Постанова № 53670002, 17.11.2015, Кам'янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
17.11.2015
Номер справи
318/2825/15-п
Номер документу
53670002
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 318/2825/15-п

Номер провадження №3/318/954/2015

ПОСТАНОВА

17.11.2015 року м. Камянка-Дніпровська

Суддя Камянсько-Дніпровського районного суду Запорізької області Петров В. В., за участю прокурора Вітюка А.І., захисника ОСОБА_1 особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2

розглянувши матеріали, які надійшли з відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю УСБУ в Запорізькій області (протокол № 29 від 16. 10. 2015 року) про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, народжена м. Камянка-Дніпровська Запорізької області, заступник голови Кам'янко-Дніпровської районної ради, мешкає за адресою: Запорізька область, м. Кам'янка-Дніпровська, вул. Усачова,22,

за скоєння правопорушення, передбаченого ст.. 172-7 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Камянсько-Дніпровської районної ради 1 сесії 6 скликання № 5 від 16.11.2010 р ОСОБА_2Ю обрано заступником голови Камянсько-Дніпровської районної ради Запорізької області та присвоєно 8 ранг посадової особи місцевого самоврядування 4-ї категорії посад. Таким чином, ОСОБА_2Ю, будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування, відповідно до п.п.в п.1 ст.4 Закону України « Про засади запобігання і протидії корупції» є субєктом відповідальності за корупційне правопорушення. Відповідно до Закону України «Про запобігання і протидії корупції» ОСОБА_2Ю попереджена про спеціальні обмеження та вимоги передбачені цим законом, а саме: згідно ст..14 останній, зобовязана уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та повідомляти невідкладно про наявний конфлікт інтересів. 16.01.2015 р на засіданні 43 позачергової сесії 6 скликання Камянсько-Дніпровської районної ради Запорізької області, ОСОБА_2Ю, діючи як заступник голови Камянсько-Дніпровської районної ради, відповідно голосувала за прийняття або не прийняття певних рішень по питаннях, які були винесені на сесію районної ради. Одним з питань, яке було винесено на розгляд сесії під № 6, було питання про затвердження штатного розпису та умов оплати праці голови та заступника голови Камянсько-Дніпровської районної ради на 2015 р, де п.3 передбачено преміювання заступника голови районної ради ОСОБА_2Ю у розмірі 60 %. В подальшому заступник голови Камянсько-Дніпровської районної ради ОСОБА_2Ю, діючи у власних інтересах в порушення вимог ст..14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», будучи заступником голови районної ради, достовірно знаючи про зобовязання уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів між особистими інтересами та її службовими обовязками, голосувала за прийняття рішення про виплату їй преміювання, яке в подальшому було прийнято та підготовлено рішення сесії № 6 від 16.01.2015 р. про преміювання заступника голови Камянсько-Дніпровської районної ради ОСОБА_2Ю у розмірі 60 % посадового окладу та економії фонду оплати праці, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат в межах коштів, передбачених на преміювання у кошторисі, тим самим ОСОБА_2Ю не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів, при наявності можливості утриматись від голосування, а саме: не повідомила Камянсько-Дніпровську районну раду Запорізької області про наявність конфлікту інтересів. Своїми діями вчинила адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ст. 172 - 7 КУпАП, а саме: неповідомлення про наявність конфлікту інтересів.

В судовому засіданні ОСОБА_2 вину не визнала та пояснила, що вона приймала участь у засіданні сесії № 6 від 16.01.2015 р., де виносилося питання про преміювання заступника голови Камянсько-Дніпровської районної ради ОСОБА_2Ю у розмірі 60 %. Вона приймала участь у голосуванні, голосувала позитивно. Погоджується з тим, що рішення про преміювання призвело до збільшення її доходів, однак пояснює, що вона приймала участь у голосуванні не як заступник голови Камянсько-Дніпровської районної ради Запорізької області, а як депутат Камянсько-Дніпровської районної ради Запорізької області, тобто, її рішення могло бути застосоване і до її наступників у разі її звільнення у поточному році.

