Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Справа № 723/2392/15-а
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2015 року Сторожинецький районний суд
Чернівецької області
в складі головуючої судді: Дячук О.О.
при секретарі Яворській М.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сторожинець адміністративну справу за позовом позовом ОСОБА_1 до військового комісара Сторожинецького районного військового комісаріату ОСОБА_2 про визнання незаконною та скасування постанови за справою про адміністративне правопорушення-
встановив :
ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до визнання незаконною та скасування постанови за справою про адміністративне правопорушення, зазначивши, що 24 липня 2015 року, військовим комісаром Сторожинецького районного військового комісаріату ОСОБА_2 відносно позивача винесена постанова № 53 про накладення адміністративного стягнення у вигляді 1700.00 гривень штрафу за адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст.210-1 КУаАП за те, що позивач повторно не організував оповіщення військовозобовязаних, не забезпечив їхнього прибуття за викликом Сторожинецького військового комісаріату відповідно до Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 14 січня 2015р. не забезпечив ведення належним чином військового обліку Закону України «Про військовий обовязок і військову службу», Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію».
Позивач вважає, що дана постанова підлягає скасуванню оскільки він вчинив усі дії згідно розпоряджень військового комісара, щодо повідомлення військовозобовязаних, відповідач завчасно 24.07.2015р. виніс постанову по накладенню на позивача адміністративного стягнення, оскільки термін виконання розпоряджень військового комісара до 27 липня 2015р..
Позивач стверджує, що законодавство про мобілізаційну підготовку та мобілізацію не порушував. В постанові, яку він оскаржує, не зазначено в чому саме він порушив законодавство про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, окрім того у порушення ст. 268 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення справа про адміністративне правопорушення розглядалася у його відсутності, його не було сповіщено про день час та місце розгляду даної адміністративної справи, він не подавав заяву, щоб дану адміністративну справу було розглянуто у його відсутності.
Про те, що позивача притягнуто до адміністративної відповідальності відповідно до Постанови № 53 від 24.07.2015року, останній дізнався лише 28 липня 2015 року, адже в цей день отримав конверт в якому знаходилась постанова, яку він оскаржує, тому вважає, що визначений строк для оскарження постанови ним пропущений по поважній причині, а тому просить його поновити. Вказана вище обставина підтверджується конвертом на якому є відповідні відмітки відправника та дата отримання листа.
На підставі викладеного позивач просить постановити рішення, яким поновити строк на оскарження постанови, скасувати постанову № 53 від 24 липня 2015 року військового комісара Сторожинецького районного військового комісаріату ОСОБА_2В про накладення на нього адміністративного стягнення.
Позивач у судовому засіданні позовні вимоги повністю підтримав, позов просить задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав, подав заперечення відповідно до якого вважає, що адміністративний позов ОСОБА_1 про скасування постанови №53 про накладення адміністративного стягнення на останнього у виді штрафу у розмірі 1700гривень за адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 210-1 КУпАП не підлягає задоволенню з наступних підстав: 13.07.2015р. відносно голови сільської ради с.Верхні Петрівці Сторожинецького району Чернівецької області ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 210-1 КУпАП.
При складанні протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1; І.І. відповідно до ст. 268 КУпАП був повідомлений про час розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно останнього, наступного дня 14.07.2015р. голові Верхньопетрівецької сільської ради ОСОБА_1 було вручено розпорядження військового комісара Сторожинецького РВК і 70повісток, а також повторно вказано прибути до Сторожинецького РВК для участі у розгляді справи про адміністративне правопорушення відносно позивача, однак ОСОБА_1, до Сторожинецького РВК не зявився, будь-які клопотання про відкладання розгляду справи від нього не надходили, тому 14.07.2015 року військовим комісаром Сторожинецького РВК ОСОБА_3, була розглянута справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1; І.І. за відсутності останнього і винесена постанова № 34 про притягнення останнього до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 210-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510 гривень.
23.07.2015р відносно голови сільської ради с. Верхні Петрівці Сторожинецького району Чернівецької області ОСОБА_1 повторно, складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2ст. 210-1 КУпАП.
При складанні протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1; І.І. відповідно до ст. 268 КУпАП був повідомлений про час розгляду справи, однак останній до Сторожинецького РВК не зявився, будь-які клопотання про відкладання розгляду справи від нього не надходили, тому 24.07.2015 року військовим комісаром Сторожинецького РВК ОСОБА_3, була розглянута справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1; І.І. за відсутності останнього і винесена постанова № 53 про повторне притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 210-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 гривень.
У звязку з неявкою ОСОБА_1 для отримання постанови про адміністративне правопорушення 27.07.2015 року за вих. № 1605 останньому поштою направлено копію постанови № 53 від 24.07.2015 року про накладення військовим комісаром Сторожинецького РВК ОСОБА_2 на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 гривень за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 210-1 КУпАП.
Окрім того позовна заява ОСОБА_1; І.І. про визнання незаконною та скасування постанови № 53 за справою про адміністративне правопорушення, яка винесена 24.07.2015 року військовим комісаром Сторожинецького районного військового комісаріату підполковником ОСОБА_2 не підлягає задоволенню з наступних підстав:
Згідно Указу Президента України від 14.01.2015р. №15/2015 «Про часткову мобілізацію» оголошена часткова мобілізація, яка проводиться і на території Чернівецької області; відповідно до ст.. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993р. №3543-ХІІ у державі особливий період, який передбачає виконання громадянами України свого конституційного обовязку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України ( ст.. 65 Конституції України)
Місцевим органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування, із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності організувати і забезпечити в установленому порядку:
Своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини; виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших засобів, надання послуг Збройним силам України, Національній гвардії України, іншим військовим формуванням, відповідно до мобілізаційних планів.
Відповідно до ст.. 18 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» виконавчі органи сільських, селищних, міських рад: планують, організовують та забезпечують мобілізаційну підготовку та мобілізацію на території відповідних населених пунктів; беруть участь у формуванні проектів основних показників мобілізаційного плану; розробляють мобілізаційні плани, довготермінові і річні програми мобілізаційної підготовки; керують і здійснюють контроль за мобілізаційною підготовкою підприємств, установ і організацій, які залучаються ними до виконання мобілізаційних завдань (замовлень); організовують під час мобілізації в установленому порядку своєчасне оповіщення та прибуття громадян, які залучаються до виконання обов'язку щодо мобілізації у порядку, визначеному частинами третьою - п'ятою статті 22 цього Закону, техніки на збірні пункти та у військові частини, виділення будівель, споруд,
земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних
засобів і надання послуг Збройним Силам України, іншим військовим
формуванням, Оперативно-рятувальній службі цивільного захисту
відповідно до мобілізаційних планів та інше.
В ході перевірки оповіщення військовозобовязаних сільською радою с.Верхні Петрівці 23.07.2015 року співробітниками Сторожинецького РВК було встановлено, що складено акт перевірки стану організації оповіщення та прибуття громадян, які залучаються до виконання обовязку щодо мобілізації у звязку з тим, що пункт збору сільської ради не розгорнутий, оповіщення військовозобовязаних не проводиться, голова сільської ради не організував розгортання пункту збору сільської ради та постійно відсутній на робочому місці. У звязку з чим 23.07.2015 року відносно голови сільської ради с. Верхні Петрівці ОСОБА_1; І.І. складено адміністративний протокол про те, що останній, повторно, не забезпечив оповіщення та прибуття військовозобовязаних за викликом військового комісаріату, пункт збору сільської ради не розгорнутий всупереч розпорядженням військового комісара Сторожинецького РВК через те, що сільським головою ОСОБА_1; І.І. не велася робота відповідно до Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 14.01.2015 року, Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 року та усвідомлюючи протиправний характер своєї бездіяльності останній передбачав її шкідливі наслідки і свідомо допускав настання зазначених наслідків в цілому, вчинивши адміністративне правопорушення, обєктом якого є суспільні відносини у сфері мобілізаційної підготовки та мобілізації, субєктивна сторона якого полягає у порушенні законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а саме: незявлення за викликом до військових комісаріатів для постановки на військовий облік та визначення призначення на воєнний час; нена- данні в установленому порядку під час мобілізації будівель, споруд, транспортних засобів та іншого майна, власниками яких вони є та в порушенні вимог ст. 18 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не організував своєчасне оповіщення та прибуття військовозобовязаних, мешканців села, які призивались Сторожинецьким РВК, тим самим не забезпечив виконання на території Старобросківецької сільської ради мобілізаційних заходів, які проводилися Президентом України з метою ротації військовослужбовців та адекватного реагування на загрози національній безпеці держави.
При складанні протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 відповідно до ст. 268 КУпАП був повідомлений про час розгляду справи, однак до Сторожинецького РВК не зявився, будь-які клопотання про відкладання розгляду справи від нього не надходило, тому справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 була розглянута за відсутності останнього і винесена постанова про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 210-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн..
Вказана постанова за справою про адміністративне правопорушення винесена у відповідності до вимог чинного законодавства. При цьому були враховані всі обставини, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення, а також обставини, що підлягають зясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення. Тобто було зясовано, що ОСОБА_1; І.І., було вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 210-1 КУпАП та останній винний у його вчиненні і підлягає адміністративній відповідальності. Обставин, що помякшують та обтяжують відповідальність не виявлено, а також зясовані інші обставини, що мали значення для правильного вирішення справи.
Наведені ОСОБА_1; І.І. обставини являються нічим іншим як намаганням уникнути відповідальності за зрив оповіщення і не прибуття громадян за викликом військового комісаріату для здійснення призову на військову службу під час мобілізації.
Слід зазначити, що ОСОБА_1; І.І. згідно ч. 3 ст. 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» як сільський голова очолює виконавчий комітет відповідної селищної ради, головує на її засіданнях та відповідно до ч. 5 ст. 42 даного Закону селищний голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень, а згідно ч. 1 ст. 26 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» відповідальність за організацію мобілізаційної підготовки та стан мобілізаційної готовності органів місцевого самоврядування покладається на відповідних керівників, тобто відповідальність за стан проведення оповіщення військовозобовязаних на території сільської ради несе голова сільської ради.
