Кримінальне провадження № 1-кс/428/5941/2015
Справа № 428/11524/15-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2015 року м. Сєвєродонецьк
Слідчий суддя Сєвєродонецького міського суду Луганської області Луганський В.І., при секретарі Голуб Т.М., за участю сторони кримінального провадження слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Луганській області ОСОБА_1, прокурора відділу прокуратури Луганської області ОСОБА_2, розглянувши в судовому засіданні клопотання слідчого з ОВС відділу кримінальних розслідувань СУ ФР ГУ ДФС у Луганській області ОСОБА_1, погоджене прокурором відділу прокуратури Луганської області ОСОБА_2, про надання дозволу на проведення позапланової перевірки,-
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області надійшло клопотання сторони кримінального провадження слідчого з ОВС відділу кримінальних розслідувань СУ ФР ГУ ДФС у Луганській області ОСОБА_1, погоджене прокурором відділу прокуратури Луганської області ОСОБА_2, про надання дозволу на проведення позапланової перевірки, а саме: з питань дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельних ділянок.
Обґрунтовуючи внесене клопотання сторона кримінального провадження вказує, що СУ ФР ГУ ДФС у Луганській області здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні, зареєстрованому у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №32015130000000038 від 31.07.2015 року за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212 КК України, стосовно службових осіб СТОВ «Агрофірми «Лугань» (код ЄДРПОУ 30332770) в період 2010-2015 рр. у своїй діяльності використовують орендовані пасовища та сіножаті не за цільовим призначенням, а саме: для ведення сільськогосподарського виробництва. Крім того, СТОВ «Агрофірма Лугань» використовує в своїй господарській діяльності земельні ділянки власників земельних паїв, договори оренди з якими заключено не з СТОВ «Агрофірма Лугань», а з ОСОБА_3, код НОМЕР_1, при цьому по бухгалтерському та податковому обліку СТОВ «Агрофірма Лугань» використання цих земельних ділянок не відображене, що призвело до фактичного ненадходження в бюджет податків та зборів, які повинно сплачувати підприємство при виплаті доходів іншим особам, а також при реалізації готової продукції в період 2010-2015 рр. в значних розмірах.
Під час проведення досудового розслідування 03.09.2015 року слідчим за участю спеціалістів: спеціаліста-землеупорядника з питань дотримання вимог земельного законодавства Чмирівської сільської ради, спеціаліста управління агропромислового розвитку Старобільської РДА Луганської області, спеціаліста Держгеокадастру у Старобільському р-ні Луганської області проведено огляд земель, що знаходяться у розпорядженні Чмирівської сільської ради Старобільського р-ну Луганської області, яким встановлено, що землі запасу та земельні ділянки (паї) пасовищ та сіножатей розорані на території Чмирівської сільської ради оброблюються та на них вирощуються сільськогосподарські культури, зокрема засіяно озимою пшеницею та соняшником. Зокрема встановлено, що СТОВ «Агрофірма Лугань» здійснює обробку сіножатей та пасовищ без жодних договірних відносин та без відображення у податковій та бухгалтерській звітності зазначених господарських процедур. 26.10.2015 року відділом держгеокадастру надано довідку, згідно якої встановлено, що обєкти вказані в протоколі огляду місця події оброблюються єдиним масивом та окремо оброблюватись не можуть внаслідок географічного розташування.
17.06.2015 року про виявлений факт порушення земельного законодавства повідомлено посадових осіб Чмирівської сільської ради (№421/7/12-32-09-02), лист відповідь не надійшла, заходи з припинення порушення земельного законодавства ними прийняті не були.
Порядок та підстави проведення перевірок врегульовані Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Згідно норм даного закону Інспекція здійснює контролюючі функції шляхом проведення планових та позапланових заходів.
Зокрема, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо обмеження втручання у діяльність субєктів господарювання» від 22.07.2014 року №1600-VII, що набрав чинності 17.08.2014 року, внесено зміни до частини 1 статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», згідно з яким, однією з підстав для здійснення позапланових заходів є обґрунтоване звернення фізичної особи про порушення субєктом господарювання її законних прав.
Згідно з частиною 2 статті 6 вказаного Закону, проведення позапланових заходів з інших підстав, крім передбачених цією статтею, забороняється, якщо інше не передбачене законом або міжнародним договором, згода на обовязковість якого надана Верховною Радою України.
Також, змінами до пункту 3 розділу II Закону України від 28.12.2014 року №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, ФОП контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою субєкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
Відповідно до ч.6 ст.9 КПК України у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч.1 ст.7 КПК України.
Враховуючи, що відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки настає в разі заподіяння значної шкоди її власнику, виникла необхідність визначити шкоду та розмір нанесених збитків внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок СТОВ «Агрофірма Лугань».
В клопотанні ставиться питання щодо необхідності проведення позапланової перевірки спеціалістами Державної інспекції сільського господарства в Луганській області дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельних ділянок СТОВ «Агрофірма Лугань», що розташовані на території Чмирнівської сільської ради Старобільського району Луганської області, з метою встановлення порушень норм земельного законодавства та розміру завданої шкоди, які самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження можуть мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Заслухавши слідчого, прокурора, які повністю підтвердили наведені в обґрунтування клопотання доводи, вимоги, викладені в клопотанні, підтримали, просили його задовольнити, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що зазначена інформація має суттєве значення для встановлення осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, а також враховуючи, що зазначена інформація для кримінального провадження буде мати доказове значення і забезпечувати виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, є підстави задовольнити клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 93, 110, 309 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання сторони кримінального провадження слідчого з ОВС відділу кримінальних розслідувань СУ ФР ГУ ДФС у Луганській області ОСОБА_1, погоджене прокурором відділу прокуратури Луганської області ОСОБА_2, про надання дозволу на проведення позапланової перевірки задовольнити.
Призначити позапланову перевірку дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельних ділянок СТОВ «Агрофірма Лугань» (ідентифікаційний код юридичної особи 30332770), що розташовані на території Чмирівської сільської ради Старобільського району Луганської області, з метою встановлення порушень норм земельного законодавства та розміру завданої шкоди в рамках кримінального провадження №3201513000000038 від 31.07.2015 року
Проведення перевірки доручити працівникам Державної інспекції сільського господарства в Луганській області.
Встановити термін проведення перевірки десять днів з 17 листопада 2015 року.
Зобовязати СТОВ «Агрофірма Лугань» (Луганська область, Старобільський район, село Чмирівка, вулиця Повітрянофлотська, 52) забезпечити допуск працівників Державної інспекції сільського господарства у Луганській області для проведення позапланової перевірки.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя В. І. Луганський