ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
19 листопада 2015 року Справа № 813/6155/15
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кравців О.Р. одержав позовну заяву Державної податкової інспекції у Галицькому районі Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про стягнення податкового боргу з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Добрі люди» у банках, обслуговуючих такого платника податків, -
в с т а н о в и в :
До Львівського окружного адміністративного суду звернулася Державна податкова інспекція у Галицькому районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Добрі люди», в якому просить стягнути з рахунків відповідача у банках, обслуговуючих такого платника податків податковий борг в сумі 1020,00 грн.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» (чинний) судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (ст. 2 Закону).
Згідно з підп. 1, 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою сплачується 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2015 року становить 1218,00 грн.
Відтак, позивачу за подання вищевказаного позову до Львівського окружного адміністративного суду слід сплатити 1218,00 грн. судового збору за платіжними реквізитами: одержувач - УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача - ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО - 825014; рахунок - 31217206784003; код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу: судовий збір за подання позову до (вказати найменування суду).
Крім того, на переконання судді, належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суддею з'ясовано, що позивач просив відстрочити сплату судового збору з покликанням на ст. 88 КАС України, ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», а саме врахувавши майновий стан сторони. Однак, позивачем не надано жодного доказу неможливості сплатити такий при поданні позовної заяви, чи, які б вказували на важке матеріальне становище ДПІ у Галицькому районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівської області
Таким чином, позивачем при зверненні до Львівського окружного адміністративного суду порушено вимоги ч. 3 ст. 106 КАС України та не надано належного доказу сплати судового збору за подання вказаної позовної заяви.
Крім того, відповідно до приписів ч. 3 ст. 106 КАС України, суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Варто зазначити, що на підтвердження такого факту позивачем до матеріалів адміністративного позову приєднано копію розрахункового документу - фіскальний чек ПН 215600426655; ФН1304010661 від 11.08.2015 року (адміністративний позов подано до суду 18.11.2015 року), що лише підтверджує надання послуг відділенням поштового зв'язку щодо здійснення відправлення рекомендованим листом, проте не надає можливості встановити факт надіслання позовної заяви та доданих до неї документів саме відповідачу, у тому числі перевірити правильність адреси, на яку позивачем надіслано поштове відправлення, а також вміст поштового відправлення у зв'язку із відсутністю опису вкладення поштового відправлення.
Таким чином, зі змісту додатків до позовної заяви з'ясовано, що Державною податковою інспекцією у Галицькому районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області не надано у повному обсязі доказів надіслання належним чином відповідачу копії позовної заяви із додатками.
На виконання вимоги ч. 4 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Так, позовну заяву від імені позивача підписано В.О. начальника ОСОБА_1, однак доказів підтвердження наявності повноважень на підписання такої у вказаної особи не надано.
Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З врахуванням того, що позивачем не виконано вимог ст. 106 КАС України, позовну заяву слід залишити без руху та надати строк позивачу для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 2, 106, 107, 108, 158 - 160, 165 КАС України, -
у х в а л и в :
1. Позовну заяву Державної податкової інспекції у Галицькому районі Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про стягнення податкового боргу з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Добрі люди» у банках, обслуговуючих такого платника податків - залишити без руху до 03 грудня 2015 року включно, для усунення недоліків вказаних у мотивувальній частині даної ухвали суду.
2. Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків, заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
3. Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала може бути оскаржена, згідно ст. 186 КАС України, протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили, згідно ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Кравців О.Р.