Копія
Справа № 822/6128/15
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 листопада 2015 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Шевчук О.П., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 до відділу державної реєстрації актів цивільного стану по м. Хмельницькому реєстраційної служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції про зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачі звернулись до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом в якому просять зобов'язати відповідача внести зміни до: актового запису про народження їх матері - ОСОБА_6, №1942 від 10.08.1950 року, поновленого відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Ярмолинецького районного управління юстиції у Хмельницькій області, шляхом виправлення національності дитини з "українка" на "полька"; актового запису про шлюб їх батьків - ОСОБА_7 та ОСОБА_6, №9 від 10.11.1959 року, складеного виконавчим комітетом Пасічнянської сільської ради Ярмолинецького району Хмельницької області, шляхом виправлення національності нареченого з "українець" на "поляк" та виправлення національності нареченої з "українка" на "полька".
Дослідивши матеріали адміністративного позову, суд приходить до висновку про необхідність залишення позову без руху, враховуючи наступне.
Відповідно до вимог п.2-4 ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України, Кодекс), у позовній заяві, з-поміж іншого, також зазначаються: адреса електронної пошти позивача, якщо така є; адреса електронної пошти відповідача, якщо така відома; зміст позовних вимог згідно з ч.ч.4 і 5 ст.105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
За визначенням п.8 ч.1 ст.3 КАС України позивач - особа на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов.
За змістом ч.2 ст.19 КАС України адміністративними судами вирішуються зокрема адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи.
З системного правового аналізу вказаних норм вбачається, що позивачем у адміністративних справах може були конкретна особа, а не декілька осіб.
Також, відповідно до ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
За ч.1 ст.4 та пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Згідно абз.2 ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
При перевірці доданих до адміністративного позову документів, суд встановив, що позовна заява не відповідає вимогам ст.106 КАС України, оскільки є колективним зверненням та у позовній заяві не зазначено адрес електронної пошти позивача та відповідача. Крім того, наявний в додатках до позовної заяви, документ про сплату судового збору №77 від 12 листопада 2015 року не відповідає вимогам ч.3 Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи зазначене, позивачу необхідно усунути недоліки, а саме - надати приведений у відповідність до вимог ст.106 КАС України адміністративний позов у відповідній кількості примірників (для суду та відповідача) та надати документ про сплату судового збору в розмірі, що встановлений Законом України "Про судовий збір".
Керуючись ст.ст.106, 108 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 до відділу державної реєстрації актів цивільного стану по м. Хмельницькому реєстраційної служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції про зобов'язання вчинити дії, залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 11 грудня 2015 року.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/ОСОБА_8"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_8