ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
КОЛЕГІЯ З РОЗГЛЯДУ СПРАВ ПРО БАНКРУТСТВО
33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А
__________________
УХВАЛА
"18" листопада 2015 р. Справа № 5019/2076/12
Господарський суд Рівненської області у складі судді Церковної Н.Ф. при секретарі судового засідання Левчуку О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за заявою Управління Пенсійного фонду України в Сарненському районі про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Сарненський комбінат хлібопродуктів"
В засіданні приймали участь:
Від кредиторів:ОСОБА_1 - предст. ОСОБА_2; ТОВ Оптово-роздрібна торгова фірма "Едланд" - ОСОБА_3, ОСОБА_2; ПАТ "Промінвестбанк" - ОСОБА_4;
Від боржника: не з'явився;
від ліквідатора: ОСОБА_5;
За участю прокуратури Рівненської області - ОСОБА_6
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Рівненської області від 23.04.2014 р. Відкрите акціонерне товариство "Сарненський комбінат хлібопродуктів" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_7
На розгляді суду перебувають клопотання ліквідатора про надання згоди на продаж майна боржника; заяви арбітражних керуючих ОСОБА_8, ОСОБА_9 про участь у справі; клопотання голови комітету кредиторів ТОВ "ОРТФ Едланд" про припинення повноважень ліквідатора боржника, призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_8; заяви ТОВ "ОРТФ Едланд" про скасування аукціону з продажу майна боржника, про визнання незаконними дій ліквідатора щодо організації продажу майна боржника, визнання припиненим договору про проведення аукціону укладеного між боржником та Універсальною товарною біржею "Україна-Захід"; клопотання ліквідатора Відкритого акціонерного товариства "Сарненський комбінат хлібопродуктів" про скасування обтяжень з майнових активів банкрута.
Крім того, 06.11.2015р. ліквідатором Відкритого акціонерного товариства "Сарненський комбінат хлібопродуктів" подано до суду клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури на 6 місяців.
16.11.2015 р. ліквідатором боржника подано до суду клопотання про зобов'язання Сарненської міської ради прийняти в комунальну власність територіальної громади міста об'єкти житлового фонду.
Господарський суд заслухавши в судовому засіданні учасників провадження у справі, дослідивши матеріали справи та врахувавши обставини по справі, дійшов висновку про відмову в задоволенні заяв голови комітету кредиторів ТОВ "ОРТФ Едланд" про скасування аукціону з продажу майна боржника, про визнання незаконними дій ліквідатора щодо організації з продажу майна боржника, визнання припиненим договору про проведення аукціону укладеного між боржником і Універсальною товарною біржею "Україна-Захід" та клопотань голови комітету кредиторів ТОВ "ОРТФ Едланд" про припинення повноважень ліквідатора боржника, призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_8, з огляду на наступне.
Згідно ст.4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно із ч.4 ст.40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання йог банкрутом" (надалі по тексту - Закон про банкрутство) у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії (бездіяльність) учасників ліквідаційної процедури та здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Відповідно до ч.11 ст.41 Закону про банкрутство дії (бездіяльність) ліквідатора (ліквідаційної комісії) можуть бути оскаржені до господарського суду учасниками справи про банкрутство, права яких порушено такими діями (бездіяльністю).
Статтею 41 Закону про банкрутство передбачено, що ліквідатор - фізична особа, яка відповідно до судового рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку.
Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження, зокрема, приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Постановою господарського суду Рівненської області від 23.04.2014р. Відкрите акціонерне товариство "Сарненський комбінат хлібопродуктів" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_7
Відповідно до ч.3 ст.98 Закону про банкрутство під час реалізації своїх прав та обов'язків арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) зобов'язаний діяти добросовісно, розсудливо, з метою, з якою ці права та обов'язки надано (покладено), обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), на підставі, у межах та спосіб, що передбачені Конституцією та законодавством України про банкрутство.
Суд зазначає, що обставини, викладені кредиторами в протоколах засідання комітету кредиторів від 23.09.2015р., 08.10.2015 р., які долучені головою комітету кредиторів ТОВ "ОРТФ Едланд" до клопотань про припинення повноважень ліквідатора боржника, призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_8 (том. 17, а.с.50-55, 66-74), зокрема, щодо не вирішення ліквідатором по даний час питання по поверненню витрат здійснених ОСОБА_1 на охорону та збереження майна, оплати електроенергії; не прийняття ліквідатором від матеріально відповідальної особи до свого відання майна боржника; не здійснення ліквідатором інвентаризації та оцінки майна боржника; звільнення працівників; визначення організатора аукціону вже були предметом розгляду в судових засіданнях 26.11.2014р. та 26.08.2015р.
Крім того, ухвалою суду від 26.11.2014р. встановлено, що 07.05.2014 р. ОСОБА_1 передав, а ОСОБА_7 прийняла лише печатку, кутовий штамп, установчі та частину бухгалтерських документів ВАТ "Сарненський КХП".
Ухвалою суду від 26.08.2015р. встановлено, що з дати винесення постанови господарського суду Рівненської області у даній справі по сьогоднішній день в матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази передачі колишніми головою ліквідаційної комісії боржника ОСОБА_1 та головою правління боржника ОСОБА_10 ліквідатору ОСОБА_7 всіх документів та майна банкрута, в тому числі трудових книжок охоронників банкрута і правовстановлюючих документів.
Окрім того, ухвалою суду від 26.08.2015р. ОСОБА_1 зобов'язано в строк до 26.09.2015р. подати суду докази виконання п.13 ухвали суду від 26.11.2014р., а саме пятиденний строк з дня отримання даної ухвали передати ліквідатору:
- акти інвентаризації майна підприємства проведених до 23.04.2014 року; документи, що підтверджують відчуження активів за останні три роки; документи, що підтверджують право власності на автотранспорт, виробниче обладнання, технічні паспорти на автотранспорт; внутрішні документи ВАТ Сарненський КХП, що підтверджують повноваження керівника; накази і розпорядження директора за останні три роки для передачі в архівну установу; звіти ревізійних комісій на підприємстві, аудиторські висновки за останні два роки; усі договори й контракти, заключені боржником з юридичними та фізичними особами за останні три роки, в тому числі договори оренди майна та договори відповідального зберігання; відомості про наявну та дебіторську заборгованість та первинні документи, які підтверджують природу її виникнення (договори, акти прийому-передачі, накладні, акти звірки заборгованості, банківські виписки на підтвердження оплати за доставку товарів і послуг); докази ведення претензійно-позовної роботи; опис архівних документів банкрута для передачі в архівну установу; акти приймання-передачі майна банкрута на дату відкриття ліквідаційної процедури; акти технічного стану транспортних засобів на дату відкриття ліквідаційної процедури.
