ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 листопада 2015 р.м.ОдесаСправа № 815/2573/15
Категорія: 6.1 Головуючий в 1 інстанції: Харченко Ю. В.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду в складі:
Судді доповідача - Потапчука В.О.
суддів - Домусчі С.Д. ;
- Жук С.І.
при секретарі - Алексєєвої Н.М.
за участю представника позивача - Кравченко В.В.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 02 вересня 2015 року по справі за адміністративним позовом Приватного підприємства "В.А.М." до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправними дій щодо складення Акта перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 16.03.2015р., скасування Постанов від 24.03.2015р. №7, від 24.03.2015р. №8 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, та Припису від 16.03.2015р. про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, -
В С Т А Н О В И Л А:
Приватне підприємство "В.А.М." звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить суд визнати протиправними дії Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області щодо складення Акта перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 16.03.2015р., скасувати Постанови Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 24.03.2015р. №7, від 24.03.2015р. №8 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, та Припис Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 16.03.2015р. про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 02 серпня 2015 року адміністративний позов задоволено частково. Скасовано Постанови Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 24.03.2015р. №7, від 24.03.2015р. №8 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, скасовано Припис Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 16.03.2015р. про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції відповідачем подано апеляційну скаргу у якій зазначено, що постанова винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права у зв'язку з чим апелянт просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги позивача.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, який доповів зміст рішення, яке оскаржено, доводи апеляційної скарги, межі, в яких повинні здійснюватися перевірка рішення, встановлюватися обставини і досліджуватися докази, вислухавши думку учасників процесу, колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу відхилити з наступних підстав.
Так судом першої інстанції встановлено, що відповідно до п.2 Постанови Кабінету Міністрів України "Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами" від 13 серпня 2014р. №408, на виконання Постанови начальника СВ Київського РВ ОМУ ГУ МВС України в Одеській області про призначення перевірки додержання містобудівного законодавства, в межах кримінального провадження №42014160010000123 Державною архітектурно-будівельною інспекцією України винесено Наказ №104 від 26.02.2015р. "Про проведення позапланової перевірки" з питань дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності під час проведення будівельних робіт підприємства громадського харчування, розташованого за адресою: вул.Фонтанська дорога,77 у м.Одеса.
На підставі вищевказаного Наказу Департаментом Державної архітектурної будівельної інспекції в Одеській області, як територіальним структурним підрозділом ДАБІ України було зареєстровано направлення на проведення позапланової перевірки №932 від 11.03.2015р.
16.03.2015року головним державним інспектором інспекційного відділу у м.Одесі Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Каширіним Д.Ю., відповідно до ст.41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", згідно з Порядком здійснення архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011р. №553, на підставі Наказу Державної архітектурно-будівельної інспекції України №104 від 26.02.2015р., постанови начальника СВ Київського РВ ОМУ ГУ МВС України в Одеській області про призначення перевірки додержання містобудівного законодавства за матеріалами кримінального провадження ЄРДР №42014160010000123, яка надійшла Листом Прокуратури Київського району м.Одеси за №317вих15 від19.01.2015р. (вх.№271 від 19.01.2015р.), проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил ПП "В.А.М.", вул.Ак.Корольова,56а, у м.Одеса.
За наслідками вказаної перевірки Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області складено Акт від 16.03.2015р. перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, у якому встановлено, що ПП "В.А.М" виконано будівельні роботи з реконструкції нежитлової будівлі підприємства громадського харчування шляхом надбудови третього поверху та улаштування прибудови за рахунок земель рекреаційного призначення без відповідних дозвільних документів на початок виконання будівельних робіт з реконструкції, що є порушенням ст.34, ч.ч.1,2 ст.36 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та ст.125 Земельного кодексу України.
