Ухвала суду № 53739905, 23.11.2015, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.11.2015
Номер справи
874/10/15
Номер документу
53739905
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

УХВАЛА

"23" листопада 2015 р. Справа № 874/10/15

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Франовської К.С.

суддів: Майора Г.І.

Одемчука Є.В.,

при секретарі Лялевич С.С. ,

з участю представників сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача у адміністративній справі за позовом Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області до ОСОБА_2, третя особа - Служба автомобільних доріг у Житомирській області про примусове відчуження частини земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності , -

ВСТАНОВИВ:

23 липня 2015 року до Житомирського апеляційного адміністративного суду відповідно до ст.183-1 КАС України звернулась Житомирська районна державна адміністрація Житомирської області з позовом до ОСОБА_2, в якому просила примусово відчужити у державну власність з мотивів суспільної необхідності частини земельних ділянок загальною площею 0,1749 га (кадастровий номер НОМЕР_1) 0,0078 га (кадастровий номер НОМЕР_2), що належать ОСОБА_2 на праві власності та знаходяться на території Кам'янської сільської ради Житомирського району.

Відповідно до звіту про грошову оцінку, вартість земельної ділянки площею 0,1749 га визначена в 87450 грн., земельної ділянки 0,0078 га - 3900,00 грн.

Не погоджуючись із грошовою оцінкою земельних ділянок, що підлягають примусовому відчуженню, відповідач подав клопотання про призначення судових експертиз на предмет визначення дійсної грошової оцінки земельних ділянок, що відчужуються, посилаючись на те, що у звіті про грошову оцінку не враховано цільове призначення належних земельних ділянок .

Крім того, відповідач просить призначити експертизу на предмет можливості розділу земельної ділянки за запропонованим позивачем та третьою особою варіантом із збереженням функціонального призначення частини, що залишається у валсності. На обгрунтування клопотання відповідач посилається на те, що на земельній ділянці, що пропонується до вилучення, розміщений належний йому на праві власності готельно-торгівельний комплекс.

Суд, розглянувши клопотання, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, дійшов висновку, що з метою повного, всебічного та об'єктивного з'ясування обставин справи і встановлення істини потребуються спеціальні знання, відтак суд вважає, що клопотання про проведення експертизи у справі є обгрунтованим.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що для повного, всебічного та об'єктивного з'ясування всіх обставин справи слід призначити судову будівельно-технічну експертизу відповідно до статті 81 КАС України.

Проведення експертизи вирішено доручити експертам Житомирській філії Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Щодо кількості і змісту питань, за якими має бути проведена експертиза, суд визначає їх відповідно до питань, поданих суду в письмовому клопотанні позивача.

Як передбачено пунктом 3 частини 2 статті 156 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.

Таким чином, з огляду на те, що у даній справі належить призначити судову будівельно-технічну експертизу, суд зупиняє провадження у справі до одержання результатів експертизи.

Керуючись ст. ст.81,156,206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Призначити у справі судову будівельно-технічну експертизу, проведення якої доручити Житомирській філії Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

На вирішення експертизи поставити питання:

1. Визначити експертну грошову оцінку частини земельної ділянки площею 0,1749 га (кадастровий номер НОМЕР_1) та частини земельної ділянки площею 0,0078 га (кадастровий номер НОМЕР_2), що належать ОСОБА_2 на праві власності та знаходяться на території Кам"янської сільської ради Житомирського району.

2.Чи можливим є варіант розподілу земельної ділянки площею 0,7 га, що розташована на території Кам"янської сільської ради, кадастровий номер НОМЕР_1, запропонований Житомирською райдержадміністрацією та Службою автомобільних доріг у Житомирській області ?

3.Чи відповідатиме у випадку такого розподілу вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва земельна ділянка, що залишається у власності ОСОБА_2 з огляду на її цільове призначення та використання для розміщення готельно-торгівельного комплексу ?

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.

Оплату за проведення експертних досліджень покласти на ОСОБА_2

Експертизу провести з участю представників Служби автомобільних доріг України в Житомирській області, Житомирської районної державної адміністрації та ОСОБА_2 .

Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України через Житомирський апеляційний адміністративний суд в частині зупинення провадження у справі протягом п'яти днів з дня її проголошення.

Головуючий суддя К.С. Франовська

судді: Г.І. Майор

Є.В.Одемчук

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: Житомирська районна державна адміністрація Житомирської області вул.Л.Українки, 1,м.Житомир,10003

3- відповідачу/відповідачам: ОСОБА_2 АДРЕСА_1,10000

4-третій особі: Служба автомобільних доріг у Житомирській області - вул.Щорса 16,м.Житомир,10014

5 - Житомирській філії Київського науково-дослідного інституту судових експертихз, 10014, м.Житомир, вул.Театральна17/20,