Постанова № 53731145, 17.11.2015, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.11.2015
Номер справи
819/142/15-а
Номер документу
53731145
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/142/15-a

17 листопада 2015 р.м.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Чепенюк О.В.,

при секретарі судового засідання Порплиці Т.В.,

за участю відповідача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовом управління соціального захисту населення Кременецької районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів,

ВСТАНОВИВ:

Управління соціального захисту населення Кременецької районної державної адміністрації (далі УСЗН Кременецької РДА, позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям у розмірі 78599 грн. 65 коп.

Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 05.03.2015 року, яка залишена без змін згідно з ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.05.2015 року, в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 07.10.2015 року постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 05.03.2015 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.05.2015 року скасовано, а справу направлено до суду першої інстанції на новий розгляд.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 на підставі заяв від 23.05.2012 року, 14.11.2012 року, 22.05.2013 року, 19.11.2013 року, 16.05.2014 року була призначена та виплачена державна соціальна допомога малозабезпеченим сімям за період з 01.05.2012 року по 31.08.2014 року. В подальшому перевіркою декларацій про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, що подані відповідачкою разом із заявами про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, встановлено, що ОСОБА_1 для отримання такої допомоги були подані недостовірні відомості про перебування у власності її чоловіка ОСОБА_2 не одного, а двох автомобілів, що є обставиною, яка впливає на призначення соціальної допомоги. Як наслідок, позивачем надмірно виплачено ОСОБА_1 бюджетні кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям.

Відповідачку проінформовано про необхідність повернення надміру виплачених коштів відповідним повідомленням від 22.08.2014 року, проте на час звернення до суду кошти не повернуті. Відтак, позивач просить стягнути з ОСОБА_1 надміру виплачені кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям у розмірі 78 559 грн. 65 коп.

Представник позивача у судове засідання не прибув, проте УСЗН Кременецької РДА подало до суду письмову заяву про розгляд справи за відсутності його представника (а. с. 153).

У судовому засіданні відповідачка позов не визнала та пояснила, що виховує троє дітей, які на час призначення соціальної допомоги були неповнолітніми, двоє дітей в цей період навчалися в загальноосвітніх закладах. Сімя проживає у житловому будинку батьків відповідачки та потребує соціальної допомоги. Щодо автомобіля марки VOLKSWAGEN CADDY 2.0, то зазначила, що він проданий по дорученню і відповідачка не знала про те, що даний автомобіль не знятий з обліку і рахується за її чоловіком. ОСОБА_1 просила у задоволенні адміністративного позову відмовити.

Відповідно до частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Оскільки таке клопотання заявив позивач, то судовий розгляд даної справи здійснено за відсутності представника позивача на підставі наявних у ній доказів.

Суд, заслухавши пояснення відповідачки, дослідивши письмові докази, приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити частково з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 23.05.2012 року, 14.11.2012 року, 22.05.2013 року, 19.11.2013 року, 16.05.2014 року зверталася до УСЗН Кременецької РДА з заявами про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям та подавала необхідний пакет документів. ОСОБА_1 у період з 01.05.2012 року по 31.08.2014 року була призначена та виплачена державна соціальна допомога малозабезпеченим сімям.

В подальшому відповідно до плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції в Тернопільській області на ІІІ квартал 2014 року проведено ревізію фінансово-господарської діяльності УСЗН Кременецької РДА за період з 01.07.2011 року по 01.07.2014 року та окремих питань за період з 01.01.2004 року по 01.07.2011 року. Результати такої перевірки оформлені актом Державної фінансової інспекції в Тернопільській області ревізії фінансово-господарської діяльності УСЗН Кременецької РДА за період з 01.07.2011 року по 01.07.2014 року та окремих питань за період з 01.01.2004 року по 01.07.2011 року № 04-22/269 від 26.09.2014 року, в якому зафіксовано факт подання ОСОБА_1 в деклараціях про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, неповної інформації про реєстрацію за її чоловіком ОСОБА_2, як за власником, транспортних засобів.

Так, у деклараціях про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги, у відомостях про наявність транспортних засобів, відповідачем вказано інформацію лише щодо одного транспортного засобу марки HYUNDAI LANTRA 1.6 I, 1992 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1, проте не вказано інформацію про транспортний засіб марки VOLKSWAGEN CADDY 2.0, 2004 року випуску, державний номер ВО 5109 А.

