Ухвала суду № 53653052, 19.11.2015, Вінницький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.11.2015
Номер справи
822/3720/15
Номер документу
53653052
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

У Х В А Л А

Справа № 822/3720/15

19 листопада 2015 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Мельник-Томенко Ж. М.

суддів: Ватаманюка Р.В. Сторчака В. Ю.

за участю:

секретаря судового засідання: Коваль К.В.,

представника відповідача - Довгацький А.І., представник на підставі довіреності

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницький на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 08 жовтня 2015 року у справі за адміністративним позовом Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби України у Хмельницькій області до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницький про стягнення податкового боргу,

В С Т А Н О В И В :

У серпні 2015 року Красилівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Хмельницькій області звернулась до суду з позовом до Квартирно-експлуатаційного відділу міста Хмельницький про стягнення заборгованості.

Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 08.10.2015 року позов задоволено.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову про відмову в задоволенні позову.

В судовому засіданні представник відповідача підтримав вимоги викладені в апеляційній скарзі та просив їх задовольнити.

Позивач в судове засідання не з'явився про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Так, в апеляційній скарзі відповідачем заявлено клопотання про залучення до участі у справі Міністерство оброни України, оскільки відповідач є органом військового управління в системі Збройних сил України та є державною установою, яка створена Міністерством оборони України.

В судовому засіданні представник відповідача підтримав заявлене клопотання, з наданням додаткових пояснень.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку про наявність підстав для залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Міністерство оброни України, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 53 КАС України якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Так, згідно з п. 96.1 ст. 96 Податкового кодексу України у разі якщо сума коштів, отримана від продажу внесеного в податкову заставу майна комунального підприємства, не покриває суму його податкового боргу і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням публічних торгів, або у разі відсутності у такого боржника власного майна, що відповідно до законодавства України може бути внесено в податкову заставу та відчужено, контролюючий орган зобов'язаний звернутися до органу місцевого самоврядування чи органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить майно такого платника податків, з поданням щодо прийняття рішення про: виділення коштів місцевого бюджету на сплату податкового боргу такого платника податків. Рішення про фінансування таких витрат розглядається на найближчій сесії відповідної ради; затвердження плану досудової санації такого платника податків, який передбачає погашення його податкового боргу; ліквідацію такого платника податків та призначення ліквідаційної комісії; прийняття сесією відповідної ради рішення щодо порушення справи про банкрутство платника податків.

В силу п. 96.3 ст. 96 Податкового кодексу України відповідь щодо прийняття одного із зазначених у пунктах 96.1 та 96.2 цієї статті рішень надсилається контролюючому органу протягом 30 календарних днів з дня направлення звернення.

У разі неотримання зазначеної відповіді у визначений цим пунктом строк або отримання відповіді про відмову у задоволенні його вимог контролюючий орган зобов'язаний звернутися до суду із позовною заявою про звернення стягнення податкового боргу на кошти державного органу чи органу місцевого самоврядування, в управлінні якого перебуває таке державне (комунальне) підприємство або його майно.

Відповідно до наказу Міністерства оброни України №448 від 03.07.2013 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.09.2013 року №1590/24122 затверджено Положення «Про організацію квартирно-експлуатаційного забезпечення Збройних сил України». Квартирно-експлуатаційний відділ міста Хмельницький є органом військового управління в системі Збройних сил України. Здійснює свою діяльність на підставі Положення про Квартирно-експлуатаційний відділ міста Хмельницький від 02.01.2013 року.

Відповідно до вказаного положення відповідач є державною установою, яка створена Міністерством оборони України та утримується за рахунок державного бюджету України.

Постановою Кабінету Міністрів України №671 від 26.11.2014 року затверджено Положення про Міністерство оборони України, відповідно до якого Міністерство оборони України (Міноборони) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. Міноборони є органом військового управління, у підпорядкуванні якого перебувають Збройні Сили.

Отже, враховуючи вказані обставини справи суд дійшов висновку про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Міністерство оборони України, для повного з'ясування усіх обставин справи.

У зв'язку з залученням до участі в справі третьої особи, у відповідності до ч. 2 ст. 150 КАС України, суд оголошує перерву в розгляді справи.

Також, суд апеляційної інстанції вважає, що для повного, об'єктивного з'ясування обставин справи необхідним є отримання пояснень представників сторін щодо обставин якими вони обґрунтовують свої вимоги. А тому, у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України, суд апеляційної інстанції вважає необхідним визнати обов'язковою участь осіб, які беруть участь у справі.

Керуючись ст.ст. 53, 150, 160, 195, 254 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

1. Залучити Міністерство оборони України до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

2. В розгляді справи оголосити перерву до 11 год. 00 хв. 08 грудня 2015 року. Судовий розгляд буде здійснено у приміщенні Вінницького апеляційного адміністративного суду, зал № 1 (вул. Островського, 14, м. Вінниця).

3. Копію ухвали для виконання та копію позовної заяви, копію апеляційної скарги направити Міністерству оборони України (03168, м. Київ, пр-кт Повітрофлотський, 6).

4. Визнати обов'язковою участь осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до статті 53 КАС України ухвала окремо не оскаржується.

Головуючий Мельник-Томенко Ж. М.

Судді Ватаманюк Р.В.

Сторчак В. Ю.