.

Цією ж статтею визначено, що у зв'язку зі зміною територіальної підсудності судових справ внаслідок неможливості здійснювати правосуддя судами Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на тимчасово окупованих територіях, розгляд адміністративних справ Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим забезпечується Київським окружним адміністративним судом.

Вищий адміністративний суд України у своєму листі від 10.11.2014 № 1543/11/10/14-14 роз'яснив, що адміністративні справи, що перебували у провадженні судів, розташованих на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, та розгляд яких не закінчено, переданих відповідно до абзацу десятого частини першої статті 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" від 15.04.2014 № 1207-VII до визначених цим Законом судів, розглядаються судами першої та апеляційної інстанцій спочатку. У разі коли такі справи не передані, їх розгляд може здійснюватися судами першої інстанції, визначеними Законом, за матеріалами, наданими учасниками судового процесу.

Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що подані позивачем матеріали є достатніми для відкриття провадження у справі, перешкоди для відкриття провадження в адміністративній справі, передбачені статтями 100, 108-109 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні.

Згідно з частиною другою статті 110 Кодексу адміністративного судочинства України, суд до судового розгляду адміністративної справи вживає заходи для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи в одному судовому засіданні протягом розумного строку.

На момент прийняття Київським окружним адміністративним судом рішення про відкриття провадження в даній адміністративній справі Спеціалізовану державну податкову інспекцію по роботі з великими платниками податків у м. Сімферополі Автономної Республіки Крим Державної податкової служби у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 29.08.2012 № 799 "Про реорганізацію деяких територіальних органів Державної податкової служби" реорганізовано шляхом приєднання до державної податкової інспекції у м. Сімферополі Державної податкової служби, яку згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 № 229 "Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів" реорганізовано шляхом приєднання до новоутвореної Державної податкової інспекції у м. Сімферополі Головного управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим.

У свою чергу, Державну податкову інспекцію у м. Сімферополі Головного управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим відповідно до приписів постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 311 "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України" реорганізовано шляхом приєднання до новоутвореної Генічеської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області.

Враховуючи наведені вище обставини, суд, керуючись положеннями частини першої статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне здійснити заміну Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Сімферополі Автономної Республіки Крим Державної податкової служби її правонаступником – Генічеською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Херсонській області.

Вирішуючи питання стосовно звільнення Приватного акціонерного товариства "УКпостач" від сплати судового збору, суд враховує доводи представника позивача про те, що при зверненні позивача до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим ним було сплачено до Державного бюджету України державне мито за подання цього адміністративного позову у повному обсязі, у свою чергу нерозгляд адміністративної справи № 2а-12190/10/17/0170 Окружним адміністративним судом Автономної Республіки Крим відбувся з незалежних від позивача причин.

Керуючись статтями 55, 88, 104-107, 110, 121, 160, 165, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. Звільнити Приватне акціонерне товариство "УКпостач" від сплати судового збору.

2. Поновити Приватному акціонерному товариству "УКпостач" строк звернення до суду з даним позовом.

3. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись суддею Щавінським В.Р. одноособово.

4. В порядку підготовки справи до судового розгляду здійснити заміну відповідача – Спеціалізовану державну податкову інспекцію по роботі з великими платниками податків у м. Сімферополі Автономної Республіки Крим Державної податкової служби її правонаступником – Генічеською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Херсонській області.

5. Зобов'язати відповідача у разі заперечення проти позову надати суду всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийнятті рішень, з приводу яких подано позов.

6. Попередити сторін про те, що відповідно до частини третьої статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

7. Закінчити підготовче провадження.

8. Призначити справу до судового розгляду на 08 жовтня 2015 року о 12:30.

Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під'їзд, 10-й поверх, каб.1017).

9. Викликати для участі в засіданні уповноважених представників сторін.

10. Копію ухвали суду надіслати особам, які беруть участь у справі, а також Державній фіскальній службі України з метою забезпечення у судове засідання явки уповноваженого представника відповідача.

11. Копію ухвали суду надіслати сторонам.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та оскарженню не підлягає.

Суддя Щавінський В.Р.

І Н Ф О Р М А Ц І Я

про права та обов’язки осіб, які беруть участь у справі,

встановлені Кодексом адміністративного судочинства України

Відповідно до ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.