Суд наголошує, що на даний час в матеріалах справи відсутні докази виконання колишнім головою ліквідаційної комісії Відкритого акціонерного товариства "Сарненський комбінат хлібопродуктів" п.13 ухвали суду від 26.11.2014р.
Водночас, відповідно до ст. 42 Закону про банкрутство передбачено, що усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси. Майно банкрута, що є предметом забезпечення, не включається до складу ліквідаційної маси і використовується виключно для задоволення вимог кредитора за зобов'язаннями, які воно забезпечує.
Після проведення інвентаризації та оцінки майна ліквідатор здійснює продаж майна банкрута. Ліквідатор організовує проведення аукціону з продажу активів банкрута. На аукціоні можуть продаватися: основні засоби (нерухомість, незавершене будівництво, транспортні засоби, будівельні матеріали тощо); відокремлений структурний підрозділ банкрута як частина цілісного майнового комплексу; необоротні активи банкрута; дебіторська заборгованість на умовах договору про відступлення права вимоги банкрута.
Відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону про банкрутство продаж майна боржника в провадженні у справі про банкрутство здійснюється в порядку, встановленому цим Законом, шляхом проведення торгів у формі аукціону, за винятком майна, продаж якого відповідно до законодавства України здійснюється шляхом проведення закритих торгів.
Згідно абз. 2 ч. 4 ст. 42 Закону про банкрутство продаж майна банкрута, що є предметом забезпечення, здійснюється в порядку, передбаченому цим Законом, виключно за згодою кредитора, вимоги якого воно забезпечує, або суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 44 Закону про банкрутство ліквідатор здійснює продаж майна боржника у вигляді цілісного майнового комплексу. У разі, якщо продати майно боржника у вигляді цілісного майнового комплексу не вдалося, ліквідатор здійснює продаж майна боржника частинами.
Відповідно до ч. 1 ст. 44 Закону про банкрутство вибір способів продажу активів здійснюється ліквідатором з метою забезпечення його відчуження за найвищою ціною.
Як вбачається з матеріалів справи, за період з 12.05.2015 р. по 25.08.2015 р. проводилась реалізація майна ВАТ "Сарненський КХП" у складі ЦМК за вартістю всіх кредиторських вимог до боржника, про що на сайті ОСОБА_11 юстиції України з відповідними номерами публікації були оприлюднені оголошення про проведення аукціону з продажу майна ВАТ "Сарненський комбінат хлібопродуктів" у складі ЦМК за вартістю всіх кредиторських вимог до боржника з відповідними датами проведення аукціонів.
25.08.2015 р. на ОСОБА_11 юстиції України з номером публікації 21792 було опубліковано оголошення про те, що аукціон з продажу майна ВАТ "Сарненський КХП" не відбувся в звязку з відсутністю учасників.
Так, 25.08.2015 року ліквідатор ВАТ "Сарненський комбінат хлібопродуктів" ОСОБА_7 звернулася із листами до заставних кредиторів (Публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк", Товариства з обмеженою відповідальністю "Оптово- роздрібна торгова фірма "Едланд", Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредитні ініціативи") з проханням погодити експертну оцінку заставного майна ВАТ "Сарненський комбінат хлібопродуктів" станом на 01.07.2015р. та надати згоду на реалізацію означеного майна в складі цілісного майнового комплексу за вартістю згідно експертної оцінки станом на 01.07.2015 р.
03.09.2015 р. на адресу ліквідатора надійшов лише лист від ТОВ "Кредитні ініціативи" від 01.09.2015р., в якому ТОВ "Кредитні ініціативи" повідомляє, що погоджує експертну оцінку заставного майна ВАТ "Сарненський КХП", яке перебуває в заставі (іпотеці) ТОВ "Кредитні ініціативи", а саме: гаража для 5 машин (загальною площею 306,1 кв.м.), що знаходиться за адресою: Рівненська область, Сарненський район, м.Сарни, вул.Заводська, 2, проведеної приватним підприємством "Експертно-консалтингова фірма "Приватна справа" станом на 01.07.2015 р.
Також, 03.09.2015 р., ліквідатор звернулася до організатора аукціону УТБ "Україна-Захід" з листом №838-1 від 03.09.2015 р. згідно якого просить організувати продаж з аукціону майна ВАТ "Сарненський КХП", а саме: комплексу, який складається з будівель та споруд виробничого та складського призначення КХП, а також виробничого обладнання, колісних транспортних засобів та тепловозу, за початковою вартістю згідно із висновком ПП "Експертно-консалтингова фірма "Приватна справа" про вартість майна станом на 01.07.2015р., за винятком майна, на яке станом на 03.09.2015 р. ліквідатору ВАТ "Сарненський КХП" ОСОБА_7 заставними кредиторами так і не надано згоди на його реалізацію з аукціону за початковою вартістю згідно із висновком ПП "ЕКФ Приватна справа" про вартість майна станом на 01.07.2015 р., а саме:
- майна, яке перебуває в заставі ЗАТ "АК Промінвестбанк", а саме: столярний цех, зерносклад №6,7; склад зберігання №2, склад зберігання №4, зерносклад №8;
- майна, яке перебуває в заставі ТОВ "ОРТФ Едланд", а саме: автомобіль УАЗ- 452 (01-02 РВО), бетономішалка, візок господарський, візок скидаючий, килим, кондиціонер, крісло, м'яка частина, м'який куточок, набір столів, набір столів, набір столів, сейф, стіл двотумбовий, стіл журнальний, стіл журнальний, стіл засідань, стіл засідань, стіл засідань, стіл керівника, стіл однотумбовий, стіл приставний, стільці м'які, стінка, стінка, стінка, стінка, тумба кутова в комплекті, шафа для одягу.
