КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
10 листопада 2015 року №810/4445/15
Київського окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря Макаренко К.Ю., розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за позовом Державної фінансової інспекції України до Товариства з обмеженою відповідальністю "Візит" про стягнення коштів,
за участю представників сторін:
від позивача: Конепуд Д.В., довіреність №25/9/126-Д від 07.09.2015
від відповідача: Князьська Н.А., довіреність б/н від 18.09.2015
ВСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась Державна фінансова інспекція України з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Візит", в якому позивач просить стягнути 13 871 393,65 грн. в дохід Державного бюджету України.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 07.09.2015 було відкрито провадження у справі №810/4445/15, витребувано докази по справі від позивача та відповідача, закінчено підготовче провадження у справі, справу призначено до судового розгляду.
В судовому засіданні 10.11.2015 представником відповідача заявлено клопотання про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Міністерство соціальної політики України. Крім того, позивачем в адміністративному позові зазначено в якості третьої особи - Міністерство соціальної політики України.
В судовому засіданні 10.11.2015 представник позивача клопотання представника відповідача про залучення третьої особи підтримав.
Відповідно до ч. 2 ст. 53 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі. Якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Вирішуючи питання про залучення Міністерства соціальної політики України в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, суд звертає увагу на те, що участь третіх осіб в адміністративній справі зумовлена тим, що судовий спір між сторонами опосередковано (для третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги) стосується прав та інтересів інших осіб, зокрема, тих, які вказані у позові в якості третіх осіб.
За таких обставин та враховуючи, що рішення у справі може вплинути на права, інтереси або обов'язки Міністерства соціальної політики України, суд вважає за необхідне залучити останнє до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, оскільки Державною фінансовою інспекцією України проведено ревізію підконтрольної установи - Міністерства соціальної політики України, якою, зокрема, встановлені порушення при взаємовідносинах з ТОВ "Візит" та винесено обов'язкові вимоги про усунення порушень.
Крім того, в судовому засіданні 10.11.2015 виникла необхідність витребування додаткових доказів по справі.
Згідно з частиною 4 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до частини 5 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
Частиною 4 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язкову суд витребує названі документи та матеріали.
При цьому, витребування доказів є не правом, а обов'язком суду, що направлений на повний та всебічний розгляд справи.
За таких обставин та приймаючи до уваги те, що вирішення спору по суті потребує дослідження доказів, необхідних для всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи, а саме акту ревізії №31-21/36 від 29.08.2014 Міністерства соціальної політики України суд дійшов висновку щодо необхідності витребування доказів по справі від позивача.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд може зупинити провадження у справі за наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
В судовому засіданні 10.11.2015 представником позивача було заявлено клопотання про зупинення провадження у справі у зв'язку з необхідністю залучення Міністерства соціальної політики України до участі у справі в якості третьої особи.
Враховуючи обмежені строки розгляду справи, суд вважає за доцільне зупинити провадження по справі до 24.11.2015, призначивши при цьому дату наступного судового засідання на 24.11.2015 та витребувати докази по справі від позивача.
Керуючись статтями 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Міністерство соціальної політики України (01601, місто Київ, вулиця Еспланадна, 8/10).
2. Витребувати докази по справі від позивача:
- копію акту ревізії №31-21/36 від 29.08.2014 Міністерства соціальної політики України.
3. Витребувані докази по справі надати до суду в термін до 24.11.2015 або в судове засідання.
4. Провадження у справі зупинити до 24.11.2015, призначити дату наступного судового засідання у справі на 24.11.2015 о 12:00 год.
5. Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала суду в частині витребування доказів по справі та залучення третьої особи набирає законної сили з моменту постановлення і не може бути оскаржена окремо. Заперечення на ухвалу можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.
Ухвала суду в частині зупинення провадження у справі набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кушнова А.О.