Рішенням голови Камянсько-Дніпровської районної ради № 5 від 16.11.2010 р ОСОБА_2Ю обрана на посаду заступника голови Камянсько-Дніпровської районної ради .(а.с.19)

Рішенням Камянсько-Дніпровської районної ради за № 6 від 16.01.2015 року про затвердження штатного розпису та умов оплати праці голови та заступника голови Камянсько-Дніпровської районної ради на 2015 рік було затверджено штатний розпис на 2015 рік та було премійовано заступника голови районної ради ОСОБА_2Ю у розмірі 60 % від посадового окладу (а.с.20)

Факт правопорушення підтверджується також протоколом засідання 43 позачергової сесії Камянсько-Дніпровської районної ради 6 скликання від 16.01.2015 р (а.с.21)

При розгляді адміністративної справи встановлено, що ОСОБА_2Ю вчинила правопорушення передбачене ст.172-7 КУпАП, її вина підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення складеного відділом по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю УСБУ, поясненнями правопорушника.

Згідно ст.4 ч.1 п.в Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: посадові особи місцевого самоврядування

Конфлікт інтересів - суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вилинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.

У відповідності до вимог ч. 1ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, зазначені у п.п. «б», «в» п. 1 ч. 1 ст. 4 цього Закону зобов'язані вживати заходів щодо недопущення будь - якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно в письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.

Посадові особи місцевого самоврядування, згідно зі ст. 12-1 вказаного Закону, зобов'язані негайно доповісти про це відповідній раді та вжити всіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання конфлікту інтересів.

Частиною 3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» визначено, що на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції"

Корупційне правопорушення - умисне діяння, що містить ознаки корупції, пене особою, зазначеною у частині першій статті 4 Закону, за яке законом установлено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність.

Корупція - використання особою наданих їй службових повноважень та пов'язаних з цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція

чи надання неправомірної вигоди такій особі або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень та пов'язаних з цим можливостей;

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що ОСОБА_2Ю, беручи участь як депутат та заступник голови Камянсько-Дніпровської районної ради у голосуванні щодо затвердження штатного розпису та умов оплати праці голови та заступника голови Кам»янсько-Дніпровської районної ради на 2015 рік, не повідомивши Камянсько-Дніпровську районну раду про конфлікт інтересів, допустила порушення вимог ч. 1 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Суд не приймає до уваги показання свідків: ОСОБА_3А, ОСОБА_4В, ОСОБА_5Л, ОСОБА_6Г, оскільки вони підтверджують факт голосування за преміювання ОСОБА_4, що не оспорюється сторонами по справі.

Свідки ОСОБА_7С ОСОБА_8В, ОСОБА_9 підтверджують лише ту обставину, що ОСОБА_8 відмовилася від підписання протоколу та його отримання, що також не заперечується ОСОБА_2

Суд критично ставиться до показання ОСОБА_2Ю стосовно того, що вона приймала участь у голосуванні в якості депутата, а не заступника голови райради. Суд вважає, що вона внаслідок своєї освіти, стажу державної служби, ОСОБА_2 усвідомлювала те, що голосування за її преміювання вплине на її заробітну платню у бік збільшення, та мала можливість повідомити райраду та голову райради ОСОБА_10Г, який був присутнім на засіданні, про конфлікт інтересів.

Вислухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, надавши правову оцінку наявним у справі доказам, суд дійшов до висновку про доведеність вини ОСОБА_2Ю у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст..127-7 КУпАП, а саме неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.

При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь вини та відсутність негативних наслідків вчиненого правопорушення (голос ОСОБА_2Ю не був вирішальним), час та місце вчинення правопорушення, ставлення особи, відносно якої складено адміністративні матеріали, до вчиненого ним діяння, майновий стан правопорушника, обставини, які пом'якшують чи обтяжують відповідальність.

Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_2Ю до адміністративної відповідальності передбаченої ст. 172-7 КУпАП, Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» та призначити їй адміністративне стягнення у вигляді штрафу. У відповідності зі ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_2 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 243 грн 60 коп. на користь держави.

На підставі наведеного, керуючись Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», ст. ст. 23,24,34,35, ст. 172-7, ст. 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винною ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, у вчиненні корупційного діяння, передбаченого Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», ст. 172-7 КУпАП та призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн.. на користь держави

Код-21081100 Розрахунковий рахунок 31112106700142 Одержувач Держбюджет Кам?янсько - Дніпровський район ОКПО-34677098 Банк-ГУДКУ у Запорізькій області МФО-813015.

Стягнути зОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави судовий збір в сумі 243 (двісті сорок три) грн 60 коп.

Судовий збір зобовязати сплатити на державний рахунок:

Код-37349733 Розрахунковий рахунок 31216206700142 Одержувач місцбюджет м. Кам?янка - Дніпровська ОКПО: 38015694 Банк-ГУДКУ у Запорізькій області МФО-813015.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області через Камянсько-Дніпровський районний суд Запорізької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: ОСОБА_11