24.09.2015 р. сайті ОСОБА_11 юстиції України з номером публікації №23080 було оприлюдненого оголошення про проведення аукціону з продажу майна ВАТ "Сарненський комбінат хлібопродуктів", а саме ЛОТ №1 - Комплекс, який складається з будівель та споруд виробничого та складського призначення КХП, а також виробничого обладнання, колісних транспортних засобів та тепловозу згідно переліку за початковою вартістю 15 456 502,00 грн. з датою проведення аукціону22.10.2015року. До переліку означеного майна не включено майно яке перебуває у заставі ПАТ "Промінвестбанк" та ТОВ ОРТФ "Едланд".
Протоколом організатора аукціону Універсальної товарної біржі "Україна-Захід" від 15.10.2015 р. засвідчено, що станом на 17 годину 15.10.2015 року на участь в аукціоні з продажу майна підприємства-банкрута ВАТ "Сарненський комбінат хлібопродуктів", а саме ЛОТ №1 - Комплекс, який складається з будівель та споруд виробничого та складського призначення КХП, а також виробничого обладнання, колісних транспортних засобів та тепловозу, проведення якого оголошено на 22.10.2015 р. не зареєструвалося жодного учасника.
Як вбачається з повідомлення про результати проведення аукціону з продажу майна ВАТ "Сарненський комбінат хлібопродуктів" оприлюдненого на сайті Вищого господарського суду України та на сайті ОСОБА_11 юстиції України 23.10.2015 р. №24221 аукціон з продажу майна ВАТ "Сарненський комбінат хлібопродуктів", а саме: ЛОТ №1 - Комплекс, який складається з будівель та споруд виробничого та складського призначення КХП, а також виробничого обладнання, колісних транспортних засобів та тепловозу згідно переліку не відбувся у звязку з відсутністю учасників.
Листами від 21.10.2015 р. за №01-20/1010-4 та від 23.10.2015 р. за №01-20/1018-1 ліквідатор ВАТ "Сарненський КХП" ОСОБА_7 звернулася до ТОВ "Кредитні ініціативи", яким просила заставного кредитора ВАТ "Сарненський КХП" визначитись з подальшим порядком реалізації заставного майна (гараж для 5-ти автомашин, що знаходиться за адресою, вул. Заводська, буд.2, м.Сарни, Сарненський район, Рівненська область, загальною площею 306,1 кв.м.).
12.11.2015 р. на адресу ліквідатора ВАТ "Сарненський КХП" ОСОБА_7 надійшов лист від ТОВ Кредитні ініціативи від 11.11.2015 р., з якого вбачається, що ТОВ "Кредитні ініціативи" не заперечує проти проведення повторного аукціону з продажу майна ВАТ "Сарненський КХП" відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зі зниженням початкової вартості на 20 відсотків та з можливістю подальшого зниження початкової вартості на самому аукціоні, але не нижче ніж до граничної вартості - 50 відсотків початкової вартості.
Станом на 16.09.2015 р. листів від Публічного акціонерного товариства "Промінвестбанк", Товариства з обмеженою відповідальністю "Оптово-роздрібна торгова фірма "Едланд" з їхньою позицією стосовно погодження експертної оцінки заставного майна боржника станом на 01.07.2015 р. та порядку реалізації означеного майна на адресу ліквідатора не надходило, у зв'язку з чим ліквідатором було подано до суду клопотання про надання згоди на реалізацію майна яке перебуває у заставі Товариства з обмеженою відповідальністю "Оптово-роздрібна торгова фірма "Едланд", Публічного акціонерного товариства "Промінвестбанк", - за початковою вартістю згідно експертної оцінки станом на 01.07.2015 р.
Водночас, 08.10.2015 р. на адресу ліквідатора від ПАТ "Промінвестбанк" надійшов лист №2156-08/39 від 02.10.2015 р. відповідно до якого кредитор надає згоду на продаж заставного майна банку на аукціоні окремими лотами.
За таких обставин, 08.10.2015 р. ліквідатором на адресу УТБ "Україна-Захід" направлено замовлення на реалізацію майна боржника, яке перебуває у заставі ПАТ "Промінвестбанк" окремими лотами згідно експертної оцінки, загальна вартість якого складає 2 501 091,00 гри.
09.10.2015р. на сайті ОСОБА_11 юстиції України з номером публікації №23731 було оприлюднено оголошення про проведення аукціону з продажу майна ВАТ "Сарненський комбінат хлібопродуктів", а саме ЛОТ №1 - Столярний цех за початковою вартістю 142 454, 00 грн., ЛОТ №2 - Зерносклад №6, 7 за початковою вартістю 858 998, 00 грн., ЛОТ №3 Склад зберігання №2, склад зберігання №4 за початковою вартістю 1 009 258, 00 грн., ЛОТ №4 Зерносклад №8 за початковою вартістю 490 381, 00 грн. ОСОБА_10 проведення аукціону 16.11.2015 р.
Протоколом організатора аукціону Універсальної товарної біржі "Україна-Захід" від 09.11.2015 р. засвідчено, що станом на 17 годину 09.11.2015 р. на участь в аукціоні з продажу майна підприємства- банкрута, а саме: Лот №1 Столярний цех загальною площею 312,4 кв.м.; Лот №2 Зерносклад №6,7 загальною площею 2064,9 кв.м.; Лот №3 Склад зберігання №2, склад зберігання №4 загальною площею 2426,1 кв.м.; Лот №4 Зерносклад №8 загальною площею 1178.8кв.м., проведення якого оголошено на 16.11.2015 р. не зареєструвалося жодного учасника.
