Ухвала суду № 53731336, 23.11.2015, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.11.2015
Номер справи
820/11385/15
Номер документу
53731336
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

23 листопада 2015 р. Справа № 820/11385/15

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Нуруллаєв І.С., розглянувши адміністративний позов Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області до Управління Державної казначейської служби України у Дергачівському районі Харківської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Черкасько-Лозівська сільська рада Дергачівського району Харківської області звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Державної казначейської служби України у Дергачівському районі Харківської області в якому просить суд:

- визнати дії Управління Державної казначейської служби України у Дергачівському районі Харківської області неправомірними;

- зобов'язати Управління Державної казначейської служби України у Дергачівському районі Харківської області припинити блокування усіх рахунків Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області, що відкриті в Управлінні Державної казначейської служби України у Дергачівському районі Харківської області, за всіма кодами програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету. окрім прямо визначеного - КФК 150101 КЕКВ 3122.

Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.106 КАС України з наступних підстав.

Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються Законом України "Про судовий збір".

Частиною 1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Згідно з ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п. 3.1 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, фізичною особою-підприємцем, суб'єктом владних повноважень встановлено ставку судового збору - 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Згідно з абз.2 ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Судом встановлено, що позивач звернувся до суду з вимогами немайнового характеру щодо визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.

Позивачем не додано до матеріалів позовної заяви доказів сплати судового збору у розмірі та в порядку, визначеному законом.

Для усунення вказаних вище недоліків позивачу необхідно надати до суду оригінал документу про сплату судового збору в розмірі 2436,00 грн на рахунок, який необхідно уточнити безпосередньо на день доплати у зв’язку із змінами реквізитів сплати судового збору, вказавши у призначенні платежу слова “судовий збір”, код ЄДРПОУ Харківського окружного адміністративного суду 34390710, пункт в таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору (за подання до адміністративного суду адміністративного позову - пункт 3.1).

Згідно з пунктом 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначається: зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а у разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про:

1)скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2)зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3)зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4)стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5)виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6)встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Суд зазначає, що позивач може обрати і інші вимоги, що випливають із законів, які визначають порядок реалізації відповідних прав і свобод. Адміністративний позов може містити вимоги щодо визнання неправомірними (протиправними, незаконними) дій відповідача - суб'єкта владних повноважень, однак такі вимоги мають бути конкретизовані шляхом зазначення, які саме дії відповідача позивач вважає протиправними.

Суд зазначає, що з метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи позивачу необхідно уточнити зміст позовної вимоги щодо визнання дій Управління Державної казначейської служби України у Дергачівському районі Харківської області неправомірними шляхом зазначення, які саме дії відповідача позивач вважає неправомірними.

Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 106, 108, 158, 160, 165, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Черкасько-Лозівської сільської ради Дергачівського району Харківської області до Управління Державної казначейської служби України у Дергачівському районі Харківської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Встановити позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з моменту отримання копії ухвали. Повідомити позивача про необхідність виправлення зазначених недоліків адміністративної позовної заяви у строк п'ять днів з моменту отримання копії ухвали та роз’яснити, що в разі неусунення недоліків позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Копію даної ухвали направити особі, яка звернулась із адміністративним позовом.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п’ятиденний строк з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч.3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Нуруллаєв І.С.