На підставі складеного Акта перевірки від 16.03.2015р. головним державним інспектором інспекційного відділу у м.Одеса Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Каширіним Д.Ю., у присутності ОСОБА_5, відповідно до ст.41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності", 16.03.2015р. складено Протокол "Про правопорушення у сфері містобудівної діяльності", у якому також встановлено, що ПП "В.А.М" виконано будівельні роботи з реконструкції нежитлової будівлі підприємства громадського харчування шляхом надбудови третього поверху та улаштування прибудови за рахунок земель рекреаційного призначення без відповідних дозвільних документів на початок виконання будівельних робіт з реконструкції, що є порушенням ст.34, ч.ч.1,2 ст.36 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та ст.125 Земельного кодексу України.
16.03.2015р. головним державним інспектором інспекційного відділу у м.Одеса Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Каширіним Д.Ю. відповідно до ст.41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011р. №533, Приватному підприємству "В.А.М." видано Припис "Про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил", яким вимагалось у термін до 16.04.2015р. усунути виявлені порушення вимог містобудівного законодавства України.
24.03.2015р. заступником директора Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Курган С.П., за результатами розгляду матеріалів справи про адміністративне правопорушення у сфері містобудівної діяльності - акта перевірки від 16.03.2015р., припису від 16.03.2015р., протоколу про адміністративне правопорушення від 16.03.2015р., складено Постанову №7 "Про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності", в якій зазначено, що ПП "В.А.М" виконано будівельні роботи з реконструкції нежитлової будівлі підприємства громадського харчування шляхом надбудови третього поверху та улаштування прибудови за рахунок земель рекреаційного призначення без відповідних дозвільних документів на початок виконання будівельних робіт з реконструкції, що є порушенням ст.34, ч.ч.1,2 ст.36 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та ст.125 Земельного кодексу України, у зв'язку з чим ПП "В.А.М" визнано винним у вчинені правопорушення, передбаченого п.6 ч.2 ст.2 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності", та накладено штраф у сумі 109620,00грн.
Також, 24.03.2015р. заступником директора Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Курган С.П., за результатами розгляду матеріалів справи про адміністративне правопорушення у сфері містобудівної діяльності - акта перевірки від 16.03.2015р., припису від 16.03.2015р., протоколу про адміністративне правопорушення від 16.03.2015р., складено Постанову №8 "Про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності", в якій зазначено, що ПП "В.А.М" виконано будівельні роботи з реконструкції нежитлової будівлі підприємства громадського харчування шляхом надбудови третього поверху та улаштування прибудови за рахунок земель рекреаційного призначення без відповідних дозвільних документів на початок виконання будівельних робіт з реконструкції, що є порушенням ст.34, ч.ч.1,2 ст.36 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та ст.125 Земельного кодексу України. В означеній постанові встановлено, що зазначений самочинно реконструйований об'єкт експлуатується без відповідних документів про введення в експлуатацію, що є порушенням ч.8 ст.39 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", у зв'язку з чим ПП "В.А.М" визнано винним у вчинені правопорушення, передбаченого п.4 ч.2 ст.2 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності ", та з підстав чого накладено штраф у сумі 109620,00грн.
Не погодившись із означеними Приписом Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 16.03.2015р. "Про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил ", Постановами Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 24.03.2015р. №7, та №8 "Про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності ", позивач - Приватне підприємство "В.А.М." звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з даною позовною заявою.
При вирішенні питання суд першої інстанції дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення адміністративного позову.
Колегія суддів вважає правильним такий висновок суду першої інстанції виходячи з наступного.
Правові та організаційні засади містобудівної діяльності врегульовано положеннями Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17 лютого 2011 року №3038-VI , відповідно до ч.ч.1-3 ст.41 якого державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Орган державного архітектурно-будівельного контролю розглядає відповідно до закону справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
Також, згідно зі ст.10 Закону України "Про архітектурну діяльність" Для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд. Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю.
Процедуру здійснення заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил та ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної з будівництвом об'єкта архітектури, який за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до IV і V категорії складності визначено Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011р. №553 (зі змінами та доповненнями), відповідно до п.п.1,3,4 якого державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється Держархбудінспекцією та її територіальними органами Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється посадовими особами інспекцій відповідно до їх посадових інструкцій та функціональних повноважень. Посадові особи інспекцій мають службові посвідчення встановленого зразка, форма якого затверджується Мінрегіоном, а також особистий штамп із зазначенням номера і найменування інспекції, яку вони представляють.