Ліквідатор листом №01-20/1073 від 09.11.2015 р. звернувся до ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" з проханням визначитись з подальшим порядком реалізації заставного майна боржника (столярний цех загальною площею 312,4 кв.м.; Зерносклад №6,7 загальною площею 2064,9 кв.м.; Склад зберігання №2, склад зберігання №4 загальною площею 2426,1 кв.м.; Зерносклад №8 загальною площею 1178.8кв.м., - що знаходиться за адресою: вул. Заводська, буд.2, м.Сарни, Сарненський район, Рівненська область). Станом на 17.11.2015 р. на адресу ліквідатора лист-відповідь від ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" про подальший порядок реалізації заставного майна не надходив.
Крім того, слід зазначити, що на аукціон заставне майно ТОВ "ОРТФ" Едланд" згідно експертної оцінки ліквідатором не виставлялося, у зв'язку з тим, що станом на 17.11.2015 р. заставним кредитором не надано згоди на його реалізацію з аукціону за початковою вартістю згідно із висновком ПП ЕКФ "Приватна справа" про вартість майна станом на 01.07.2015 р.
Частиною 3 ст. 55 Закону про банкрутство передбачено можливість визнання недійсними у судовому порядку результатів аукціону, проведеного з порушенням вимог закону. Суд вказує, що заявником невірно обрано спосіб захисту, оскільки ТОВ "ОРТФ Едланд" просить суд невідкладно скасувати аукціон з продажу майна Відкритого акціонерного товариства "Сарненський комбінат хлібопродуктів" призначений на 22.10.2015р., оголошення про проведення якого було оприлюднене на сайті ОСОБА_11 юстиції України з номером публікації №18888. Однак, чинним законодавством не передбачено такого способу захисту, як скасування аукціону з продажу майна, який ще не відбувся. Натомість результати аукціону згідно Закону про банкрутство (ч.3 ст. 55) можуть бути визнані в судовому порядку недійсними.
При цьому, як вбачається з матеріалів справи, зокрема, повідомлення про результати проведення аукціону з продажу майна боржника оприлюдненого на сайтах Вищого господарського суду України та ОСОБА_11 юстиції України 23.10.2015р. за №24221 аукціон з продажу майна Відкритого акціонерного товариства "Сарненський комбінат хлібопродуктів" не відбувся, у зв'язку з відсутністю учасників.
Згідно зі ст. ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень. Суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Належних доказів, які б свідчили про неналежне виконання арбітражним керуючим ОСОБА_7 обов'язків ліквідатора ВАТ "Сарненський КХП" суду не надано.
Також, п. 57 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 р. № 15 "Про судову практику у справах про банкрутство" наголошено на тому, що рішення зборів кредиторів чи комітету кредиторів не може визнаватися господарським судом недійсним, оскільки за своєю правовою природою не є актом юридичної особи, державного чи іншого органу. Суд повинен давати оцінку цим рішенням та враховувати їх резолюції у прийнятті судових актів у справі, якщо такі рішення відповідають приписам чинного законодавства.
На засіданні комітету кредиторів боржника, що відбулося від 08.10.2015р. (протокол засідання №2 від 08.10.2015р.) вирішено переглянути рішення комітету кредиторів про затвердження звітів, витрат та оплати послуг ліквідатора ОСОБА_7 за період ліквідаційної процедури, скасувати рішення комітету кредиторів боржника від 17.02.2015р. (протокол №9 від 17.02.2015р.) про визнання універсальної товарної біржі "Україна-Захід" переможцем конкурсу з визначення організатора аукціону з продажу майна боржника та зобов'язання ліквідатора укласти з товарною біржею відповідний договір.
Пункт 10 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не передбачає самостійного скасування рішень комітету кредиторів попередньо прийнятих, у звязку з переобранням учасників або їх представників в складі комітету кредиторів.
Слід зазначити, що судом надавалася оцінка правомірності визначення ліквідатором організатора аукціону - Універсальної товарної біржі "Україна-Захід" та діяльності ліквідатора (ухвали господарського суду Рівненської області від 26.11.2014р. та 26.08.2015р., які залишені без змін постановами Рівненського апеляційного господарського суду від 10.02.2015р. та 28.09.2015р. відповідно).
Рішення комітету кредиторів від 08.10.2015 р. про перегляд рішень комітету кредиторів про затвердження звітів, витрат та оплати послуг ліквідатора ОСОБА_7 за період ліквідаційної процедури, скасування рішень комітету кредиторів боржника від 17.02.2015р. (протокол №9 від 17.02.2015р.) про визнання універсальної товарної біржі "Україна-Захід" переможцем конкурсу з визначення організатора аукціону з продажу майна боржника та зобов'язання ліквідатора укласти з товарною біржею відповідний договір є безпідставними та суперечать вимогам Закону про банкрутство.
Дослідивши доводи та аргументи, викладені у заявах голови комітету кредиторів ТОВ "ОРТФ Едланд" про скасування аукціону з продажу майна боржника, про визнання незаконними дій ліквідатора щодо організації з продажу майна боржника, визнання припиненим договору про проведення аукціону укладеного між боржником і Універсальною товарною біржею "Україна-Захід" та клопотаннях голови комітету кредиторів ТОВ "ОРТФ Едланд" про припинення повноважень ліквідатора боржника, призначення нового ліквідатора суд прийшов до висновку про їх безпідставність, оскільки вони спростовуються фактичними обставинами справи та не відповідають вимогам Закону про банкрутство.
Подані головою комітету кредиторів клопотання та заяви спрямовані не інакше, як на затягування строків розгляду справи про банкрутство та порушення встановлених чинним законодавством граничних річних термінів ліквідаційної процедури. Арбітражним керуючим ОСОБА_7 були належним чином виконані обов'язки ліквідатора банкрута, покладені на неї Законом про банкрутство.
Крім того, враховуючи вищевикладене, а також те, що ліквідатором ОСОБА_7 належно виконуються обов'язки ліквідатора ВАТ "Сарненський комбінат хлібопродуктів", в заявах арбітражних керуючих ОСОБА_8, ОСОБА_9 про участь у справі слід відмовити.
Щодо клопотання ліквідатора про надання згоди на продаж майна боржника, що перебуває в заставі Публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк", Товариства з обмеженою відповідальністю "Оптово- роздрібна торгова фірма "Едланд" суд зазначає слідуюче.
