Ухвала суду № 53741797, 17.11.2015, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.11.2015
Номер справи
820/8603/15
Номер документу
53741797
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 листопада 2015 р.Справа № 820/8603/15Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Дюкарєвої С.В.

Суддів: Жигилія С.П., Перцової Т.С.

за участю: секретаря судового засідання - Мороз Є.В.

представника позивача - Гордус І.Ф.

представника відповідача - Журіда А.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційними скаргами Комунального підприємства "Харківводоканал", Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 21.09.2015р. по справі № 820/8603/15

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова

до Комунального підприємства "Харківводоканал"

про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач - Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Харківводоканал", в якому просив суд стягнути з відповідача на його користь суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в розмірі 66600,69 грн. за серпень 2015.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 21 вересня 2015 року адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова - задоволено частково.

Стягнуто з Комунального Підприємства "Харківводоканал" (код ЄДРПОУ 03361715, адреса: вул. Шевченка, б. 2, м. Харків, 61013) суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в розмірі 59925.0 грн. (п'ятдесят дев'ять тисяч дев'ятсот двадцять п'ять гривень 00 копійок) за серпень 2015 року на користь управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова на р/р управління №256053122089 в ХОУ ВАТ ДОБУ, МФО 351823, код ЄДРПОУ управління 22682017.

В іншій частині позовних вимог - відмовлено.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, позивачем подано апеляційну скаргу.

В апеляційній скарзі, посилаючись на порушення судом першої інстанції, при прийнятті оскаржуваної постанови, норм матеріального та процесуального права, позивач просить постанову Харківського окружного адміністративного суду від 21 вересня 2015 року скасувати в частині відмови у задоволенні позову та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити у повному обсязі.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги позивач посилається на порушення судом першої інстанції приписів п. 6.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1, що призвело до неправильного вирішення справи. Вказує, що довідки про підтвердження трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах пенсіонерам ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 було видано саме відповідачем та засвідчено печаткою КП «Харківводоканал».

Відповідач, не погодившись з постановою суду першої інстанції, також подав апеляційну скаргу.

В апеляційній скарзі, посилаючись на порушення судом першої інстанції, при прийнятті оскаржуваної постанови, норм матеріального та процесуального права, відповідач просить постанову Харківського окружного адміністративного суду від 21 вересня 2015 року скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги відповідач посилається на порушення судом першої інстанції приписів п. 6.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1, п. б ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, що призвело до неправильного вирішення справи. Вказує, що згідно з наданими позивачем Розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій колишні працівники ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 не мають необхідного стажу для призначення пенсії, який встановлений п. б. ст. 13 Закону та взагалі не мають права на отримання та доставку пільгових пенсій.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши, в межах апеляційних скарг, рішення суду першої інстанції та доводи апеляційних скарг, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено під час розгляду справи, що Комунальне підприємство "Харківводоканал" зареєстроване як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова.

Приймаючи рішення про задоволення позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що оскільки на момент розгляду справи відповідачем суми фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в розмірі 59925.0 грн., залишаються не відшкодованими, суд, враховуючи положення Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року, дійшов висновку, що вимоги позивача щодо стягнення з КП "Харківводоканал" заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, в розмірі 59925.0 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

В свою чергу, суд першої інстанції дійшов висновку, що відповідач не зобов'язаний відшкодовувати пільгові пенсій за списком №2 пенсіонерам (ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5.), які працювали у КП "ВТП "ВОДА" та КП "Спеціалізоване ремонтно - будівельне управління " Харківкомунпромвод", оскільки КП "ВТП "ВОДА" не виключено з Єдиного державного реєстру та зміни до Статуту відповідача по справі не вносились та не були зареєстровані відповідно до вимог діючого законодавства.

Колегія суддів погоджується з рішенням суду першої інстанції з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що колишнім працівникам КП "Харківводоканал" ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_10, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_9, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_8, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_7, ОСОБА_37, ОСОБА_38, призначена пенсія по списку № 2, відповідно до п. "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за роботу в особливо шкідливих і особливо важких умовах праці, що підтверджується наявними в матеріалах справи довідками про підтвердження наявного трудового стажу.

