ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" лютого 2011 р. Справа № 2a-334/11/0970
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Гундяка В.Д.,
розглянувши в порядку скороченого провадження в приміщенні суду в м.Івано-Франківську справу за позовом Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
В С Т А Н О В И В:
27.01.2011 року Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області звернулося в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 3400 грн. Позовні вимоги мотивувало тим, що за відповідачем рахується заборгованість, яка виникла у звязку із несплатою фінансових санкцій, застосованих за порушення ЗУ Про автомобільний транспорт.
Згідно п.4 ч.1 ст.183-2 КАС України ухвалою суду від 28.01.2011 року в адміністративній справі за вищевказаним позовом відкрито скорочене провадження. Відповідно до ч.4 ст.33 КАС України копії даної ухвали, позовної заяви та доданих до неї документів направлялись відповідачу за адресою зазначеною в довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Однак дані матеріали повернулись до суду без вручення за закінченням терміну зберігання. У відповідності до ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення, яке не вручене адресату з незалежних від суду причин, вважається, що останнє вручене належним чином. У встановлений ч.3 ст.183-2 КАС України строк правом на подання заперечення проти позову відповідач не скористався.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши подані докази, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому останні підлягають до задоволення з наступних мотивів.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 являється автомобільним перевізником та відповідно до ЗУ Про автомобільний транспорт надає послуги з перевезення вантажів.
Статтею 48 вказаного Закону визначено перелік документів на підставі яких виконуються вантажні перевезення.
Однак відповідач 23.12.2009 року і 26.07.2010 року здійснював перевезення вантажу без ліцензійної картки та без належного оформлення дорожнього листа, в якому були відсутні відмітки лікаря про проходження передрейсового медичного огляду водія та стану транспортного засобу і без полісу обовязкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів. Дані обставини підтверджуються актами проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом за №177908 від 23.12.2009 року та за №021190 від 26.07.2010 року відповідно.
Згідно ч.2 ст.60 ЗУ Про автомобільний транспорт за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 цього Закону до автомобільних перевізників застосовуються штрафні санкції у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За вказані порушення на підставі вищевказаних актів керівником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області 26.01.2010 року та 29.07.2010 року до відповідача згідно постанов за №№б/н, застосовано штрафні санкції на загальну суму 3 400 грн.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши надані докази, їх достатність та взаємний звязок суд погоджується з правомірністю прийняття вказаних рішень субєктом владних повноважень та розміром застосованих санкцій.
Судом встановлено, що дані постанови направлені відповідачу, що підтверджується копіями супровідних листів за №09-3-20/280 від 28.01.2010 року та за №09-3-20/2964 від 30.07.2010 року, які наявні в матеріалах справи, однак повернулись без вручення за закінченням терміну зберігання. Одночасно згідно п.28 Постанови КМУ Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті відповідачу було запропоновано сплатити застосовані штрафні санкції у 15-денний термін з дня одержання постанов. Відповідно до довідки Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області від 24.01.2011 року ліцензійну картку серії АА №271924 ліцензіатом виготовлено разом із ліцензією від 09.04.2008 року, а застосовані штрафні санкції залишились несплачені, постанови про їх застосування відповідачем не оскаржувались.
Таким чином, оскільки доказів сплати заборгованості ОСОБА_1 суду не представив, обставин, які б були підставою для звільнення відповідача від сплати вищевказаних коштів, не встановлено, позов слід задовольнити.
На підставі ЗУ Про автомобільний транспорт, керуючись ст.ст.11, 71, 86, ст.ст.162, 183-2, 256 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави (р/р 31110106700002 УДК в м.Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО 836014, код одержувача - 20568100) 3 400 (три тисячі чотириста) грн. несплачених фінансових санкцій.
Постанову суду звернути до негайного виконання.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови сторонами або іншою особою, яка брала участь у справі. Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у звязку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обовязки.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяГундяк В.Д.