25.08.2015 року ліквідатор ВАТ "Сарненський комбінат хлібопродуктів" звернувся із листами до заставних кредиторів - Публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк", Товариства з обмеженою відповідальністю "Оптово- роздрібна торгова фірма "Едланд" з проханням погодити експертну оцінку заставного майна ВАТ "Сарненський комбінат хлібопродуктів" станом на 01.07.2015р. та надати згоду на реалізацію означеного майна в складі цілісного майнового комплексу за вартістю згідно експертної оцінки станом на 01.07.2015 р.
Як свідчать матеріали справи, в заставі (іпотеці) перебуває майно ВАТ "Сарненський комбінат хлібопродуктів", а саме:
- у ЗАТ "АК Промінвестбанк": столярний цех, зерносклад №6,7; склад зберігання №2, склад зберігання №4, зерносклад №8;
- у ТОВ "ОРТФ Едланд": автомобіль УАЗ- 452 (01-02 РВО), бетономішалка, візок господарський, візок скидаючий, килим, кондиціонер, крісло, м'яка частина, м'який куточок, набір столів, набір столів, набір столів, сейф, стіл двотумбовий, стіл журнальний, стіл журнальний, стіл засідань, стіл засідань, стіл засідань, стіл керівника, стіл однотумбовий, стіл приставний, стільці м'які, стінка, стінка, стінка, стінка, тумба кутова в комплекті, шафа для одягу.
08.10.2015 р. на адресу ліквідатора від ПАТ "Промінвестбанк" надійшов лист №2156-08/39 від 02.10.2015 р. відповідно до якого кредитор надає згоду на продаж заставного майна банку на аукціоні окремими лотами.
За таких обставин, 08.10.2015 р. ліквідатором на адресу УТБ "Україна-Захід" направлено замовлення на реалізацію майна боржника, яке перебуває у заставі ПАТ "Промінвестбанк" окремими лотами згідно експертної оцінки, загальна вартість якого складає 2 501 091,00 грн.
Крім того, слід зазначити, що на аукціон заставне майно ТОВ "ОРТФ" Едланд" згідно експертної оцінки ліквідатором не виставлялося, у зв'язку з тим, що станом на 17.11.2015 р. заставним кредитором не надано згоди на його реалізацію з аукціону за початковою вартістю згідно із висновком ПП ЕКФ "Приватна справа" про вартість майна станом на 01.07.2015 р.
Згідно з ч.4 ст.42 Закону про банкрутство передбачено, що майно банкрута, яке є предметом забезпечення, не включається до складу ліквідаційної маси і використовується виключно для задоволення вимог кредитора за зобов'язаннями, які воно забезпечує. Продаж майна банкрута, що є предметом забезпечення, здійснюється в порядку, передбаченому цим Законом, виключно за згодою кредитора, вимоги якого воно забезпечує, або суду.
Крім того, згідно з ч. 6 ст. 19 Закону про банкрутство визначено, що задоволення забезпечених вимог кредиторів за рахунок майна боржника, яке є предметом забезпечення, допускається лише в межах провадження у справі про банкрутство. Зазначені приписи Закону про банкрутство, кореспондуються з ч. 9 ст. 45 вказаного Закону, в якій визначено, що погашення вимог забезпечених кредиторів за рахунок майна банкрута в ліквідаційної процедурі здійснюється в позачерговому порядку.
Відповідно до ст. 42 Закону про банкрутство, яка регламентує порядок формування ліквідаційної маси, законодавець визначив згідно ч. 4 даної норми порядок надання згоди на відчуження заставного майна, згідно якого така згода є безумовною та надається кредитором-заставодержателем, або судом (за відсутності згоди кредитора-заставодержа-теля). Обов'язку ліквідатора узгоджувати з банком-заставодержателем умови продажу заставного майна нова редакція Закону про банкрутство не передбачає, що не позбавляє його права на вчинення дій, направлених на врахування інтересів кредитора-заставодержателя, виходячи з обов'язку ліквідатора дотримуватися балансу інтересів боржника та кредиторів. Оскільки надання згоди на відчуження заставного майна включено законодавцем до статті 42 Закону про банкрутство, такі дії ліквідатора слід вважати складовою частиною процедури з формування ліквідаційної маси боржника.
Відповідно до ст. ст. 43 - 44 Закону про банкрутство подальшими діями ліквідатора у ліквідаційній процедурі є проведення інвентаризації та оцінки майна банкрута. Оцінка майна банкрута за новою редакцією Закону про банкрутство є власною компетенцією ліквідатора та може проводитися ним із застосуванням висновків експертів-оцінювачів або без такого застосування, оскільки за новою редакцією цього Закону первісна оцінка майна є рівною сукупним визнаним у справі про банкрутство вимогам кредиторів, що не вимагає обов'язкової окремої оцінки його складових частин (об'єктів застави).
Відтак, дії з формування ліквідаційної маси та оцінки предметів застави можуть проводитися ліквідатором пізніше у часі або паралельно з отриманням згоди суду на відчуження заставного майна, а для отримання згоди на відчуження ліквідатором майна в ліквідаційній процедурі йому достатньо встановити фактичну наявність у боржника предметів застави на час проведення ліквідаційної процедури.
Згідно з ч.1 ст.37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Відповідно до ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Беручи до уваги неможливість подальшого затягування розгляду справи, а також, те що заставним кредитором - ПАТ "Промінвестбанк" надано згоду на продаж майна, господарський суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора задоволити частково, надати згоду на продаж майна, що перебуває в заставі ТОВ "ОРТФ" Едланд" в порядку, передбаченому Законом про банкрутство. При цьому, в задоволенні клопотання ліквідатора про надання згоди на продаж майна, що перебуває в заставі ПАТ "Промінвестбанк" слід відмовити.
Стосовно клопотання ліквідатора про скасування обтяжень з майнових активів банкрута суд вказує наступне.
Як вбачається з витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна Сарненською МДПІ на майно платника - ВАТ "Сарненський комбінат хлібопродуктів" накладено публічне обтяження у вигляді податкової застави.