За період з 01.06.2012 року по 31.08.2014 року відповідно до довідки УСЗН Кременецької РДА про зайво нараховану та виплачену державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям ОСОБА_1 виплачено державну соціальну допомогу у розмірі 78 559 грн. 65 коп. (а. с. 3).

УСЗН Кременецької РДА направлено відповідачці повідомлення від 22.08.2014 року про припинення виплати державної соціальної допомоги та про обсяг надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям та вказано на зобовязання повернути надміру виплачені кошти у розмірі 78 559 грн. 65 коп. (а. с. 11). Такі вимоги щодо перерахування коштів ОСОБА_1 не виконані, кошти не повернуті.

До спірних правовідносин суд застосовує наступні правові норми.

Надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям регулюється Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» від 01.06.2000 року № 1768-III (далі Закон № 1768-III).

Відповідно до статті 1 Закону № 1768-III державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

За частинами першою, другою, п'ятою, шостою, сьомою та десятою статті 4 цього ж Закону для надання соціальної допомоги подається заява уповноваженим представником сім'ї до місцевої державної адміністрації або до виконавчого комітету сільської, селищної ради. Виконавчий комітет сільської, селищної ради передає заяву про надання соціальної допомоги до місцевої державної адміністрації.

У заяві дається згода сім'ї на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно, що необхідна для мети цього Закону.

Місцеві державні адміністрації для мети цього Закону мають право користуватися всіма офіційними джерелами інформації, в тому числі й інформацією органів доходів і зборів.

Соціальна допомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи.

Рішення про призначення соціальної допомоги чи про відмову в її наданні приймається місцевою державною адміністрацією протягом десяти календарних днів і наступного після його прийняття дня надсилається уповноваженому представнику малозабезпеченої сім'ї.

Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 року № 250 (далі Порядок), який визначає умови призначення і виплати малозабезпеченим сім'ям державної соціальної допомоги, передбаченої Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям».

Пунктами 2, 3 Порядку передбачено, що державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім'ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім'ї.

Призначення і виплата соціальної допомоги здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - органи праці та соціального захисту населення) за місцем реєстрації уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї.

За пунктом 6 Порядку для призначення соціальної допомоги уповноважений представник сім'ї подає органу праці та соціального захисту населення, зокрема, декларацію про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї).

Так, відповідно до Закону № 1768-III та Порядку, на підставі поданих заяв та документів ОСОБА_1 УСЗН Кременецької РДА призначено державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім'ї.

Відповідно до частини першої статті 7 Закону № 1768-III державна соціальна допомога не призначається, зменшується її розмір або припиняється виплата у випадках, коли:

<...>

у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв. м на одного члена сім'ї та додатково 10,5 кв. м на сім'ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму);

у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї (крім сімей, що складаються лише з дітей та осіб, які досягли 65-річного віку або є інвалідами I та II групи, та сімей, в яких є діти-інваліди) є земельна ділянка площею понад 0,6 га, крім випадків, коли така земельна ділянка з незалежних від сім'ї причин не приносить дохід.

Згідно з частиною другою цієї норми Закону за наявності обставин, передбачених у частині першій цієї статті, соціальна допомога може бути призначена місцевою державною адміністрацією на підставі рішень районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій та виконавчих комітетів міських і районних у містах (у разі їх створення) рад у разі, якщо:

у складі сім'ї є інвалід;

у малозабезпеченій багатодітній сім'ї виховуються троє або більше дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації, але не довше ніж до досягнення ними 23 років);

неможливість отримання будь-яких джерел для існування пов'язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім'ї. Рішення про призначення державної соціальної допомоги у таких випадках приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов сім'ї, яка звернулася за призначенням такої допомоги.

Відповідно до частини четвертої статті 7 Закону № 1768-III, якщо сім'єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.

Відповідно до пункту 11 Порядку для призначення соціальної допомоги сім'ям, в яких є діти, що навчаються у вечірній школі з денною формою навчання, у вищому навчальному закладі або є слухачами курсів на контрактній основі, обстеження матеріально-побутових умов сім'ї обов'язкове.

Згідно з абзацом другим пункту 25 Порядку виплата раніше призначеної соціальної допомоги припиняється:

якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу і визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, - з місяця, в якому виявлено порушення.

