Ухвала суду № 53791611, 20.11.2015, Вінницький міський суд Вінницької області

Дата ухвалення
20.11.2015
Номер справи
127/26283/15-к
Номер документу
53791611
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №127/26283/15-к

Провадження №1-кс/127/10800/15

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 листопада 2015 року м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області Клапоущак С.Ю., за участю слідчого Глушко В.П., розглянувши клопотання слідчого СВ Вінницького РВ УМВС України у Вінницькій області ОСОБА_1 про надання дозволу на призначення позапланової документальної перевірки посадових осіб Вороновицької селищної ради (код ЄРДПОУ 04326069, Вінницька область, Вінницький район, смт. Вороновиця, вул. Леніна, 60) вимог податкового законодавства України при нарахуванні та сплаті орендної плати за земельні ділянки на території Вороновицької селищної ради за період часу з 01.01.2014 по 31 липня 2015 року, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий Глушко В.П. звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на призначення позапланової документальної перевірки посадових осіб Вороновицької селищної ради (код ЄРДПОУ 04326069, Вінницька область Вінницький район смт. Вороновиця вул. Леніна, 60) щодо вимог податкового законодавства України при нарахуванні та сплаті орендної плати за земельні ділянки на території Вороновицької селищної ради за період часу з 01.01.2014 по 31 липня 2015 року.

Клопотання мотивовано тим, що ОСОБА_2, діючи умисно, зловживаючи службовим становищем в інтересах третіх осіб, видав шляхом погодження (посвідчення) для подальшого використання в проекті землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 завідомо неправдиві офіційний документ експлікацію земель № 354-03-ПВ, зміст якого не відповідає дійсності, чим заподіяв істотної шкоди охоронюваним інтересам держави на загальну суму 84288 грн.

Так, у вказаній експлікації земель зазначено, що згідно проекту землеустрою №354-03-ПВ щодо відведення земельних ділянок у власність ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_6 вказаним особам земельні ділянки відводяться за рахунок землі державної власності сільськогосподарського призначення (землі запасу) Вороновицької селищної ради.

Проте, досудовим слідством достовірно встановлено, що на час видачі вказаного офіційного документу земельні ділянки згідно рішень селищної ради від 23.04.2000, 29.12.2001 та 25.09.2003 року перебували в користуванні 82 мешканців смт. Вороновиця та в користування громадянам ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_6 не надавались, про що достовірно було відомо ОСОБА_2

Згідно вимог п. 5 ч. 2 ст. 116 Земельного кодексу України земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.

Внаслідок злочинних дій ОСОБА_2, в порушення вимог п. 5 ч. 2 ст. 116 Земельного кодексу України, вищевказані земельні ділянки загальною площею 6 га наказом начальника ГУ Держземагенства у Вінницькій області № 2-3915/15-14 від 20.11.2014 року передані у власність громадянам ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_6

Крім того, ОСОБА_2, будучи службовою особою, 10 грудня 2014 року, діючи умисно, усвідомлюючи протиправність своїх дій, видав шляхом складання завідомо неправдивого офіційного документу рішення 36 сесії 6 скликання Вороновицької селищної ради Вінницького району Вінницької області, зміст якого не відповідає дійсності.

Так, у вказаному рішенні зазначено, що заслухавши інформацію селищного голови ОСОБА_2 та розглянувши лист керівника КП «Надія» ОСОБА_7 про встановлення тарифів на вивезення ТПВ в смт. Вороновиця у відповідності ст. 26 п. «а» ч. 1 ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування України» селищна рада вирішила з 01.01.2015 року встановити тариф на само вивезення 1 метра кубічного ТПВ з ПДВ на сміттєзвалище 66,88 грн., а також з 01.03.2015 року встановити тариф вивезення ТПВ для населення з ПДВ 6, 94 грн. з однієї людини в місяць.

Проте, досудовим слідством достовірно встановлено, що на 36 сесії 6 скликання Вороновицької селищної ради Вінницького району питання про встановлення тарифів на вивезення ТПВ в смт. Вороновиця виносилось, проте депутатами селищної ради було прийнято рішення про перенесення розгляду даного питання на березень 2015 року.

