ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про відстрочення виконання судового рішення
16 листопада 2015 року справа №813/5271/15
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Братичак У.В.,
секретаря судового засідання Бугари М.Р.,
за участю:
представника позивача Юрченка Ю.А.,
представників заявників Хробак Г.В., Стреченюк В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Державного підприємства "Львіввугілля" про відстрочення виконання рішення суду у справі за позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Львові Міжрегіонального головного управління ДФС до Державного підприємства "Львіввугілля" про стягнення податкового боргу,-
в с т а н о в и в:
Державне підприємство «Львіввугілля» звернулось до суду із заявою від 26.10.2015 року про відстрочення виконання рішення суду у справі №813/5271/14 за позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Львові Міжрегіонального головного управління ДФС до Державного підприємства "Львіввугілля" про стягнення податкового боргу в розмірі 28 079 414,00 грн. терміном до 31 грудня 2017 р.
В обґрунтування вищевказаної заяви покликається на важке фінансове становище, непокриті збитки підприємства, дефіцит облікових коштів, просить заяву задовольнити повністю.
Представники заявника в судовому засіданні просили задовольнити заяву в повному обсязі до 31 грудня 2017 р.
Представник позивача в судовому засіданні щодо заяви про відстрочення виконання рішення суду заперечив, з підстав, викладених у письмових запереченнях, поданих суду 16.11.2015 року. Представник позивача вважає, що вказані обставини, які на думку представника заявника ускладнюють виконання рішення суду, не можуть бути підставою для відстрочення сплати податкового боргу. Представник позивача зазначає, що заявник належить до сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та є на сьогоднішній день одним із найбільших підприємств - боржників в інспекції та Західному регіоні з платежів до бюджету. Заявником на підтвердження вказаних у заяві обставин, не подано суду достатніх доказів, які б вказували на його звернення до податкового органу з заявою про відстрочення виконання рішення суду, тобто не вживалося жодних заходів, що передбачені податковим законодавством щодо зменшення податкового боргу. У зв'язку з вищенаведеним, представник позивача просить у задоволенні заяви про відстрочення виконання рішення суду відмовити в повному обсязі.
Розглядаючи заяву про відстрочення виконання рішення, суд враховує наступне.
Порядок і умови відстрочення виконання судового рішення визначені ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України.
Львівським окружним адміністративним судом 21.09.2015 року винесено постанову у справі №813/5271/15, якою задоволено позов Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Львові Міжрегіонального головного управління ДФС до Державного підприємства "Львіввугілля" про стягнення коштів в розмірі 28 079 414,00 грн.
Частиною 1 ст. 36 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою чи за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення або зміну способу і порядку виконання.
Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Згідно з ч. 2 ст. 263 КАС України суд у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Представником заявника до матеріалів справи долучені копії довідок про заборгованість по кредитах, звіт про фінансовий стан на 30.06.2015 р., аналіз фінансового стану Державного підприємства "Львіввугілля" за результатами роботи за перше півріччя 2015р., що підтверджують складне матеріальне становище заявника.
Відповідно до довідки №7/1930 від 15.10.2015 р. заборгованість ДП "Львіввугілля" перед ДП "Вугілля України" за надану фінансову допомогу і попередню оплату за вугілля р. становить 53 297 тис. грн.
Відповідно до довідки №7/1931 від 15.10.2015 р. заборгованість ДП "Львіввугілля" за одержані кредити і відсотки за них станом на 01.10.2015 р. перед ПАТ "Акціонерний комерційний Промінвестбанк" становить 39 318 тис. грн.
Згідно довідок ПАТ "Кредобанк" та філії Львівського обласного управління АТ «Державний Ощадний банк України» на всі рахунки заявника накладено арешт.
Крім того, до матеріалів справи долучені докази наявної заборгованості ДП "Львіввугілля" перед Львівською філією ДП "Регіональні електричні мережі", яка станом на 01.09.2015 року становить 165774585,99 грн.
Також, згідно з долученого матеріалів справи проекту Коаліційної угоди Верховної ради України VIII скликання, передбачено обов'язкова приватизація усіх вугледобувних підприємств відповідно до Закону України "Про особливості приватизації вугледобувних підприємств" протягом 2015-2016 роках.
Постановами Кабінету Міністрів України від 19.09.2012 року № 987 та від 12.05.2015 року № 271 затверджено перелік об'єктів державної власності, які підлягають приватизації у 2012-2015 роках, до складу яких входять, окрім інших, відокремлені підрозділи ДП "Львіввугілля".
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність обставин, що ускладнюють виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду у справі №813/5271/15 від 21.09.2015 р. та про необхідність відстрочення виконання вищевказаного рішення суду до 31.12.2017 р.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
1.Заяву Державного підприємства «Львіввугілля» - задовольнити.
2.Виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду у справі №813/5271/15 від 21.09.2015 р. за позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Львові Міжрегіонального головного управління ДФС до Державного підприємства "Львіввугілля" про стягнення податкового боргу - відстрочити до 31.12.2017 р.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Повний текст ухвали складений та підписаний 23.11.2015 року.
Суддя Братичак У.В.