Відповідно до п.2.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України №8-2 від 30 квітня 2002 року (у редакції постанови Правління Пенсійного фонду України від 25.02.2008 року №5-5) та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 21 травня 2002 року за N 442/6730 одним з основних завдань управління є ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не нарахованих та/або не сплачених сум страхових внесків та інших платежів, призначення (перерахунок) пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці та підготовка документів для їх виплати; забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством; ефективне та цільове використання коштів Фонду, інших коштів, призначених для виплати пенсій та щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, удосконалення методів фінансового планування, звітності та системи контролю за витрачанням коштів, призначених для пенсійного забезпечення.

Згідно до п. "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" колишнім працівникам Комунального підприємства "Харківводоканал", зазначеним в розрахунках, наявних в матеріалах справи була призначена пенсія за віком на пільгових умовах за списком № 2.

Відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: 1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

За приписами п.1 ст. 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників

Відповідно до абзацу 4 п. 1 ст. 2 та абзацу 2 п. 1 ст. 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". На обов'язкове державне пенсійне страхування встановлюються ставки збору у розмірі 100 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного абзацом четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону.

Отже, фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до п. п. "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", підлягають відшкодуванню в повному обсязі.

Відповідно до абз. 1 ч. 12 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій Пенсійному фонду України здійснюється незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Крім того, порядок покриття витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначений Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004р. за № 64/8663.

Згідно пункту 6.1 Інструкції №21-1 від 19.12.2003 року, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до п. 6.4 Інструкції № 21-1, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Так, з матеріалів справи судом встановлено, що на виконання вимог Інструкції на адресу відповідача були направлені повідомлення та розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", про наявність заборгованості у відповідача по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених відповідно ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Вказані розрахунки були отримані відповідачем, що підтверджується матеріалами справи та відповідачем не заперечується.

Крім того, розрахунки ані в адміністративному, ані в судовому порядку не оскаржувались.

Відповідно до п. 6.7 вказаної вище Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Відповідач фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", до теперішнього часу не сплатив, в зв'язку з чим утворилась заборгованість перед Пенсійним фондом України в особі відповідного пенсійного органу по відшкодуванню виплаченої пільгової пенсії решті пенсіонерам, по яким позивачем доведено, що вони працювали на Комунальному підприємстві "Харківводокал", у розмірі в сумі 59925,0 грн. за серпень 2015 року.

На підставі вищевикладеного, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова у вищевказаній частині вимог підлягають задоволенню.

Поряд з цим, з довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії судом встановлено, що відповідно до п."б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" ОСОБА_3, який працював на КП ТВО "Харківкомунпромвод", призначено пенсію за віком на пільгових умовах за списком № 2.

З довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії судом встановлено, що відповідно до п."б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" ОСОБА_4, яка працювала на КП "Спеціалізоване ремонтно - будівельне управління " Харківкомунпромвод", призначено пенсію за віком на пільгових умовах за списком № 2.

Згідно довідки про підтвердження наявного трудового стажу ОСОБА_5 отримав пільговий стаж на КП "Територіальне виробниче об`єднання" "Харківкомунпромвод", а не на КП "Харківводоканал".

При цьому, Комунальне підприємство "Спеціалізоване ремонтно - будівельне управління "Харківкомунпромвод" (код 3332814) реорганізовано шляхом приєднання останнього до КП ВТП "Вода".

Рішенням Харківської міської ради 4 сесії 5 скликання від 12.01.2011р. №132/11 затверджено, що КП ВТП "Вода" ( код ЄДРПОУ 33206804) реорганізовується шляхом приєднання до КП КГ "Харківкомуночиствод" (код ЄДРПОУ: 03361715).

Згідно ч. 13 ст. 37 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців " вбачається, що зміни до установчих документів юридичної особи, що не припиняється в результаті приєднання, підлягають державній реєстрації після державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті приєднання у порядку, встановленому статтею 29 цього Закону. Приєднання вважається завершеним з моменту державної реєстрації припинення юридичних осіб, що припиняються в результаті приєднання, та державної реєстрації відповідних змін до установчих документів.

З матеріалів справи також встановлено, що зміни до Статуту КП КГ "Харківкомуночиствод" та КП "Харківводоканал" щодо приєднання до нього КП "ВТП "ВОДА" не вносились. З довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб вбачається, що КП "ВТП "ВОДА" на час розгляду справи не припинено.