Відповідно до ст. 93 Податкового Кодексу України майно платника податків звільняється з податкової застави з дня:
93.1.1. отримання органом державної податкової служби підтвердження повного погашення суми податкового боргу в установленому законодавством порядку;
93.1.2. визнання податкового боргу безнадійним;
93.1.3. набрання законної сили відповідним рішенням суду про припинення податкової застави у межах процедур, визначених законодавством з питань банкрутства;
93.1.4. отримання платником податків рішення відповідного органу про скасування раніше прийнятих рішень щодо нарахування суми грошового зобов'язання або його частини (пені та штрафних санкцій) внаслідок проведення процедури адміністративного або судового оскарження.
93.1.5. виключено.
93.2. Підставою для звільнення майна платника податків з-під податкової застави та її виключення з відповідних державних реєстрів є відповідний документ, що засвідчує закінчення будь-якої з подій, визначених підпунктами 93.1.1 - 93.1.5 пункту 93.1 цієї статті.
93.3. Порядок застосування податкової застави встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
93.4. У разі продажу майна, що перебуває у податковій заставі, відповідно до статті
95 цього Кодексу таке майно звільняється з податкової застави (із внесенням змін до відповідних державних реєстрів) з дня отримання органом державної податкової служби підтвердження про надходження коштів до бюджету від такого продажу.
Крім того, як встановлено судом, серед майна боржника, яке включено до ліквідаційної маси та підлягає виставленню на аукціон є майно на яке накладено ряд обтяжень, що підтверджується витягами з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек.
У відповідності до ч. 7 п. 1 ст. 38 Закону про банкрутство з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону про банкрутство провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Юридичний факт банкрутства особи вводить відносно банкрута новий правовий режим, який регулюється спеціальним Законом - Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", вимоги якого розповсюджуються на усіх учасників суспільних відносин, що стосуються прав і обов'язків боржника-банкрута. Права та інтереси банкрута і кредиторів у справі реалізуються через ліквідатора, який для їх забезпечення має право подати відповідні заяви (клопотання) до органів та осіб, що наклали арешти чи заборони на майно боржника-банкрута, які, в свою чергу, зобов'язані їх скасувати (припинити, анулювати, зняти, погасити тощо).
Постанова господарського суду Рівненської області від 23.04.2014 р. у справі №5019/2076/12 та факт банкрутства, який нею встановлений, для осіб, які наклали обтяження на майно боржника, визнаного банкрутом, є правозмінюючим юридичним фактом, наслідком якого є скасування обтяжень та заборон, що накладені на майно банкрута, будь-якими органами (судами, нотаріусами, органами виконавчої служби, тощо), що їх наклали (вчинили).
Згідно ст. 41 Закону про банкрутство ліквідатор - фізична особа, яка відповідно до судового рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку.
Цією ж статтею передбачено повноваження ліквідатора, зокрема, ліквідатор приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; і виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; для подальшої його реалізації та задоволення вимог кредиторів, що кореспондується з статтями 43 та 44 цього Закону.
Відповідно до ст. 42 вищезгаданого Закону ліквідатор формує ліквідаційну масу, проводить оцінку виявленого майна, що належить банкруту та виставляє його на аукціон для реалізації.
Таким чином, накладені обтяження на майно банкрута є перешкодою (обмеженням) у здійсненні ліквідатором ліквідаційних заходів щодо банкрута, а саме, реалізації майна, одержання та накопичення коштів та послідуючому проведенні задоволення вимог кредиторів у порядку, визначеному Законом про банкрутство.
Крім того, наявність зазначених обтяжень порушує права та законні інтереси переможців аукціону відносно права розпорядження об'єктами приватної власності.
Отже, з моменту відкриття щодо боржника ліквідаційної процедури всі без винятку обтяження його активів підлягають скасуванню. Це пов'язано з тим, що у процедурі ліквідації задоволення вимог кредиторів відбувається за рахунок коштів, отриманих від здійсненої у встановленому порядку реалізації майна банкрута.
При цьому, зняття обтяжень з майна боржника у порядку ст.38 Закону про банкрутство є безумовним, і стосується будь-яких органів і посадових осіб.
Існування не скасованих обтяжень на відчуження активів банкрута перешкоджає ліквідатору у виконанні покладених на нього Законом обов'язків.
Дія ст. 38 Закону про банкрутство розповсюджується також на об'єкти майна банкрута, що знаходяться в іпотеці та в податковій заставі.
Статтею 4 Закону України "Про іпотеку" встановлено, що обтяження нерухомого майна іпотекою підлягає державній реєстрації в порядку, встановленому законодавством.
Державна реєстрація здійснюється особою, на яку відповідно до законодавства покладені функції щодо державної реєстрації обтяжень нерухомого майна іпотекою, на підставі повідомлення іпотекодержателя.
Окрім того, Законом України "Про іпотеку" передбачено, що відомості про зміну умов обтяження нерухомого майна іпотекою підлягають державній реєстрації у встановленому законом порядку (ч. 1 ст. 19).
Підстави припинення іпотеки визначені ст. 17 Закону України "Про іпотеку".
Згідно ст. 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" обтяження - заборона розпоряджатися та/або користуватися нерухомим майном, яка встановлена або законом, або актами уповноважених на це органів державної влади, їх посадових осіб або яка виникає на підставі договорів.
Відповідно до ч. ч. 1, 9 ст. 16 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень подається до органу державної реєстрації прав у паперовій або електронній формі у випадках, передбачених цим Законом; державна реєстрація припинення іпотеки, обтяження проводиться на підставі заяви обтяжувача, яку він зобов'язаний подати протягом п'яти робочих днів з дня припинення іпотеки, обтяження самостійно або на письмову вимогу боржника чи іншої особи, права якої порушено через наявність таких реєстраційних записів.
Разом з тим, Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" не передбачено іншого, окрім заяви обтяжувача (компетентної посадової особи), способу внесення запису до Державних реєстрів та не враховано того, що відповідно до ст.19 Конституції України, ст. 4-5 ГПК України господарські суди не вправі діяти з виходом поза межами наданих їм повноважень, зокрема, шляхом подання заяв до відповідних державних органів, а тільки шляхом прийняття судових рішень (ухвал). Відсутність у нормативному акті процедури надіслання до виконання в добровільному порядку судового рішення (ухвали про скасування обтяжень, іпотеки та зобов'язання держателя реєстру або державного реєстратора вчинити певні дії по виключенню спірного майна з державного реєстру) не може створювати перешкоди для виконання такого судового рішення держателем Державного реєстру прав.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація прав проводиться на підставі: рішень судів, що набрали законної сили.