З аналізу наведених норм права вбачається, що припинення виплати та повернення виплаченої соціальної допомоги з підстав, передбачених абзацами четвертим, п'ятим частини першої статті 7 Закону № 1768-III, можливе за наявності таких обов'язкових умов:

у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї є більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму);

у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї <...> є земельна ділянка площею понад 0,6 га, крім випадків, коли така земельна ділянка з незалежних від сім'ї причин не приносить дохід;

відсутність обставин, передбачених частиною другою статті 7 цього Закону;

необхідність дотримання процедури прийняття рішення місцевою державною адміністрацією про призначення соціальної допомоги у разі, коли є обставини та умови, передбачені частинами першою та другою статті 7 Закону № 1768-III;

відсутність ознак (обставин) навмисного подання недостовірних відомостей чи приховання відомостей, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру. Виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.

Згідно з пунктом 28 Порядку якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі врахування надміру виплачених коштів при виплаті соціальної допомоги у наступні періоди провадять щомісячні відрахування на підставі своїх рішень у розмірі не більш як 20 відсотків суми, що підлягає виплаті; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

Судом встановлено, що на момент звернення до УСЗН Кременецької РДА за призначенням допомоги, та у період, коли така допомога була призначена і виплачувалась, у власності члена сім'ї заявника ОСОБА_1 перебувало два автомобілі: марки HYUNDAI LANTRA 1.6 I, 1992 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1, та марки VOLKSWAGEN CADDY 2.0, 2004 року випуску, державний номер ВО 5109 А, що підтверджується відомостями, наданими на вимогу суду відділенням ДАІ з обслуговування Кременецького району підпорядкованого УДАІ УМВС України в Тернопільській області (лист 28.10.2015 року № 954) про реєстрацію транспортних засобів марки HYUNDAI LANTRA 1.6 з 16.12.2009 року по даний час за ОСОБА_2 та марки VOLKSWAGEN CADDY 2.0 - з 21.11.2003 року по 13.11.2014 року за ОСОБА_2, з 14.11.2014 року проведена державна реєстрація даного транспортного засобу за ОСОБА_3 (а. с. 112-120). Відповідно до довіреності, нотаріально посвідченої 10.03.2010 року, ОСОБА_2 надав ОСОБА_4 право на керування транспортним засобом марки VOLKSWAGEN CADDY 2.0, 2004 року випуску, державний номер ВО 5109 А, що належить ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії ТІВ 001019, виданого Тернопільським МРЕВ міста Тернополя 21.11.2003 року (а. с. 33).

Таким чином, відповідачкою у декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, зазначено недостовірну інформацію стосовно перебування у власності членів сімї одного, а не двох транспортних засобів, а такі дані (обставини) впливають на призначення та виплату державної допомоги.

Суд критично оцінює пояснення відповідачки про те, що транспортний засіб VOLKSWAGEN CADDY 2.0 був проданий по довіреності, а тому не перебував у власності членів її сім'ї, з огляду на таке.

Відповідно до частини третьої статті 244 Цивільного кодексу України довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.

Згідно зі статтею 237 Цивільного кодексу України представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов'язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Не є представником особа, яка хоч і діє в чужих інтересах, але від власного імені, а також особа, уповноважена на ведення переговорів щодо можливих у майбутньому правочинів. Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.

Пунктом 1 частини першої статті 346 Цивільного кодексу України передбачено, що право власності припиняється у разі відчуження власником свого майна.

Отже, на підставі довіреності на керування транспортним засобом особа, якій надана довіреність, має право лише вчиняти дії з транспортним засобом від імені другої сторони (власника автомобіля) та відповідно право власності залишається за власником автомобіля, відчуження вказаного майна та перехід права власності не відбувається.

У спірному випадку транспортний засіб, який відчужено на підставі довіреності, є власністю такої особи (члена сімї декларанта). Відповідно інформація про такий транспортний засіб повинна зазначатися в декларації.

Разом з тим, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 виховує трьох дітей: ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3 (а. с. 142-144). Станом на день звернення за призначенням соціальної допомоги 23.05.2012 року, 14.11.2012 року, 22.05.2013 року, 19.11.2013 року, 16.05.2014 року діти не досягли 18 років, а ті, що навчалися не досягли 23 років. Так, ОСОБА_5 у період з 01.09.2011 року по 31.05.2013 року навчався у Лопушненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Кременецької районної ради Тернопільської області, по закінченню навчання в школі вступив до Державного навчального закладу «Кременецький професійний ліцей», який закінчив 27.06.2014 року (а. с. 145-146). ОСОБА_6 навчався у Великогорянській загальноосвітній школі І - ІІ ступенів з 2006 року по 2014 рік, по закінченню якої вступив до Державного навчального закладу Почаївське вище професійне училище (а. с. 147, 155). Такі обставини підтверджуються відповідними довідками з навчальних закладів, які долучені до матеріалів адміністративної справи.

