11.5
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
23 листопада 2015 рокуСєвєродонецьк№ 812/1617/15
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ковальова Т.І. перевіривши матеріали адміністративного позову Публічного акціонерного товариства «Алчевський металургійний комбінат» до Відділу Державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції у Луганській області про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження по виконанню наказу суду по справі №922/2301/15 та визнання нечинним постанови про стягнення збору від 02.09.2015,-
ВСТАНОВИВ:
20 листопада 2015 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Алчевський металургійний комбінат» до Відділу Державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції у Луганській області про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження по виконанню наказу суду по справі №922/2301/15 та визнання нечинним постанови про стягнення збору від 02.09.2015.
Відповідно до частини 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Частиною 1 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Аналогічне викладено у постанові № 3 Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби».
Тобто, учасники виконавчого провадження, яким є позивач, мають право звернутись до адміністративного суду у випадку, якщо законом не встановлено іншого порядку судового оскарження.
Згідно із частиною 1 статті 121-2 Господарського процесуального кодексу України скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Статтею 121-2 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що скарги на дії чи бездіяльність органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів розглядає виключно місцевий господарський суд, яким відповідну справу розглянуто у першій інстанції.
Згідно із ст. 383 Цивільно-процесуального кодексу України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Частиною 2 статті 384 Цивільно-процесуального кодексу України передбачено, що скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.
Згідно зі статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
З адміністративного позову вбачається, що на виконанні у Відділі Державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції у Луганській області знаходиться постанова про відкриття виконавчого провадження по примусовому виконанню наказу Господарського суду, виданого на підставі рішення, що не набрало законної сили - по справі №922/2301/15 виданого 20.07.2015, рішення по справі №922/2301/15 набрало законної сили 15.09.2015.
Проте в порушення ч.2 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, позивачем, на обґрунтування позовних вимог не надані докази, на які він посилається, або не зазначено причин неможливості їх надання, а саме: наказу Господарського суду Луганської області, виданого по справі №922/2301/15 20.07.2015.
Зазначені обставини суд вважає недоліком позовної заяви, оскільки вони перешкоджають вирішити питання про підсудність даного позову.
Згідно зі ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене, адміністративний позов підлягає залишенню без руху. В разі невиконання позов буде повернуто позивачу.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Публічного акціонерного товариства «Алчевський металургійний комбінат» до Відділу Державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції у Луганській області про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження по виконанню наказу суду по справі №922/2301/15 та визнання нечинним постанови про стягнення збору від 02.09.2015 - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків протягом 5-ти днів з дня отримання ухвали для усунення недоліків шляхом надання:
- викладення уточнених позовних вимог відповідно до вимог статті 105 КАС України та їх обґрунтування.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяОСОБА_1