Відтак, ухвала господарського суду про припинення іпотеки, чи інших обмежень (в тому числі обтяжень, що внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно) є підставою для припинення іпотеки (обтяжень) та державної реєстрації їх припинення Реєстраційною службою в установленому порядку.
Таким чином, викладені, документально підтверджені, ліквідатором обставини свідчать про наявність обмеження щодо розпорядження майном банкрута. Такі обмеження, виходячи з положень ч. 1 ст. 38 Закону, підлягають скасуванню.
Враховуючи все вищенаведене у сукупності, господарський суд приходить до висновку про обґрунтованість клопотання ліквідатора про скасування обтяжень з майнових активів банкрута та необхідністю його задоволення.
Щодо клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури суд зазначає наступне.
Відповідно до ст.37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців. Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом. Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Відповідно до ч. 3 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Згідно ч. 6 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у разі якщо на момент закінчення строку ліквідації залишилися непроданими активи боржника і негайний продаж матиме наслідком істотну втрату їх вартості, ліквідатор передає такі активи в управління визначеній господарським судом юридичній особі, яка зобов'язана вжити заходів щодо продовження погашення заборгованості кредиторів боржника за рахунок отриманих активів. Ліквідатор у разі потреби передавання активів боржника, які залишаються непроданими на час закінчення процедури ліквідації, в управління іншій юридичній особі погоджує кандидатуру такої особи з комітетом кредиторів та звертається до господарського суду з відповідним клопотанням.
Відповідно до ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Виходячи з системного аналізу положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зокрема ст. ст. 37, 45, 46, якими визначено поняття ліквідації, підстав та порядку її завершення, відповідно до яких, ліквідація банкрута це припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення вимог кредиторів шляхом продажу його майна, і яка закінчується не спливом строку ліквідаційної процедури, а завершенням продажу майна банкрута, завершенням розрахунків з кредиторами, затвердженням звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу та внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення юридичної особи-банкрута.
За вищенаведеного, враховуючи необхідність вчинення додаткових заходів передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зокрема, реалізації майна банкрута і розрахунку з кредиторами, для належного завершення ліквідаційної процедури банкрута, суд вважає за необхідне продовжити строк ліквідаційної процедури банкрута та строк повноважень ліквідатора на 6 місяців до 23.04.2016 р.
Окрім того, клопотання ліквідатора про зобов'язання Сарненської міської ради прийняти в комунальну власність територіальної громади міста об'єкти житлового фонду необхідно призначити до розгляду в судовому засіданні та витребувати додаткові документи.
Керуючись ст. 40 Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України , суд -
УХВАЛИВ:
1.В задоволенні заяв голови комітету кредиторів ТОВ "ОРТФ Едланд" про скасування аукціону з продажу майна боржника, про визнання незаконними дій ліквідатора щодо організації з продажу майна боржника, визнання припиненим договору про проведення аукціону укладеного між боржником і Універсальною товарною біржею "Україна-Захід" та клопотань голови комітету кредиторів ТОВ "ОРТФ Едланд" про припинення повноважень ліквідатора боржника, призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_8 відмовити.
2.В задоволенні заяв арбітражних керуючих, ОСОБА_8, ОСОБА_9 про участь у справі відмовити.
3.Клопотання ліквідатора про надання згоди на продаж майна боржника, що перебуває в заставі задоволити частково.
4.Надати згоду на продаж майна боржника - Відкритого акціонерного товариства "Сарненський комбінат хлібопродуктів" (вул. Заводська, 2, м.Сарни, Сарненський район, Рівненська область, 34500, ІК 00955704), яке перебуває в заставі (іпотеці) ТОВ "ОРТФ" Едланд", а саме: автомобіль УАЗ- 452 (01-02 РВО), бетономішалка, візок господарський, візок скидаючий, килим, кондиціонер, крісло, м'яка частина, м'який куточок, набір столів, набір столів, набір столів, сейф, стіл двотумбовий, стіл журнальний, стіл журнальний, стіл засідань, стіл засідань, стіл засідань, стіл керівника, стіл однотумбовий, стіл приставний, стільці м'які, стінка, стінка, стінка, стінка, тумба кутова в комплекті, шафа для одягу.
5.В задоволенні клопотання ліквідатора про надання згоди на продаж майна боржника - Відкритого акціонерного товариства "Сарненський комбінат хлібопродуктів", яке перебуває в заставі (іпотеці) ЗАТ "АК Промінвестбанк" відмовити.
6.Клопотання ліквідатора про скасування обтяжень з майнових активів боржника - Відкритого акціонерного товариства "Сарненський комбінат хлібопродуктів" задоволити.
7.Сарненській ОДПІ Головного управління ДФС у Рівненській області звільнити активи боржника (залишки активів) - Відкритого акціонерного товариства "Сарненський комбінат хлібопродуктів" (вул. Заводська, 2, м.Сарни, Сарненський район, Рівненська область, 34500, ІК 00955704) з податкової застави.
8.Скасувати приватне обтяження - заставу рухомого майна, що належить Відкритому акціонерному товариству "Сарненський комбінат хлібопродуктів" (вул. Заводська, 2, м.Сарни, Сарненський район, Рівненська область, 34500, ІК 00955704), яке внесено до Державного реєстру обтяжень рухомого майна, а саме:
- обєкт обтяження: залізничний транспортний засіб - тепловоз ТГК-2-1-8755, зеленого кольору, 1900 року випуску, номер обєкта: 2252402453025526026326527 (реєстраційний номер обтяження: 12778156, який 24.07.2012 року зареєстровано в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна).
