ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16тел. 230-31-77 ПОСТАНОВА
Іменем України
"23" вересня 2008 р. Справа № А6/480-08
11:45 год.
Господарський суд Київської області в складі:
головуючого судді Маляренка А.В.
при секретарі Поднєбес О.В.
розглянувши адміністративну справу № А6/480-08
за позовом Білоцерківської обєднаної державної податкової інспекції, м. Біла Церква
до Військової частини А - 2309, м. Біла Церква
про стягнення 3946,00 грн.
Представники:
від позивача Шевченко М.В.(довіреність № 119/10 від 23.06.2008р.)
від відповідача Шинкаренко І.І.(довіреність 126 від 08.09.2008р.);
Місяць В.В. (довіреність № 127 від 08.09.2008р.)
Обставини спору:
Білоцерківська обєднана державна податкова інспекція (далі - позивач) звернулась з позовною заявою до Військової частини А - 2309 (далі - відповідач) про стягнення 3946,00 грн.
Провадження у справі було відкрите відповідно до ухвали від 18.08.2008 року за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України).
Позовні вимоги ґрунтуються на порушенні відповідачем Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-ІІІ від 21.12.2000р., та Закону України „Про податок з власників транспортних засобів”
Представник позивача в усних поясненнях позовні вимоги підтримав, вважає їх обґрунтованими і правомірними та такими, що підлягають задоволенню з підстав, зазначених в позовній заяві.
Відповідач проти позову заперечує про подав заперечення № 1206 від 08.09.2008 р. посилаючись на те, що зазначені вимоги є безпідставними, не обґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню з підстав, викладених у запереченні.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд, -
встановив:
Відповідно до ст. 4 Закону України “По систему оподаткування” від 25.06.1991 року № 1251-ХІІ (далі Закон № 1251-ХІІ) платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Військова частина А - 2309 зареєстрована Білоцерківською ОДПІ в Київській області як платник податків та інших обовязкових зборів 25.09.1997р.
Відповідно до ст. ст. 5, 7 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів»всі підприємства, установи, організації, які утримують на балансі транспортні засоби повинні сплачувати податок з власників транспортних засобів відповідно до поданих розрахунків.
Згідно довідки Білоцерківської ОДПІ від 30.07.2007 року № 115/7/24-1-036, Військова частина А 2309 має заборгованість по платежах до бюджету в сумі 3946,00 грн.
Згідно п. 1.3. ст. 1 Закону України № 2181 податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку.
Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, згідно підпункту 2.3.1. п. 2.3. ст. 2 Закону є виключно податкові органи.
Підпунктом 5.3.1. пункту 5.3. статті 5 Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування. Коли ж податкове зобов'язання визначено контролюючим органом за підставами, зазначеними у п. п. «а»-«в»п. п. 4.2.2. п. 4.2 ст. 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобов`язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.
Відповідачем до Білоцерківської ОДПІ був поданий розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів на 2008 рік, який відповідачем був сплачений частково в сумі 1 450,00 грн. Таким чином, загальна сума боргу по даному Розрахунку, який підлягає сплаті до бюджету, станом на 30.07.2008 року становить 3 946,00 грн.
Станом на 30.07.2008р. за Військовою частиною А - 2309 рахується заборгованість в загальній сумі 3946,00 грн.
Згідно пп.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України №2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
У разі, коли платник податків, як це передбачено підпунктом 6.2.1. пункту 6.2. ст. 6 Закону України № 2181-ІІІ не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Так, позивачем у відповідності до Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог, затвердженого наказом ДПА України № 266 від 03.07.2001р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.07.2001р. на адресу відповідача надіслано першу податкову вимогу від 21.04.2008 р. № 1/192, з пропозицією в добровільному порядку погасити заборгованість до бюджету. Податкову вимогу вручено відповідачу 22.04.2008 року.
Другу податкову вимогу за від 29.05.2008 року, № 2/221, з попередженням про можливість примусового стягнення заборгованості до бюджету і необхідністю погашення податкової заборгованості, отримав головний бухгалтер, яка теж залишилась без задоволення.
Дані податкові вимоги не були відкликані податковим органом.
Статтею 5 Закону України № 2181-ІІІ встановлено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків (підпункт 5.4.1.).
Згідно підпункту 7.2.1. пункту 7.2. ст. 7 Закону України № 2181-ІІІ джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Як передбачено п. 1.7. ст. 1 Закону України № 2181-ІІІ активи платника податків - це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Відповідно до підпункту 3.1.1. пункту 3.1. ст. 3 Закону України № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 № 509-XII, державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства та всебічно розглянувши матеріали справи суд дійшов висновку про правомірність заявлених позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню в повному розмірі.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Статтею 167 КАС України передбачено, що копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення направляється лише особі, яка бере участь у справі, але не була присутня в судовому засіданні. У разі проголошення в судовому засіданні тільки вступної та резолютивної частини постанови суд повідомляє час виготовлення постанови суду в повному обсязі. Особи, які беруть участь у справі, можуть отримати копію постанови чи ухвали в суді.
Зважаючи на вищенаведене та керуючись ст.ст. 17, 94, 160, 162, 163, п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України,
постановив:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Військової частини А - 2309 (09100, Київська область, м. Біла Церква, вул. Гайок, буд. 1, код ЄДРПОУ 24977739) в доход державного бюджету на рахунок Білоцерківської обєднаної Державної податкової інспекції Київської області (09117, Київська область, м. Біла Церква, бул. 50-річчя Перемоги, 12, код 23570409, п/р 39214100201, р/р 614101000038.0 в УДК Київської області, МФО 821018) 3946 (три тисячі девятсот сорок шість) грн. 00 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського адміністративного суду через господарський суд Київської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня складення у повному обсязі та наступної подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана без подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, якщо скарга подається протягом десяти днів з дня складення постанови у повному обсязі.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-ти денний строк після подання заяви, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги у встановлений строк постанова суду набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду скарги і залишення її без задоволення, а постанови суду - без змін.
Суддя Маляренко А.В.