Відповідно до п.9,17 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011р. №553, державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у присутності суб'єктів містобудування або їх представників, які будують або збудували об'єкт будівництва. У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, крім акта перевірки, складається протокол разом з приписом усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил або приписом про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт.
Згідно з п.11 означеного Порядку посадові особи інспекцій під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю мають право: складати протоколи про вчинення правопорушень та акти перевірок, і накладати штрафи у межах повноважень, передбачених законом; видавати обов'язкові для виконання приписи щодо: усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил; зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт.
Пунктами 16, 17 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011р. №553 передбачено, що за результатами державного архітектурно-будівельного контролю посадовою особою інспекції складається акт перевірки відповідно до вимог, установлених цим Порядком. У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, крім акта перевірки, складається протокол разом з приписом усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил або приписом про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт.
Відповідно до п.п.20, 22 вищевказаного Порядку протокол протягом трьох днів після його складення та всі матеріали перевірки подаються керівникові відповідної інспекції або його заступникові для винесення постанови про накладення штрафу, передбаченої законодавством України. Постанова про накладення штрафу складається у трьох примірниках. Перший примірник постанови у триденний строк після її прийняття вручається під розписку суб'єкту містобудування (керівнику або уповноваженому представнику суб'єкта містобудування) або надсилається рекомендованим листом з повідомленням, про що робиться запис у справі.
Колегія суддів зазначає, що предметом заявлених у даній справі позовних вимог, серед іншого, є визнання протиправними дій Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області щодо складення Акта перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 16.03.2015р., котрий, при цьому, не є рішенням суб'єкта владних повноважень, а обставини, які покладені в основу висновків акта, оцінюються судом нарівні з іншими доказами під час розгляду справи при оскарженні відповідної Постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, та/або Припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.
Колегія суддів погоджується з позицією суду першої інстанції, що Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області не позбавлений права викладати в акті перевірки власні суб'єктивні висновки щодо зафіксованих обставин, та в подальшому, у разі виникнення спору щодо рішень, прийнятих на підставі такого акта, обґрунтовувати ними власну позицію щодо наявності певних допущених суб'єктом містобудування порушень, а оцінка акта перевірки, в тому числі й оцінка дій посадових осіб контролюючого органу щодо викладення у ньому висновків перевірки, а також щодо самих висновків перевірки, надається при вирішенні спору щодо оскарження рішення, прийнятого на підставі такого акта та таким чином права та обов'язки, для суб'єкта містобудування, породжує саме Постанова про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, та/або Припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, прийняті на підставі відповідного Акта перевірки та відповідно обставини в обґрунтування незгоди з висновками акта контролюючого органу можуть бути покладені в основу тверджень щодо оспорювання відповідних Постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, та/або Припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, винесених на підставі такого Акта.
Таким чином, колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції щодо безпідставності вимог позивача у частині визнання протиправними дій Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області щодо складення Акта перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 16.03.2015р.
Стосовно вимоги позивача щодо скасування Постанов Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 24.03.2015р. №7, від 24.03.2015р. №8 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, та Припису Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 16.03.2015р. про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил колегія суддів зазначає наступне.
Так з матеріалів справи колегія суддів вбачає, що ТОВ "В.А.М." до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області була подана Декларація про початок виконання будівельних робіт з будівництва підприємства громадського харчування, розташованого за адресою: м.Одеса, вул.Гаршина ріг Фонтанської дороги (загальна площа 1244,9кв.м.), за результатами розгляду якої контролюючим органом 24.05.2013р. проведено її державну реєстрацію за №ОД 083131440689.
У подальшому ПП "В.А.М." до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області була подана Декларація про готовність об'єкта до експлуатації з будівництва підприємства громадського харчування, розташованого за адресою: м.Одеса, вул.Гаршина ріг Фонтанської дороги (загальна площа 1244,9кв.м.), за результатами розгляду якої контролюючим органом 30.10.2013р. проведено її державну реєстрацію за №ОД 143133031228.
Відповідно до Свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 27.11.2013р. №13517816, об'єкт нерухомого майна: "будівля, нежитлова будівля підприємства громадського харчування", що розташована за адресою: Одеська область, місто Одеса, Фонтанська дорога, будинок 77, загальною площею 1244,9кв.м. на праві приватної власності належить Приватному підприємству "В.А.М.".
Так, у Акті Департаменту Державної архітектурної будівельної інспекції в Одеській області перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 16.03.2015р., зазначено, що виїздом на підприємство громадського харчування, розташованого за адресою: м.Одеса, вул.Гаршина ріг Фонтанської дороги, котре належить ПП "В.А.М.", фахівцями контролюючого органу встановлено наявність на вказаному об'єкті факту проведення будівельних робіт з реконструкції а саме: виявлено трьохповерхову нежитлову будівлю підприємства громадського харчування висотою до 3м. над рівнем відмітки Фонтанської дороги. Також, на рівні другого поверху нежитлової будівлі виявлено виконання будівельних робіт з реконструкції, шляхом улаштування прибудови із газобетонних блоків на стрічковому фундаменті до об'єкту нерухомості орієнтовними розмірами 20 х 7 м. за рахунок земель рекреаційного призначення житлової та громадської забудови. Відповідно до ДБН В.3.2-2-2009 "Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт" реконструкція - це перебудова житлового будинку з метою поліпшення умов проживання, експлуатації, зміни кількості житлових квартир, загальної і житлової площі тощо, у зв'язку зі зміною геометричних розмірів, функціонального призначення, зміною окремих конструкцій, їх елементів, основних техніко-економічних показників. У зв'язку з чим, на думку контролюючого органу, ПП "В.А.М." виконано будівельні роботи з реконструкції нежитлової будівлі підприємства громадського харчування шляхом надбудови третього поверху та улаштування прибудови за рахунок земель рекреаційного призначення без відповідних дозвільних документів на початок виконання будівельних робіт з реконструкції.
Фахівцями Департаменту Державної архітектурної будівельної інспекції в Одеській області в Акті перевірки від 16.03.2015р. встановлено наявність факту проведення будівельних робіт з реконструкції нежитлової будівлі підприємства громадського харчування, шляхом надбудови третього поверху, при цьому, здійснено посилання на ДБН В.3.2-2-2009 "Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт " відповідно до яких реконструкція - це перебудова житлового будинку з метою поліпшення умов проживання, експлуатації, зміни кількості житлових квартир, загальної і житлової площі тощо, у зв'язку зі зміною геометричних розмірів, функціонального призначення, зміною окремих конструкцій, їх елементів, основних техніко-економічних показників.
Також, у вказаному Акті Департаменту Державної архітектурної будівельної інспекції в Одеській області від 16.03.2015р., фахівцями контролюючого органу, зазначено, що на рівні другого поверху нежитлової будівлі виявлено виконання будівельних робіт з реконструкції, шляхом улаштування прибудови із газобетонних блоків на стрічковому фундаменті до об'єкту нерухомості орієнтовними розмірами 20 х 7 м. за рахунок земель рекреаційного призначення житлової та громадської забудови.
Колегія суддів вважає правильною позицію суду першої інстанції, що висновки Акту перевірки ґрунтуються на припущеннях та не підкріплюються документально.
Згідно з п.11 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011р. №553 посадові особи інспекцій під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю мають право видавати обов'язкові для виконання приписи щодо: усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил; зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт. Посадові особи інспекцій під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю мають право здійснювати фіксування процесу проведення перевірки з використанням аудіо- та відеотехніки.
З матеріалів справи колегія суддів вбачає, що згідно висновку про технічний стан тимчасової гральні, прибудованої до підприємства громадського харчування, складеного Південним відділенням при Одеській державній академії будівництва та архітектури Академії будівництва України 15.04.2015р., зокрема, за підписом к.т.н, доцента кафедри ЗБ і КК ОСОБА_7, к.т.н., доцента кафедри БК ОСОБА_8, експерта Пантілей Г., в цілому будівельні конструкції гральні відповідають вимогам ДСТУ Б. В.2.2-22:2008 "Будівлі мобільні (інвентарні). Загальні технічні умови", та є тимчасовими.
Також, Південним відділенням при Одеській державній академії будівництва та архітектури Академії будівництва України 15.04.2015р. складено Висновок про технічний стан тимчасових огороджуючи конструкцій даху підприємства громадського харчування, за підписом к.т.н, доцента кафедри ЗБ і КК ОСОБА_7, к.т.н., доцента кафедри БК ОСОБА_8, експерта Пантілей Г., у якому встановлено, що в цілому легкі атмосферно-захисні огороджуючи конструкції, розташовані на даху закладу громадського харчування відповідають ДСТУ Б. В.2.2-22:2008 "Будівлі мобільні (інвентарні). Загальні технічні умови", та є тимчасовими.
Також колегія суддів зазначає, що 24.02.2015р. між Управлінням розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради (Уповноважений орган), в особі в.о. начальника Управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Машьянова С.В., який діє згідно з розпорядженням міського голови, та на підставі Положення про Управління розвитку споживчого ринку та захисту прав споживачів Одеської міської ради, з одного боку, та Приватним підприємством "В.А.М." (Користувач), в особі керівника Олійника П.О., був укладений Договір №ТС-82/15 на право тимчасового користування місцями для розташування тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, відповідно до п.2.1 якого Уповноважений орган надає Користувачу право за плату тимчасово використовувати місце під розташування групи тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, загальною площею 144.0кв.м, за адресою: м.Одеса, вул.Фонтанська дорога,77 на територіях, які є комунальною власністю територіальної громади міста Одеси, або інших об'єктах, що перебувають на утриманні органів, підприємств, установ та/або організацій Одеської міської ради та не передані у власність іншим особам.
Окрім того, як вбачається зі змісту наявного у матеріалах справи Листа Прокуратури Київського району м.Одеси від 28.06.2015р. №16-43-620вих13, за підписом заступника прокурора Горностаєва О., кримінальне провадження №42014160010000123, розпочате за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.366 Кримінального кодексу України, та в подальшому об'єднано з кримінальним провадженням №42015160000000012, яке розпочато на підставі звернення начальника Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області за ознаками кримінального правопорушенням передбаченого ч.1 ст.358 Кримінального кодексу України, та власне з підстав наявності котрого Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції Одеської області проводилась перевірка Приватного підприємства "В.А.М.", закрито, та в межах кримінального провадження повідомлення про підозру будь-яким особам не вручалось.
Таким чином колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції щодо правомірності, та обґрунтованості позовних вимог Приватного підприємства "В.А.М." в частині щодо скасування Постанов Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 24.03.2015р. №7, від 24.03.2015р. №8 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, а також Припису Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 16.03.2015р. про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.
Згідно ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що при прийнятті оскаржуваної постанови суд першої інстанції дійшов вірних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував норми матеріального та процесуального права. Доводи апеляційної скарги, з наведених підстав, висновків суду не спростовують.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 200,206 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області - залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 02 вересня 2015 року по справі за адміністративним позовом Приватного підприємства "В.А.М." до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправними дій щодо складення Акта перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 16.03.2015р., скасування Постанов від 24.03.2015р. №7, від 24.03.2015р. №8 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, та Припису від 16.03.2015р. про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, - без змін.
Стягнути з Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області ( код ЄДРПОУ 38016923) на користь Державного бюджету України (отримувач коштів - УК у м. Одесі/Приморський р-н/22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923; банк отримувача - ГУДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО) - 828011; рахунок отримувача - 31212206781008; код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу - судовий збір, ПІБ апелянта чи назва установи, організації, що виступає апелянтом, Одеський апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ суду 34380461) судовий збір в розмірі 1339,80 ( одна тисяча триста тридцять дев'ять ) грн 80 коп.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням апеляційного суду.
Повний текст постанови виготовлено 19 листопада 2015 року.
Суддя-доповідач: Потапчук В.О.
Судді: Домусчі С.Д.
Жук С.І.