Ухвала суду № 53740851, 23.11.2015, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.11.2015
Номер справи
812/1610/15
Номер документу
53740851
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

11.5

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

23 листопада 2015 рокуСєвєродонецьк№ 812/1610/15

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., перевіривши матеріали адміністративного позову управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області до управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Луганській області про скасування постанови державного виконавця від 05.11.2015,-

ВСТАНОВИВ:

19 листопада 2015 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області до управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Луганській області в якому просить суд:

- скасувати постанову державного виконавця Галушки М.В. від 05.11.2015

- надати управлінню Державної пенітенціарної служби України в Луганській області розяснення щодо виконання виконавчого листа № 812/1462/14 від 29.05.2014.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви зясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Як вбачається з позовних вимог, позивачем, заявлено позовну вимогу яка має майновий характер та за яку потрібно справляти судовий збір.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI Про судовий збір.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2015 рік установлено на 2015 рік мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня 1218 гривень.

За подання до адміністративного суду субєктом вданих повноважень, юридичною особою адміністративного позову майнового характеру пунктом 1 частини 3 статті 4 Закону України Про судовий збір встановлена ставка судового збору 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, за подання до адміністративного суду субєктом вданих повноважень, юридичною особою адміністративного позову немайнового характеру встановлена ставка судового збору 1 розміру мінімальної заробітної плати

З огляду на ціну позову (1360,00 грн. - розмір штрафу), розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2015 року, ставку судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви майнового характеру у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, позивач за подання даної позовної заяви повинен був сплатити судовий збір у розмір 1218,00 грн.

Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем судовий збір за подання позовної заяви, яка має майновий характер у законодавчо визначеному розмірі не сплачено.

З огляду на вищевикладене, позивачу у відповідності до вимог статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову, який має майновий характер, слід надати суду документ про сплату судового збору у розмірі 1218,00 грн. в доход Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецький/Луганський окр.адмін.суд/22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909, банк отримувача (МФО) 804013, рахунок отримувача 31217206784080, код класифікації доходів бюджету 22030001.

Також, позивачем до позовної заяви не надано доказів направлення копії адміністративного позову на адресу відповідача.

Щодо позовної вимоги про надання управлінню Державної пенітенціарної служби України в Луганській області розяснення щодо виконання виконавчого листа № 812/1462/14 від 29.05.2014 суд зазначає що, порядок розяснення судового рішення передбачена ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України та не може бути окремою позовною вимогою, а розглядається на підставі окремо оформленою заяви, яка подається саме як заява про розяснення судового рішення.

У зв'язку з вищевикладеним суд приходить до висновку, що позовна заява управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області не відповідає вимогам статті 106 КАС України.

Згідно зі статтею 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області до управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Луганській області про визнання дій протиправними, залишити без руху.

Запропонувати позивачу впродовж 5-ти днів з моменту отримання даної ухвали, усунути недоліки адміністративного позову, шляхом надання до суду уточненої позовної заяви з урахуванням того, що питання про розяснення судового рішення розглядається на підставі окремо поданої заяви, надання оригіналу документу про сплату судового збору за позов майнового характеру, доказів направлення копії адміністративного позову з додатками на адресу відповідача.

У разі не усунення недоліків у зазначений строк адміністративний позов буде вважатися неподаним та буде повернутий позивачеві.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

СуддяОСОБА_1