Також, в ході проведення досудового розслідування по даному кримінальному провадженню, відповідно до ухвал Вінницького міського суду, в період з 05.08.2015 по 02.09.2015 року проведено позапланову ревізію окремих питань фінансово господарської діяльності Вороновицької селищної ради Вінницького району Вінницької області, в ході якої проводилась перевірка правильності, повноти встановлення та оплати орендної плати за земельні ділянки на території Вороновицької селищної ради Вінницького району Вінницької області.

В ході проведеної ревізії встановлено, що селищною радою згідно ст.15 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 №161-XIV із змінами (далі Закон №161-XIV), ст.7 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 №2535-ХІІ із змінами, ст. 288 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI(далі Податковий кодекс) при наявності затвердженої нормативної грошової оцінки земель Селищної ради та відповідно до умов укладених договорів внесено зміни до договорів оренди після проведення грошової оцінки земель платникам орендної плати розмір орендної плати був нижчим розміру трикратного земельного податку та розіслано поштою з повідомленням про вручення.

Крім того, п.27 розділу І Закону № 1166, який набрав чинності з 01.04.2014р., змінено редакцію пп.288.5.1 п.288.5 ст.288 Податкового кодексу, який установлював обмеження щодо мінімального розміру річної суми орендної плати за землі державної та комунальної власності. Новою редакцією пп.288.5.1 п288.5 ст.288 цього Кодексу встановлено, що річний мінімальний розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності незалежно від їх категорій не може бути менше ніж 3% нормативної грошової оцінки.

Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст16. вищезазначеного Кодексу встановлено обовязок платників податків сплачувати податки та збори у строки й розмірах, установлених цим Кодексом.

Відповідно до Прикінцевих положень Закону № 1166 зміни, передбачені розділом І цього Закону , набираються чинності з 01.04.2014р. Отже, річний розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, який підлягає перерахуванню до бюджету, з 01.04.2014р. повинен відповідати пп.288.5.1 п.288.5 ст.288 Податкового кодексу.

Ревізією укладених договорів оренди землі встановлено, що розмір орендної плати переглядається у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів. Крім того, передбачено, що зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін, у разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розвязується в судовому порядку.

Зважаючи на викладене вище, селищною радою втрачено можливість отримати доходи протягом 2014р. та січня-липня 2015 року в сумі 220775,43 грн., чим завдано збитки (шкоду) на відповідну суму.

З метою документального підтвердження виявлених порушень чинного законодавства службовими особами Вороновицької селищної ради під час встановлення та оплати орендної плати за земельні ділянки на території Вороновицької селищної ради Вінницького району Вінницької області, слідчий просив задоволити клопотання.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав за обставин, викладених у ньому.

Суд, вислухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали кримінального провадження, клопотання слідчого, дійшов висновку, що клопотання є обгрунтованим, а тому підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, серед іншого, шляхом отримання від органів державної влади актів перевірок.

Згідно з ч. 2 ст. 94 КПК України одним із процесуальних джерел доказів є документи, до яких пунктом 4 частини другої статті 99 КПК України віднесено і акти перевірок.

Підпунктом 20.1.4 статті 20 Податкового кодексу України (далі ПК України) контролюючі органи наділені правом проводити відповідно до законодавства перевірки платників податків.

Відповідно до пп. 78.1.11 ПК України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.

На даний час з КПК України виключено п. 6 ч. 2 ст. 36 та п. 4 ч. 2 ст. 40, якими прокурору, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням, та слідчому надавались повноваження призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.

Приймаючи до уваги викладене, зважаючи на те, що слідчим в судовому засіданні доведено необхідність проведення перевірки, суд вважає, що є достатні підстави для надання дозволу на документальну перевірку з питань дотримання вимог чинного податкового та іншого законодавства посадовими особами Вороновицької селищної ради Вінницького району Вінницької області.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 309, 372 КПК України, ст. 20, 36, 40 Податкового кодексу України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задоволити.

Призначити у кримінальному провадженні №12015020100000307 позапланову документальну перевірку дотримання посадовими особами Вороновицької селищної ради (код ЄРДПОУ 04326069, Вінницька область Вінницький район смт. Вороновиця вул. Леніна, 60) вимог податкового законодавства України при нарахуванні та сплаті орендної плати за земельні ділянки на території Вороновицької селищної ради за період часу з 01.01.2014 по 31 липня 2015 року.

Проведення даної перевірки доручити працівникам Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області.

Ухвала слідчого судді не підлягає апеляційному оскарженню.

Слідчий суддя: