24.11.2015 Справа № 756/8169/15-ц
Номер справи 363/8169/15-ц
Номер провадження 2/756/4252/15
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 листопада 2015 року Оболонський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Яценко Н.О.,
при секретарі - Супрун А. Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої субсидії,-
ВСТАНОВИВ:
В червні 2015 року позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої субсидії. В обґрунтування позову вказує, що ОСОБА_1 звернулася з заявами від 10.07.2013 року № 272, від 09.07.2014 року № 330 та комплектами необхідних документів до управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання склепленого газу, твердого та рідкого пічного палива затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.1997 № 1050) «Про спрощення порядку надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» та Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги ( затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 15.11.2001 № 486/202/524/455/3370).
ОСОБА_1 управлінням було призначено щомісячну субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на шість місяців з липня 2013 по грудень 2013 року включно у сумі 341, 57 грн., на шість місяців з січня 2014 року по травень 2014 року включно у сумі 338, 76 грн., в червні 2014 року у сумі 340, 92 грн., в липні 2014 року у сумі 495, 25 грн., з серпня 2014 по вересень 2014 включно у сумі 307, 93 грн.
В результаті проведеної управлінням перевірки даних, наданих заявником прописаним на зазначеній житловій площі, виявлено, що ОСОБА_1 надана недостовірна інформація в деклараціях про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
ОСОБА_1 не було вказано державну соціальну допомогу по догляду за інвалідом ІІ групи внаслідок психічного розладу ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 під час призначення сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, що призвело до надмірної виплати коштів субсидії.
Внаслідок дій ОСОБА_1 протягом періоду з липня 2013 по вересень 2014 року субсидія нараховувалась на підставі недостовірної інформації, що призвело до надмірної виплати коштів субсидії на житлово-комунальні послуги у зв'язку з чим і виникла переплата коштів субсидії у розмірі 1747, 50 грн.
02.02.2015 року управлінням було повідомлено ОСОБА_1 про відшкодування коштів по переплаченим субсидіям з проханням повернути переплачені кошти. Проте відповідач вказані кошти не повернула.
У зв'язку з вищевикладеним позивач просить суд стягнути з відповідача на їх користь надміру виплачену суму субсидії у розмірі 1747 грн. 50 коп.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з обставин викладених в позові та просив суд позов задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечувала посилаючись на те, що позивач використав в обґрунтування позовних вимог неіснуючі норми, що свідчить про незаконність вимог позивача та відсутність у нього права на звернення до суду. Та просила суд відмовити в задоволенні позову.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази по справі суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
10.07.2013 року та 09.07.2014 року ОСОБА_1 зверталася до Управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації з заявами про призначення житлової субсидії.
ОСОБА_1 управлінням було призначено щомісячну субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на шість місяців з липня 2013 по грудень 2013 року включно у сумі 341, 57 грн., на шість місяців з січня 2014 року по травень 2014 року включно у сумі 338, 76 грн., в червні 2014 року у сумі 340, 92 грн., в липні 2014 року у сумі 495, 25 грн., з серпня 2014 по вересень 2014 включно у сумі 307, 93 грн.
В результаті проведеної управлінням перевірки даних, наданих заявником прописаним на зазначеній житловій площі, виявлено, що ОСОБА_1 надана недостовірна інформація в деклараціях про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
ОСОБА_1 не було вказано державну соціальну допомогу по догляду за інвалідом ІІгрупи внаслідок психічного розладу ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 під час призначення сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, що призвело до надмірної виплати коштів субсидії.
25.02.2015 року управлінням було направлено ОСОБА_1 про відшкодування коштів по переплаченим субсидіям з проханням повернути переплачені кошти. Проте відповідач вказані кошти не повернула.
Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848.
Згідно з абзацом 7 пункту 12 Положення для громадян, які одержують (одержували) стипендію, соціальні виплати (допомоги при народженні (усиновленні) дитини, до досягнення дитиною трирічного віку, по догляду за інвалідом I
групи або особою, яка досягла 80-річного віку, за дитиною-інвалідом віком до 18 років, інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, допомоги по безробіттю, а також компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги і мають
право на отримання субсидії, у тому числі на підставі рішень комісій, під час визначення сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) (осіб, які фактично проживають), враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат.
Згідно з п. 3 Положення призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій.
Пунктом 13 Положення встановлено, що для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінсоцполітики, або індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК-5), видані органом Пенсійного фонду України.
У органі праці та соціального захисту населення громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінсоцполітики.
Згідно абзацу 4 пункту 13 Положення громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
Згідно пункту 20 абзацу 7 та 8 Положення сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію. У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позов Управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в м.Києві державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої субсидії законний та обґрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст.88 ЦПК України, з відповідача підлягає стягненню на користь держави судовий збір у розмірі 243, 60 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. 16, ст.1166 Цивільного Кодексу України,Положення «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року №848», ст.ст.60, 88, 212, 214, 215, 223 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги задовольнити .
Стягнути з ОСОБА_1 ( ідентифікаційний код НОМЕР_1) ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь Управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації (код ЄДРПОУ 37445416, р/р 37112009005492, МФО 820019) надміру виплачену суму субсидії у розмірі 1747 грн. 50 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ідентифікаційний код НОМЕР_1) ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь держави судовий збір в сумі 243 грн. 60 коп.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: