Постанова № 53740983, 31.01.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.01.2011
Номер справи
16294/10/2070
Номер документу
53740983
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Харків

31.01.2011 р. Справа №2-а- 16294/10/2070

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шевченко О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості-,

ВСТАНОВИВ:

Лозівська об'єднана державна податкова інспекція у Харківській області звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в якому просить суд: стягнути з відповідача заборгованість зі сплати єдиного податку у сумі 1419,27грн. та орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності у сумі 1974,22грн. до місцевого бюджету в сумі 3393,49грн.

В судове засідання представник позивача не прибув, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи, однак до судового засідання не прибув, про причини неявки не повідомив, письмових заперечень не надіслав.

Судом розглянуто справу у письмовому провадженні у відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України, оскільки немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, та відсутні потреби заслухати свідка чи експерта.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 41 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

ОСОБА_1 зареєстрований Первомайською районною державною адміністрацією Харківської області як ФОП, відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію від 09.12.2002р., та перебуває на обліку у Первомайському відділенні Лозівської ОДПІ як платник податків.

На підставі п.п. 1,2 ст.10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні від 05.02.1998 р. № 83\98-ВР Лозівська ОДПІ здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), забезпечує облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів.

Відповідно до п. 1.1 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року № 2181-III платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про плату за землю»від 03 липня 1992 року № 2535-XII об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про плату на землю»від 03 липня 1992 року №2535 використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Згідно із ч. 4 ст. 7 Закону України «Про плату на землю»ставки земельного податку за земельні ділянки (за винятком сільськогосподарських угідь) диференціюють та затверджують відповідні сільські, селищні, міські ради виходячи із середніх ставок податку, функціонального використання та місцезнаходження земельної ділянки, але не вище ніж у два рази від середніх ставок податку з урахуванням коефіцієнтів, встановлених частиною другою і третьою цієї статті.

Згідно із ч. 3 ст. 14 Закону України «Про плату на землю» нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.

Відповідно до ст.ст. 26, 27 Закону України «Про плату на землю» за порушення Закону України «Про плату на землю»платники несуть відповідальність, передбачену Земельним кодексом України та законами України. Контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

Згідно з п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу»органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до ст. 15 Закону України "Про плату за землю" власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Відповідно до положень ст.14 Закону України "Про плату за землю" платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Матеріалами справи підтверджено, що ФОП ОСОБА_1 подав до Лозівська ОДПІ податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010рік в якому самостійно визначив суму податкового забов'язання, відповідно до якого розмір орендної плати за землю за місяць становить 415,23грн., загальна сума - 4982,81грн.

Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Статтею 17 зазначеного Закону передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

22.10.2010року, 26.10.2010року та 08.11.2010року Лозівською ОДПІ проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати орендної плати з фізичних осіб ФОП ОСОБА_1. За результатами перевірок складені акти № 926/17-28/НОМЕР_1 від 22.10.2010року, № 927/17-28/НОМЕР_1 від 26.10.2010року та № 941/17-28/НОМЕР_1 від 08.11.2010року, відповідно до яких, відповідач несвоєчасно сплачував орендну плату з фізичних осіб.

Згідно з п.п.17.1.7 п.17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-ІІІ від 21.12.2000року, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

На підставі вищезазначених актів начальником Лозівської ОДПІ винесені податкові повідомлення-рішення про застосування штафних (фінансових) санкцій № 0033621728/0 від 22.10.2010 р. в сумі 459,86 грн.; № 0033631728/0 від 26.10.2010 р. в сумі 767,40 грн.; № 0033641728/0 від 26.10.2010р. в сумі 81,10 грн.; № 0033801728/0 від 08.11.2010р. в сумі 4,86 грн.; № 0033811728/0 від 08.11.2010р. в сумі 83,05 грн; № 0033821728/0 від 08.11.2010р. в сумі 41,52 грн. Податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем, про що свідчить особистий підпис на корінцях податкових повідомлень-рішень, відповідачем не оскаржувалось.

Згідно з п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення.

Відповідно до п.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України Про порядок погашення зобовязань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами платник податків зобовязаний погасити нараховану суму протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.

Згідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 вищезазначеного Закону №2181-ІІІ від 21.12.2000 р. у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Матеріалами справи підтверджено, що позивачем до відповідача були надіслані перша та друга податкові вимоги, які були отримані відповідачем.

Правом адміністративного та судового оскарження відповідач не скористався.

Станом на 20.12.2010р. заборгованість до бюджету по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності у встановлені законом строки в сумі 1974,22 гри. ФОП ОСОБА_1 не сплачена.

Відповідач,15.12.2009року подав до Лозівської ОДПІ письмову заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування на 2010р. 17.12.2009р. ФОП ОСОБА_1 видано свідоцтво про сплату єдиного податку серія Ж №961258.

Відповідно до Указу Президента України від 03.07.1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.

Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

На виконання зазначеного положення Указу рішенням Олексіївської сільської ради Первомійського району Харківської області від 26.01.2009 року встановлені ставки єдиного податку для суб'єктів малого підприємства, які займаються підприємницькою діяльністю. Відповідно до якого ставка єдиного податку для відповідача становить 200,00 грн.

Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Станом на 20.12.2010р. ФОП ОСОБА_1 має заборгованість перед бюджетом по сплаті єдиного податку в сумі 1419,27 грн., що підтверджується розрахунком суми позову, обліковою карткою платника податків.

Отже, на теперішній час заборгованість фізичної особи підприємця ОСОБА_1 перед бюджетом становить 3393,49грн., яка складається з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в сумі 1974,22 грн., єдиного податку в сумі 1419,27 грн., на час судового розгляду не сплачена, у звязку з чим, суд приходить до висновку про можливість стягнення її у судовому порядку.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 8-14,71,94,128,159,160-164,167,186КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції у Харківській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості-задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, вул. 5 Танкової бригади, 49, с. Олексіївка, Первомайський район, Харківська обл., 64122) заборгованість до місцевого бюджету в сумі 3393.49 (три тисячі триста дев'яносто три) грн. 49 коп. на р/р 33216815700388-орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності в сумі 1974,22грн., одержувач: Первомайське УДК у Харківській області код 24134432, банк: ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011, на р/р 34212379700388 в сумі 1419,27-єдиний податок, одержувач: Первомайське УДК у Харківській області, код 24134432, банк ГУДКУ у Харківській області, МФО 85101.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.

Якщо субєкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги.

Повний текст постанови виготовлений 04 лютого 2011 року.

Суддя Шевченко О.В.