Отже, по червень 2014 року двоє з трьох дітей відповідачки (які не досягли 23 років) навчалися за денною формою навчання у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах.

Згідно з актом обстеження умов проживання сімї ОСОБА_1 № 14 від 21.11.2014 року дана сімя проживає в житловому будинку батьків відповідачки (а. с. 44), земельної ділянки у своєму користування сім'я не має, разом із батьками веде спільне особисте селянське господарство; ОСОБА_1 не працює з 11.02.2005 року (а. с. 39), її чоловік ОСОБА_2 здійснював догляд за особою похилого віку (а. с. 41).

Враховуючи такі обставини справи та аналізуючи положення наведених правових актів, слід прийти до висновку, що в розумінні абзацу четвертого частини першої статті 7 Закону № 1768-III припинення виплати соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї та/або повернення (стягнення) її, у випадку, коли у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї є більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму), можливі тоді, коли відсутні відомості про те, що в малозабезпеченій багатодітній сім'ї виховуються троє або більше дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), або обставини навмисного подання недостовірних відомостей чи приховання відомостей, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу, тобто коли відсутні обставини, передбачені частиною другою та/або частиною четвертою цієї статті.

Повернення (стягнення) наданої соціальної допомоги за таких умов може застосовуватися, коли місцева державна адміністрація на підставі рішень районних, районних у містах державних адміністрацій та виконавчих комітетів міських і районних у містах рад за результатами обстеження матеріально-побутових умов сім'ї та зібраної інформації про сім'ю, її власність, доходи, майно прийме рішення про відмову в наданні соціальної допомоги.

Таким чином, оскільки при розгляді даної справи судом встановлено, що в малозабезпеченій багатодітній сім'ї відповідачки виховується троє дітей, одна малолітня дитина, а двоє дітей (віком до 23 років) навчалися за денною формою навчання у загальноосвітніх та професійно-технічних закладах по червень 2014 року, то суд приходить до переконання, що по червень 2014 року (включно) в УСЗН Кременецької РДА відсутні підстави для припинення виплати соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї та/або повернення (стягнення) її, навіть у випадку, коли у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї було більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму). Також судом взято до уваги зібрану в ході розгляду справи інформацію про матеріально-побутові умови сім'ї, її власність, доходи.

Такі висновки суду узгоджуються з правовою позицією Верховного Суду України, викладеною у постанові від 09.06.2015 року № 21-201а15|2-а/683/105/2014 (у справі про стягнення надмірно виплачених коштів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям), яка в силу статті 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) має враховуватись загальними судами при застосуванні таких норм права.

Відтак, позовні вимоги про стягнення надміру виплачених коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям за період з 01.06.2012 року по 30.06.2014 року до задоволення не підлягають. Разом з тим, до стягнення з відповідачки підлягає сума соціальної допомоги нарахована та виплачена за липень-серпень 2014 року, яка відповідно до довідки УСЗН Кременецької РДА про зайво нараховану та виплачену державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям ОСОБА_1 складає 7226 грн. 58 коп. (а. с. 3). Отже, позовні вимоги про стягнення з ОСОБА_1 виплаченої державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям слід задовольнити частково.

Також судом враховано, що УСЗН Кременецької РДА у справі є суб'єктом владних повноважень, а право на звернення до суду з позовом про стягнення надміру виплачених коштів випливає з функцій контролю за витрачанням цих коштів, тобто у зв'язку зі здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, тому через публічно-правовий характер спірних відносин вирішення такого спору належить до юрисдикції адміністративних судів.

Керуючись статтями 2, 11, 86, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_4, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2) на користь управління соціального захисту населення Кременецької районної державної адміністрації (місцезнаходження: вулиця Ю.Словацького, будинок 6, місто Кременець, Тернопільська область, код ЄДРПОУ 03195576) надміру виплачені кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям у розмірі 7226 (сім тисяч двісті двадцять шість) гривень 58 (пятдесят вісім) копійок, які перерахувати на розрахунковий рахунок УДКСУ в Тернопільській області № 35410036011145, код 03195576, МФО 838012.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України (оголошення вступної та резолютивної частини постанови), а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складений 23 листопада 2015 року.

Головуючий суддяЧепенюк О.В.

копія вірна

СуддяЧепенюк О.В.