Постанова № 53706024, 23.11.2015, Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
23.11.2015
Номер справи
233/5197/15-а
Номер документу
53706024
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

233 № 233/5197/15-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 листопада 2015 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючого судді Чернецький В. А.

при секретарі Купрєєнко А.С.,

за участю представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача Дністренко О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в м. Костянтинівці та Костянтинівському районі про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_3 звернувся до суду із позовом до УПФ в м. Костянтинівка та Костянтинівському районі та просить суд: визнати розпорядження управління Пенсійного фонду України в м. Костянтинівка та Костянтинівському районі від 29.04.2015р. № 801737, в частині невключення сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, при призначенні йому пенсії відповідно до ст.. 37 Закону України «Про державну службу» з 23.04.2015 р., - незаконним та скасувати його; зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Костянтинівка та Костянтинівському районі призначити йому пенсію з 23.04.2015 р. з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, відповідно до довідки № 06/91/06 від 22.04.2015р. виданої Департаментом Економіки Донецької обласної державної адміністрації.

В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що він є пенсіонером та знаходиться на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Костянтинівка та Костянтинівському районі, йому була призначена пенсія відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» з 23.04.2015 р. Так управлінням Пенсійного фонду України в м.Костянтинівці та Костянтинівському районі Розпорядженням № 801737 від 29.04.2015 р., його було переведено з пенсії за віком на пенсію держслужбовця відповідно до заяви від 23.04.2015 р. Зазначає, що при переведенні його на пенсію державного службовця відповідачем не було враховані суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та індексація заробітної плати, які вказані в довідці № 6/91/06 від 22.04.2015 р., виданої департаментом економіки Донецької обласної державної адміністрації.

Позивач ОСОБА_3, надав суду заяву з вимогою розглянути справу у його відсутності, позов підтримує у повному обсязі (а.с.5).

У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1, позовні вимоги позивача ОСОБА_3, підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити.

У судовому засіданні представник відповідача Управління пенсійного фонду України в м. Костянтинівка та Костянтинівському районі Дністренко О.О., надала суду заперечення на адміністративний позов, в яких зазначає, що вимоги позивача є безпідставні, просила відмовити позивачу в повному обсязі, заперечення оголосила у судовому засіданні.

Керуючись ч. 4 ст. 122 КАС України, суд проводить судовий розгляд за наявними у справі доказами в порядку письмового провадження.

Вислухавши сторони по справі, дослідивши матеріали адміністративної справи у їх сукупності та взаємозв'язку, суд встановив наступні обставини справи та відповідні до них правовідносини.

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, є пенсіонером та знаходиться на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Костянтинівка та Костянтинівському районі, йому була призначена пенсія відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» з 23.04.2015 р. Так управлінням Пенсійного фонду України в м.Костянтинівці та Костянтинівському районі Розпорядженням № 801737 від 29.04.2015 р., його було переведено з пенсії за віком на пенсію держслужбовця відповідно до заяви від 23.04.2015 р. (а.с.9,12,).

Відповідно до довідки № 6/91/06 від 22.04.2015 р., виданої департаментом економіки Донецької обласної державної адміністрації про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», яка видана за період з 01.04.2010 р. по 31.03.2015 р., позивачем отримано «інші виплати», які входили в заробітну плату та складались з матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, та індексації заробітної плати. Також зазначено, що на всі виплати, що включені в довідку, нараховані внески на загальнообов*язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 р., - єдиний внесок на загальнообов*язкове державне соціальне страхування (а.с.15-16).

Також управлінням Пенсійного фонду України в м.Костянтинівці та Костянтинівському районі листом № 10911/03 від 19.06.2015р., повідомило ОСОБА_3, що ст.. 37 Закону України «Про державну службу» не передбачено врахування в заробітну плату для обчислення розміру пенсії матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, сум індексації, як складових заробітної плати державного службовця (а.с.10-11).

Вирішуючи даний спір суд виходив із наступних мотивів та положень закону.

Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Законом України «Про державну службу» у ч. 1 ст. 37 визначено що пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 70 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Пунктом 1 частини 1 ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.

Статтею 2 Закону «Про оплату праці» визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Частиною другою статті 33 Закону «Про державну службу» передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати. Аналогічний висновок відображений в ухвалі ВАСУ від 20.02.2012р. по справі № 21-430а11, від 14.05.2013 р. № 21-125а13, від 28.05.2013 р. № 21-97а13.

Довідкою № 6/91/06 від 22.04.2015р. виданої Департаментом Економіки Донецької обласної державної адміністрації про складові заробітної плати, на всі виплати, що включені в довідку, нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011р. - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Розпорядження управління Пенсійного фонду України в м.Костянтинівці та Костянтинівському районі від 29 квітня 2015 року № 801737, щодо не включення сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати до розрахунку пенсії при переведенні ОСОБА_3 на пенсію державного службовця незаконними та в цій частині підлягає скасуванню.

Таким чином, суд прийшов до висновку, що відповідач безпідставно відмовляє позивачу у зарахування спірних сум до заробітної плати, яка є базою для обрахування пенсії, а тому позовні вимоги підлягають до задоволення.

Керуючись ст. 6, 71, 86, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в м. Костянтинівці та Костянтинівському районі про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати Розпорядження управління Пенсійного фонду України в м. Костянтинівка та Костянтинівському районі від 29 квітня 2015р. № 801737, в частині невключення при призначенні пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» ОСОБА_3 сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати з 23 квітня 2015 року.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Костянтинівка та Костянтинівському районі призначити ОСОБА_3 пенсію з 23 квітня 2015 року, з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати відповідно до довідки №6/91/06 від 22 квітня 2015 року виданої Департаментом Економіки Донецької обласної державної адміністрації.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи Донецьким апеляційним адміністративним судом.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Костянтинівський міськрайонний суд. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

Суддя