1.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
19 листопада 2015 року СєвєродонецькСправа № 812/1612/15 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області про визнання протиправними та скасування рішень Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області,
ВСТАНОВИВ:
19 листопада 2015 року до ОСОБА_2 окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області про визнання протиправними та скасування рішень Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області, в якому позивач просить суд:
- визнати протиправною і скасувати постанову №120 Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області від 18 листопада 2015 року Про визнання ОСОБА_1 таким, який відмовився від депутатського мандата Сєвєродонецької міської ради Луганської області та визнання обраним наступного за черговістю кандидата від місцевої організації Політичної Партії Наш край;
- зобов'язати Сєвєродонецьку міську виборчу комісію Луганської області прийняти рішення про реєстрацію ОСОБА_1 депутатом Сєвєродонецької міської ради Луганської області.
Разом з позовною заявою було подано клопотання про забезпечення позову.
Відповідно до частини другої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Адміністративний позов відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, позовна заява підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду. Підстав для повернення заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
Згідно з п.1. ч.2 ст. 110 Кодексу адміністративного судочинства України суд до судового розгляду адміністративної справи вживає заходи для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи в одному судовому засіданні протягом розумного строку. З цією метою суд може прийняти рішення про витребування документів та інших матеріалів; навести необхідні довідки; провести огляд письмових та речових доказів на місці, якщо їх не можна доставити до суду; призначити експертизу, вирішити питання про необхідність залучення свідків, спеціаліста, перекладача.
Відповідно до ч. 3 ст. 118 КАС України питання про забезпечення адміністративного позову, про заміну одного способу забезпечення адміністративного позову іншим або про скасування заходів забезпечення адміністративного позову, крім випадків, встановлених частинами першою і другою цієї статті, вирішується в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розглядові таких питань.
Відповідно до ч. 2 ст. 53 Кодексу адміністративного судочинства, треті особи, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі. Якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Згідно ч. 3 ст. 53 Кодексу адміністративного судочинства України, питання про вступ до участі у справі третіх осіб вирішується ухвалою. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Позивачем заявлено вимоги про визнання протиправною і скасування постанови №120 Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області від 18 листопада 2015 року Про визнання ОСОБА_1 таким, який відмовився від депутатського мандата Сєвєродонецької міської ради Луганської області та визнання обраним наступного за черговістю кандидата від місцевої організації Політичної Партії Наш край, зобов'язання Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області прийняти рішення про реєстрацію ОСОБА_1 депутатом Сєвєродонецької міської ради Луганської області, у зв'язку з чим рішення по даній справі може вплинути на права та обов'язки ОСОБА_2 обласної військо-цивільної адміністрації та ОСОБА_3. Враховуючи викладене суд вважає за необхідне залучити у даній справі у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_4 обласну військово-цивільну адміністрацію та ОСОБА_3.
Керуючись ст. ст. 53, 105, 106, 107, 118 Кодексу адміністративного судочинства України,-
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області про визнання протиправними та скасування рішень Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області.
Залучити до участі у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області про визнання протиправними та скасування рішень Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області - ОСОБА_4 обласну військо-цивільну адміністрацію та ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1,, у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.
Призначити справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 20 листопада 2015 року об 14 год. 00 хв., у приміщенні ОСОБА_2 окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, просп. Космонавтів, 18, поверх 1.
Розгляд клопотання про вжиття заходів забезпечення позову призначити на 20 листопада 2015 року об 11 год. 00 хв., у приміщенні ОСОБА_2 окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, просп. Космонавтів, 18, поверх 1.
Позивачу надати оригінали документів, які додані до позовної заяви в копіях, - для огляду у судовому засіданні.
Зобовязати відповідача у разі заперечень проти позову надати письмові заперечення проти позову, надати у судове засідання протокол засідання комісії від 18 листопада 2015 року, а також всі наявні звернення ОСОБА_1 з питань реєстрації його депутатом Сєвєродонецької міської Луганської області та рішення прийняті за результатами розгляду вказаних звернень (належним чином завірені копії для приєднання до матеріалів справи та оригінали для огляду у судовому засіданні).
Зобов'язати третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_4 обласну військо-цивільну адміністрацію надати у судове засідання належним чином завірені копії для приєднання до матеріалів справи та оригінали для огляду у судовому засіданні:
- положення про ОСОБА_4 обласну військо-цивільну адміністрацію;
- відомості щодо переміщення та функціювання Стаханівської міської ради Луганської області;
- інформацію про результати розгляду заяви ОСОБА_1 від 10 листопада 2015 року (реєстраційний №9/6902 від 11.11.2015).
Справа розглядатиметься колегією у складі трьох суддів Луганського окружного адміністративного суду.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати сторонам.
Відповідачу та третім особам разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію адміністративного позову з доданими до нього документами.
СуддяОСОБА_5