Ухвала суду № 53777885, 17.01.2011, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.01.2011
Номер справи
2а-160/11/0970
Номер документу
53777885
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду

"17" січня 2011 р. Справа № 2a-160/11/0970

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Чуприна О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову житлово-експлуатаційної організації №4 до Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень за № 0003601502/0 від 04.06.2010 року, за № 0003601502/1 від 13.07.2010 року та за № 0003601502/3 від 18.10.2010 року, -

В С Т А Н О В И В:

Житлово-експлуатаційна організація №4 звернулася до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень за № 0003601502/0 від 04.06.2010 року, за № 0003601502/1 від 13.07.2010 року та за № 0003601502/3 від 18.10.2010 року.

Житлово-експлуатаційна організація № 4 заявлені позовні вимоги обгрунтовує тим, що Державна податкова інспекція в м. Івано-Франківську в порушення вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 та підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України ‘‘Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами’’за фактом порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов’язання з податку на додану вартість по вітчизняних товарах, винесла податкове повідомлення-рішення за № 0003601502/0 від 04.06.2010 року, за яким відповідачем до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 15 155,54 грн. Вважає вище вказане податкове повідомлення-рішення протиправним, що суперечить чинному законодавству.

З’ясовуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження в адміністративній справі та дотримання позивачем строків звернення із адміністративним позовом, суд зазначає наступне.

Частиною 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до частини 4 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Згідно вимог частини 1 статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

Житлово-експлуатаційна організація №4 в адміністративному позові зазначає, що Державна податкова інспекція в м. Івано-Франківську на підставі акту перевірки за № 10174/15-2/19400162 від 04.06.2010 року прийнято податкові повідомлення-рішення за № 0003601502/0 від 04.06.2010 року, за № 0003601502/1 від 13.07.2010 року та за № 0003601502/3 від 18.10.2010 року.

Пунктом 5.2. статті 5 Закону України ‘‘Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами’’та Положенням про порядок подання та розгляду скарг платників податків органами державної податкової служби, затвердженого наказом ДПА України від 11.12.1996 року за № 29, зареєстрованого Міністерством юстиції України 18.12.1996 року за 723/1748 (надалі - Положення), встановлено, що у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.

Непогоджуючись із податковим повідомленням-рішенням за №0003601502/0 від 04.06.2010 року, у відповідності до вимог пункту 5.2. статті 5 Закону України ‘‘Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами’’та Положення, позивач оскаржив його в апеляційному порядку до Державної податкової адміністрації в Івано-Франківській області. Рішенням про результати розгляду скарги за № 2594/10/25-019/99/266 від 26.07.2010 року скаргу позивача залишено без задоволення. Позивач повторно оскаржив вищевказане податкове повідомлення-рішення до Державної податкової адміністрації України, однак за результатами розгляду повторної скарги податкове повідомлення-рішення за № 0003601502/0 від 04.06.2010 року залишено без змін.

Податкові повідомлення-рішення за № 0003601502/0 від 04.06.2010 року, за № 0003601502/1 від 13.07.2010 року та за № 0003601502/3 від 18.10.2010 року, отримані позивачем 11.06.2010 року, 20.07.2010 року та 20.10.2010 року разом із листами Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську від 04.06.2010 року за № 14886/10/15-217/4870, від 13.07.2010 року за № 18546/10/15-217/5910 та від 18.10.2010 року за № 26204/10/15-217/8114. Тобто, із змісту позову та доданих до адміністративного позову матеріалів вбачається, що 11.06.2010 року, 20.07.2010 року та 20.10.2010 року є тими днями, коли позивач дізнався про оскаржувані податкові повідомлення-рішення відповідача за № 0003601502/0 від 04.06.2010 року, за № 0003601502/1 від 13.07.2010 року та за № 0003601502/3 від 18.10.2010 року.

Відповідно до частини 4 підпункту 5.2.2. пункту 5.2. статті 5 Закону України ‘‘Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами’’остаточне рішення вищого (центрального) органу контролюючого органу за заявою платника податків не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене у судовому порядку.

Із адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську про визнання протиправними та скасування податкових повідомлення-рішення за № 0003601502/0 від 04.06.2010 року, за № 0003601502/1 від 13.07.2010 року та за № 0003601502/3 від 18.10.2010 року житлово-експлуатаційна організація № 4 звернулася до Івано-Франківського окружного адміністративного суду 13.01.2011 року .

Таким чином, житлово-експлуатаційна організації № 4 подала до суду адміністративний позов із пропущенням місячного строку, встановленого частиною 4 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, на оскарження рішень Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську про застосування штрафних санкцій за № 0003601502/0 від 04.06.2010 року, за № 0003601502/1 від 13.07.2010 року та за № 0003601502/3 від 18.10.2010 року.

Позивач при подачі адміністративного позову, у відповідності до вимог статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України, заяву про поновлення пропущеного процесуального строку до суду не подав.

З огляду на вказане суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду.

На підставі наведеного, керуючись частиною 2 статті 5, частини 4 статті 99, статтями 100, 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву житлово-експлуатаційної організації №4 до Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень за № 0003601502/0 від 04.06.2010 року, за № 0003601502/1 від 13.07.2010 року та за № 0003601502/3 від 18.10.2010 року, - залишити без розгляду.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду надіслати позивачу, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Чуприна О.В.