Постанова № 5365028, 27.05.2009, Олевський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
27.05.2009
Номер справи
2-а-458
Номер документу
5365028
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2- а-458\2009 рік

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 травня 2009 року

Суддя Олевського районного суду Житомирської області Охрімчук І.Г. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 в своїх інтересах та в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій протиправними та стягнення заборгованості по допомозі на придбання чистих продуктів харчування у звязку з проживанням на радіоактивно забрудненій території

В С Т А Н О В И Л А :

Позивач в своїх інтересах та в інтересах неповнолітньої дитини звернувся до суду з позовом в якому просить суд визнати дії відповідача протиправними та стягнути на його користь 3957,60 грн. недоплаченої допомоги, як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення у звязку з тим, що він є потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи 4-ої категорії, проживає на радіоактивно забрудненій території і має право на зазначені пільги.

Позивач, згідно поданої заяви, позовні вимоги підтримав повністю.

Відповідач в судове засідання не зявився, але надав заяву з проханням слухати справу у відсутність представника.

В судовому засіданні встановлено, що позивач є потерпілим 4-ої категорії внаслідок Чорнобильської катастрофи. Територія на якій проживає позивач, а саме м. Олевськ Житомирської області відповідно до “Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок чорнобильської катастрофи” затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 23 липня 1991 року відноситься до зони посиленого радіологічного контролю , що стверджується відомостями паспорта громадянина України, посвідченням потерпілого внаслідок аварії на ЧАЕС.

Відповідно до ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ слідує, що громадянам які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зоні посиленого радіологічного контролю -30 % процентів від мінімальної заробітної плати.

Допомога в розмірі передбаченому законом позивачу виплачується не в повному розмірі. Виплачується щомісячно допомога в розміри 1.60 грн., відповідно до постанови КМ України від 26.07.1996 року № 836.

З 01.04.2008 року по 01.04.2009 року позивачу не доплачена допомога, як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення в сумі 3957,60 грн., що стверджується розрахунком заборгованості наданому позивачем, який судом перевірено і встановлено, що розрахунок зроблено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі останніх 12 місяців та відповідно до розміру допомоги встановленої законом.

Дослідивши та оцінивши докази по справі суд прийшов до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ з яких слідує, що громадянам які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога на придбання чистих продуктів харчування, у зоні посиленого радіологічного контролю 30 % від мінімальної заробітної плати, яка встановлена на час виплати. Допомога нараховуються та виплачуються за місцем проживання.

В даному випадку Закон України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ визначає порядок і розміри допомоги. Виплата допомоги по постанові КМ України від 26.07.1996 року № 836 є неправомірним, оскільки постанова протирічить базовим положенням Конституції України про статус закону України, як акта вищої юридичної сили в системі нормативно-правових актів держави та самому Закону, який регулює зазначені відносини. Також в ст.22 Конституції України зазначено, що прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускають звуженню змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян.

Таким чином відповідач неправомірно обмежував позивача у його правах на отримання допомоги в розмірі зазначеному в ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, чим порушили його право на соціальний захист від наслідків чорнобильської катастрофи.

Суд вважає, що позивачем не пропущений строк на звернення до суду з даним позовом , так як виплата коштів про стягнення яких просить позивач передбачено законом України як актом вищої юридичної сили, відповідачем проводилось часткове нарахування та виплата допомоги як потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС .

Керуючись ст. ст. 11,71,86, 160,161 КАС України та ст. 37 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи “ суд

ПОСТАНОВИЛА:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області, по не виплаті ОСОБА_1 допомоги на придбання чистих продуктів харчування у відповідності із Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ - протиправними.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя по АДРЕСА_1 Житомирської області 3957,60 грн. допомоги, як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення, в тому числі і на його неповнолітню дитину.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 54.40 грн. судового збору.

Постанова може бути оскаржена в Київський апеляційний адміністративний суд, через Олевський районний суд Житомирської області, протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду.

Суддя :