Постанова № 53643363, 06.11.2015, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.11.2015
Номер справи
810/4533/15
Номер документу
53643363
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 листопада 2015 року № 810/4533/15

Суддя Київського окружного адміністративного суду Виноградова О.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Городоцької об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби України у Хмельницькій області до товариства з обмеженою відповідальністю "Український центр аграрних технологій" про стягнення заборгованості,

в с т а н о в и в:

4 вересня 2015 р. до Київського окружного адміністративного суду звернулася Городоцької об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби України у Хмельницькій області (далі - Городоцька ОДПІ) з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Український центр аграрних технологій" про стягнення заборгованості у сумі 19 610 грн 80 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у відповідача існує заборгованість зі сплати земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності на загальну суму 19 610 грн 80 коп., визначена податковою декларацією з плати за землю за 2014 р. та штрафними санкціями.

Письмових заперечень проти позову від відповідача до суду не надходило.

Сторони у судові засідання не з"являлися.

Згідно з вимогами ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Суд, дослідивши наявні матеріали справи, встановив таке.

16 червня 2004 р. відповідач зареєстрований реєстраційною службою Вишгородського районного управління юстицій Київської області як юридична особа, що підтверджується копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с. 14-15).

18 лютого 2014 р. відповідачем до позивача було подано податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за січень - грудень 2014 р., у якій самостійно визначено суму названого податку, що підлягала сплаті у сумі 19 440 грн 80 коп. за кожен місяць (а.с. 6-7).

Крім того, 6 травня 2015 р. позивачем було проведено перевірку своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої у цей же день складено акт № 42/22-19-15/33018774 (а.с. 10).

У названому акті перевірки зазначено, що відповідачем порушено терміни подання податкової звітності з плати за землю, а саме, не подано податкову декларацію з плати за землю за 2015 р. у строк до 24 лютого 2015 р. (а.с. 10).

7 травня 2015 р. на підставі висновків акта перевірки № 42/22-19-15/33018774 позивачем винесено податкове повідомлення-рішення № 0000591500, яким нараховано грошове зобов"язання за штрафними (фінансовими) санкціями у сумі 170 грн 00 коп. (далі - податкове повідомлення-рішення № 0000591500).

8 травня 2014 р. позивачем було винесено вимогу про сплату боргу форми "Ю" № 533-22 на суму 19 418 грн 73 коп. (далі - вимога № 533-22). (а.с. 16). Дана вимога була вручена відповідачу 14 травня 2014 р., що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 13).

У зв'язку з несплатою відповідачем заборгованості у добровільному порядку позивачем було подано даний позов до суду.

Спірні правовідносини врегульовані Податковим кодексом України (далі - ПКУ)

Згідно з вимогами п.п. 9.1.10 п.9.1 ст. 9 ПК України плата за землю належить до загальнодержавних податків та зборів.

Як убачається зі ст. 269 ПК України, платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі.

Відповідно до вимог ст. 270 ПК України об'єктами оподаткування є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні; земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Згідно з вимогами п. 286.2 ст. 286 ПК України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Як убачається зі ст. 287 ПК України, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня.

Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Відповідно до вимог п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з вимогами ст. 15 ПК України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Як убачається з п.п. 16.1.3. п. 16.1 ст. 16 ПК України, платники податків зобов'язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Відповідно до вимог п.п. 191.1.2. п. 191.1 ст. 191 ПК України контролюючі органи здійснюють контроль за своєчасністю подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів.

Згідно з вимогами п.п. 20.1.19. п. 20.1 ст. 20 ПК України, контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Як убачається з п. 59.1. ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до вимог п.п. 14.1.153. п. 14.1 ст. 14 ПК України податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Згідно з вимогами п. 59.5 ст. 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

Наявна у відповідача заборгованість підтверджується:

- копією податкової декларації з плати за землю за 2014 р., у якій ним було самостійно визначено суму земельного податку, що підлягає сплаті у сумі 19 440 грн 80 коп. за кожен місяць (а.с. 6-7);

- копією податкового повідомлення-рішення № 0000591500 (а.с. 11);

- копією вимоги № 533-22 на суму 19 418 грн 73 коп., яка була вручена відповідачу 14 травня 2014 р., що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 13);

- копією розрахунку податкового боргу відповідача, згідно з яким у нього станом на 1 жовтня 2015 р. існує заборгованісь у сумі - 19 610 грн 80 коп. (а.с. 24);

- копією картки особового рахунку, згідно з якою загальна сума заборгованості відповідача складає 194 556 грн 00 коп. (а.с. 34).

Доказів сплати зазначеної заборгованості відповідачем суду надано не було.

З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що сума заборгованості, яка підлягає стягненню, складає 19 610 грн 80 коп, а отже, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в:

позов задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Український центр аграрних технологій" на користь Державного бюджету України заборгованість у сумі 19 610 (дев"ятнадцять тисяч шістсот десять) грн 80 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Виноградова О.І.