КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 листопада 2015 року № 810/5431/15
Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Аверс-Сіті" до Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про визнання протиправними дій,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Аверс-Сіті" з позовом до Ірпінської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, в якому просить визнати протиправними дії щодо проведення перевірки, згідно акта №472/15-01/33939099 від 06.04.2015.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Положеннями частини третьої статті 106 КАС встановлено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до частини другої статті 87 цього Кодексу розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з положеннями частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною другою зазначеної статті передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, розмір ставки судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати (згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", станом на 1 січня 2015 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1218,00 грн.).
Із змісту позовної заяви випливає, що позовна заява має немайновий характер.
Разом з тим, до позовної заяви позивач не додав документа про сплату судового збору, але подав клопотання про відстрочення сплати судового збору. В обґрунтування клопотання зазначив, що згідно звіту про фінансові результати за 9 місяців 2015 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Аверс-Сіті", рядок 2355 - зазначено збитки 1249000,00 грн., у свою чергу рядок 2350 - прибуток не зазначено. Згідно балансу підприємства станом на 30.09.2015 – має довгострокові зобов’язання і забезпечення. Таким чином, у зв’язку з скрутним матеріальним становищем, та відсутністю коштів для сплати судового збору, позивач просить відстрочити його сплату до ухвалення рішення у даній справі.
Вирішуючи вищевказане клопотання, суд зазначає наступне.
Відповідно статті 88 КАС, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Суд зазначає, що позивачем не вказаний перелік банківських рахунків, наявність яких підтверджено органами ДФС, та не подано доказів відсутності коштів на таких рахунках за період з 06.04.2015 та станом на день звернення до суду з відповідним позовом.
Крім цього, прийняття рішення щодо відстрочення сплати судового збору є правом суду. Вищевказані норми не передбачають обов'язку суду відстрочити сплату судового збору у випадку наявності відповідного клопотання.
Ураховуючи вищезазначене, суд вважає, що вказані у клопотанні обставини не є поважними причинами для звільнення від сплати судового збору.
Також, необхідно зазначити, що згідно частини першої статті 99 КАС, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини третьої статті 99 цього ж Кодексу, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Із змісту позовної заяви випливає, що позивач просить визнати протиправними дії відповідача щодо проведення 06.04.2015 камеральної перевірки за результатами якої складено акт №472/15-01/33939099. Проте, позивачем не зазначено в позовній заяві та не подано суду доказів того коли він отримав чи ознайомився із вказаним актом перевірки. А тому, в суду відсутня можливість з’ясувати питання, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до вимог частини першої статті 108 КАС, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статті 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вищезазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв’язку з чим суд, враховуючи положення статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення вказаних недоліків.
Недоліки позовної заяви повинні бути усунені у строк до 21.12.2015, шляхом подання до суду:
- документа про сплату судового збору за звернення до Київського окружного адміністративного суду (отримувач коштів - Київський окружний адміністративний суд, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37955989, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Київській обл. м.Київ, код банку отримувача (МФО) - 821018, рахунок отримувача - 31213206784001, код класифікації доходів бюджету - 22030001 Символ звітності "206", призначення платежу - *;101;_(код клієнта за ЄДРПОУ), судовий збір, за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Аверс-Сіті», Київський окружний адміністративний суд) з позовом немайнового характеру в розмірі визначеному статтею 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI, разом із документом із Казначейства, що підтверджує оплату такого судового збору;
- письмових пояснень про те, коли позивач отримав чи ознайомився з актом від 06.04.2015 №472/15-01/33939099, разом із доказами, що підтверджують ці обставини.
Керуючись статтями 99, 106, 107, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Аверс-Сіті» до Ірпінської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними дій - залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви до 21 грудня 2015 року.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Басай О.В.