Таким чином, суд першої інстанції дійшов правомірного висновку про те, що оскільки КП "ВТП "ВОДА" не виключено з Єдиного державного реєстру та зміни до Статуту відповідача по справі не вносились та не були зареєстровані відповідно до вимог діючого законодавства, а тому на відповідача не покладено обов'язок по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2 пенсіонерам ОСОБА_39, ОСОБА_3 та ОСОБА_5 за серпень 2015 року, які працювали у КП "Спеціалізоване ремонтно - будівельне управління" Харківкомунпромвод"(КП "ВТП "ВОДА").

Вказані обставини також встановлені судовими рішеннями, які набрали законної сили, в межах розгляду справ, зокрема, №№ 820/15889/14, 820/3717/15, 820/5785/15, 820/13116/14 за аналогічними позовами Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова до Комунального підприємства "Харківводоканал" про стягнення фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за періоди: з квітня по серпень 2014 року, з січня по травень 2015 року.

З приводу посилань відповідача на те, що колишні працівники ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 не мають необхідного спеціального стажу для призначення пенсії на пільгових умовах по списку № 2, колегія суддів зазначає наступне.

Спеціальним законом, який передбачає порядок призначення пенсій з 01.01.1992 є Закон України «Про пенсійне забезпечення».

Призначення пенсій на пільгових умовах врегульовано ст.13 цього Закону (в редакції, на час призначення пенсії), а саме: згідно п. «б» ч.1 ст.13 Закону на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах.

Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи - жінкам.

Як встановлено під час апеляційного розгляду справи, ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, (55 років виповнилось в 2011 році), а згідно розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій датою, з якої призначено пенсію є 23.10.2014 (коли йому було 58 років). З спеціальним стажем 7 років та 6 місяців мав право вийти на пенсію по списку № 2 з 57 років; ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1 (55 років виповнилось 12.12.2011 року), а згідно розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій датою, з якої призначено пенсію є 31.10.2014 (коли йому було 58 років) з спеціальним стажем 7 років та 6 місяців мав право вийти на пенсію по списку № 2 з 57 років; ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_1, (55 років виповнилось 22.04.2011 р.), а згідно розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій датою, з якої призначено пенсію є 23.07.2014 (коли йому було 58 років). З спеціальним стажем 7 років та 6 місяців мав право вийти на пенсію по списку № 2 з 57 років; ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_2, (55 років виповнилось 03.01.2012 року), а згідно розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій датою, з якої призначено пенсію є 04.01.2013 (коли йому виповнилось 58 років) з спеціальним стажем 10 років та 5 місяців має право вийти на пенсію по списку №2 з 56 років.

Крім того слід зазначити, що у випадку, коли підприємство отримало від Управління Пенсійного фонду розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, які з моменту отримання вважаються узгодженими та обов'язковими до виконання, і такий розрахунок боржник не оскаржив до суду, то він є обов'язковим для виконання і підлягає сплаті.

Вказаний висновок колегії суддів підтверджується практикою Вищого адміністративного суду України у справах за позовами до органів Пенсійного фонду України про скасування розрахунків та відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, зокрема, ухвала від 27.03.2014 по справі № К/800/29553/13, ухвала від 14.07.2015 по справі К/800/59479/14, ухвала від 17.09.2015 року № К/800/22872/15, ухвала від 04.06.2015 по справі № К/800/3792/15, ухвала від 06.03.2014 по справі № 9991/9373/12, ухвала від 05.02.2014 по справі № К/9991/31148/11, ухвала від 15.08.2013 року по справі № К/9991/25559/11).

Як вже було зазначено, розрахунки отримані відповідачем ані в адміністративному, ані в судовому порядку не оскаржувались, а тому вищезазначені доводи відповідача є безпідставними.

У відповідності до ст. 159 КАС України судове рішення повинне бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що постанова Харківського окружного адміністративного суду від 21.09.2015 року відповідає вимогам ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для задоволення вимог апеляційних скарг колегією суддів не встановлено.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.

Відповідно до ч.1 ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову чи ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційних скарг, з наведених вище підстав, висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому підстав для його скасування не вбачається.

Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційні скарги Комунального підприємства "Харківводоканал" та Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова - залишити без задоволення.

Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 21.09.2015р. по справі № 820/8603/15 - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис)Дюкарєва С.В.Судді(підпис) (підпис) Жигилій С.П. Перцова Т.С. Повний текст ухвали виготовлений 23.11.2015 р.