9.Скасувати публічні обтяження - арешти на рухоме майно, що належить ВАТ "Сарненський комбінат хлібопродуктів" (вул. Заводська, 2, м.Сарни, Сарненський район, Рівненська область, 34500, ІК 00955704), які накладені відповідно до виконавчого провадження ВП№32250465 від 19.04.2012 року, відповідно до постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження серія та номер: 36259179 від 17.01.2013 року та відповідно до наказу господарського суду Рівненської області про примусове виконання ухвали по справі №5019/2076/12 від 02.01.2013 року.
10.Скасувати обтяження - заборону на нерухоме майно, що належить Відкритому акціонерному товариству "Сарненський комбінат хлібопродуктів" (вул. Заводська, 2, м.Сарни, Сарненський район, Рівненська область, 34500, ІК 00955704), які внесено до Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, а саме:
- обєкт обтяження: інше, зерносклад №6,7, адреса: Рівненська область, Сарненський район, м. Сарни, вул. Заводська, 2, номер РПВН: 17849880 (реєстраційний номер обтяження: 5796699, який 08.10.2007 року зареєстровано в Єдиному реєстрі заборон відчуження обєктів нерухомого майна);
- обєкт обтяження: інше, столярний цех, адреса: Рівненська область, Сарненський район, м. Сарни, вул. Заводська, 2, номер РПВН: 17853352 (реєстраційний номер обтяження: 5796884, який 08.10.2007 року зареєстровано в Єдиному реєстрі заборон відчуження обєктів нерухомого майна);
- обєкт обтяження: інше, склад зберігання №2, склад зберігання №4, адреса: Рівненська область, Сарненський район, м. Сарни, вул. Заводська, 2, номер РПВН: 17850456 (реєстраційний номер обтяження: 5961015, який 02.11.2007 року зареєстровано в Єдиному реєстрі заборон відчуження обєктів нерухомого майна);
- обєкт обтяження: інше, зерносклад №8, адреса: Рівненська область, Сарненський район, м. Сарни, вул. Заводська, 2, номер РПВН: 17849898 (реєстраційний номер обтяження: 5961372, який 02.11.2007 року зареєстровано в Єдиному реєстрі заборон відчуження обєктів нерухомого майна).
- обєкт обтяження: інше, гараж для 5-ти автомашин, адреса: Рівненська область, Сарненський район, м. Сарни, вул. Заводська, 2, номер РПВН: 17853324 (реєстраційний номер обтяження: 6621793, який 19.02.2008 року зареєстровано в Єдиному реєстрі заборон відчуження обєктів нерухомого майна).
11. Скасувати обтяження - тимчасове застереження на нерухоме майно, що належить Відкритому акціонерному товариству "Сарненський комбінат хлібопродуктів"(вул. Заводська, 2, м.Сарни, Сарненський район, Рівненська область, 34500, ІК 00955704), яке внесено до Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, а саме:
- обєкт обтяження: інше, пташник, пташник напільний, пташник для водоплаваючих, госпблок, адмінбудинок, склад, пожежне депо, гусятник, генераторна, трансформаторна підстанція, артезіанська свердловина, пожежний резервуар, водонапірна башта, резервуар, адреса: Рівненська область, Сарненський район, с. Немовичі, вул. 17 вересня, буд. 50 (реєстраційний номер обтяження: 5161176, який 19.06.2007 року зареєстровано в Єдиному реєстрі заборон відчуження обєктів нерухомого майна).
12. Скасувати обтяження - іпотеку на нерухоме майно, що належить Відкритому акціонерному товариству "Сарненський комбінат хлібопродуктів"(вул. Заводська, 2, м.Сарни, Сарненський район, Рівненська область, 34500, ІК 00955704), які внесено до Державного реєстру іпотек, а саме:
- обєкт обтяження: інше, зерносклад №6,7, адреса: Рівненська область, Сарненський район, м. Сарни, вул. Заводська, 2, номер РПВН: 17849880; інше, столярний цех, адреса: Рівненська область, Сарненський район, м. Сарни, вул. Заводська, 2, номер РПВН: 17853352 (реєстраційний номер обтяження 5796980, який 24.10.2007 року зареєстровано в Державному реєстрі іпотек);
- обєкт обтяження: інше, зерносклад №8, адреса: Рівненська область, Сарненський район, м. Сарни, вул. Заводська, 2, номер РПВН: 178449898; інше, склад зберігання №2, склад зберігання №4, адреса: Рівненська область, Сарненський район, м. Сарни, вул. Заводська, 2, номер РПВН: 17850456 (реєстраційний номер обтяження 5961921, який 02.11.2007 року зареєстровано в Державному реєстрі іпотек);
- обєкт обтяження: інше, гараж для 5-ти автомашин, адреса: Рівненська область, Сарненський район, м. Сарни, вул. Заводська, 2, номер РПВН: 17853324 (реєстраційний номер обтяження 6621876, який 19.02.2008 року зареєстровано в Державному реєстрі іпотек).
13.Продовжити строк ліквідаційної процедури Відкритого акціонерного товариства "Сарненський комбінат хлібопродуктів та строк повноважень ліквідатора ОСОБА_7 на 6 місяців до 23.04.2016 р.
14.Призначити до розгляду в судовому засіданні клопотання ліквідатора про зобов'язання Сарненської міської ради прийняти в комунальну власність територіальної громади міста об'єкти житлового фонду по справі №5019/2076/12 на 16.12.2015р. на 12:00 год. (в залі судових засідань №16).
15.Сарненській міській раді до 15.12.2015р. подати суду письмові пояснення на клопотання ліквідатора Відкритого акціонерного товариства "Сарненський комбінат хлібопродуктів про зобов'язання Сарненської міської ради прийняти в комунальну власність територіальної громади міста об'єкти житлового фонду.
16.Зазначена ухвала відповідно до ст. 4-5 Господарського процесуального кодексу України є обов'язковою для виконання на усій території України та є виконавчим документом.
Дана ухвала набирає законної сили 18.11.2015 року і може бути пред'явлена до виконання протягом одного року.
Ухвалу направити всім учасникам провадження у справі, Сарненській міській раді, відділу ДВС Сарненського районного управління юстиції, Державному реєстратору реєстраційної служби Сарненського районного управління юстиції.
Суддя Церковна Н.Ф.