Таким чином, ОСОБА_1; І.І., являючись головою сільської ради, відповідно до ст. 18 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» як виконавчий орган сільської ради не планував, не організовував і забезпечував мобілізаційну підготовку та мобілізацію на території с.Верхні Петрівці Сторожинецького району Чернівецької області, не брав участь у формуванні проектів основних показників мобілізаційного плану, не організовував під час мобілізації в установленому порядку своєчасне оповіщення та прибуття громадян, які залучаються до виконання обовязку щодо мобілізації у порядку, визначеному ч. 3-5 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» і не сприяв військовому комісаріату у його роботі під час мобілізації, а в свою чергу обмежувався нічим не підтвердженою формальною відпискою.
У позовній заяві ОСОБА_1 зазначив, що розпорядження військового комісара та 70повісток для здійснення оповіщення військовозобовязаних, мешканців с.Верхні Петрівці Сторожинецького району Чернівецької області від 14.07.2015р. за №1490 отримав 28.07.2015р., що не відповідає дійсності у звязку з тим, що вказане розпорядження безпосередньо надано Верхньопетрівецькій сільській раді саме 14.07.2015р. про що є відмітка про отримання даного розпорядження.
На підстави вищенаведеного просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1; І.І..
Вислухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Згідност. 18 ч. 1 п. 2 КАС Українимісцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова про притягнення фізичних осіб до адміністративної відповідальності є правовим актом індивідуальної дії (п. 3 Постанови Пленуму Вищого Адміністративного Суду України № 2 від 06.03.2008 року).
В судовому засіданні встановлено, що відносно позивача 24 липня 2015 року, військовим комісаром Сторожинецького районного військового комісаріату ОСОБА_2 винесена постанова № 53 про накладення адміністративного стягнення у вигляді 1700 гривень штрафу за адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст.210-1 КУаАП.
Зазначена постанова судом перевірялася на предмет дотримання суб'єктом владних повноважень принципів правомірної адміністративної поведінки, а саме: чи прийнято рішення обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо.
Відповідно до ст..289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом 10 днів. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено.
Як вбачається з доданого поштового конверта постанову відповідача №53 про накладення на позивача адміністративного стягнення у вигляді 1700 гривень штрафу за адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст.210-1 КУаАП позивач отримав 08.08.2015 року, оскільки позивач знаходився на амбулаторному лікуванню з 03.08.2015р. по 08.08.2015р.. З того моменту йому стало відомо про накладення на нього стягнення, оскільки постанова виносилась у відсутності позивача.
Оскільки позивачу стало відомо про накладення на нього стягнення лише 08.08.2015 року, то строк звернення до суду він пропустив з поважних причин. В зв»язку з наведеним позивачу слід поновити строк оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення .
Відповідно дост. 280 КУпАПорган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення.
Із протоколу про адміністративне правопорушення складеного 23 липня 2015 року капітаном ОСОБА_4 відносно ОСОБА_1 вбачається, що 23.07.2015р. у приміщенні с.Верхні Петрівці сільський голова ОСОБА_1 повторно не забезпечив якісне та своєчасне оповіщення військовозобовязаних за вимогою військового комісаріату. Пункт збору сільської ради не розгорнутий за вимогою військового комісара, чим своїми діями вчинив порушення закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Позивач представив суду документи з яких вбачається, які особи викликаються та причини не вручення їх зазначеним особам, зазначена причина не вручення ( відсутність особи, зокрема на заробітках та ін..).
Те, що позивач не організував оповіщення військовозобовязаних, не забезпечив прибуття мешканців села до Сторожинецького військового комісаріату спростовується матеріалами справи.
Свідок ОСОБА_5 у судовому засіданні вказав, що у липні 2015р. у Верхньопетрівецькій сільській раді проводилася перевірка з приводу оповіщення військовозобовязаних. Під час перевірки було виявлено недоліки: сільський голова ОСОБА_1 не забезпечив якісне та своєчасне оповіщення військовозобовязаних за вимогою військового комісаріату, пункт збору сільської ради не розгорнутий за вимогою військового комісара. За це він складав акт на сільського голову. Він стверджує, що під час перевірки особи, яким необхідно було вручити повістки були у селі, але на них у сільській раді не були заведені картки первинного обліку. Ним було складено протокол про адміністративне правопорушення на особу, яка відмовилася від отримання повістки. Він стверджує, що був факт, що особа була у селі, проте сільська рада не забезпечила вручення повістки такій особі та не забезпечила явку особи до військомата, проте про такий факт доказів надати не може.
Як вбачається із вищевикладеного відповідач не представив суду та не може представити докази щодо тих обставин, які би свідчили про те, що особа, якій необхідно було вручити повістку, знаходилась в той період в с.Верхні Петрівці, а працівник сільради не вручив йому повістку по невідомій причині, чи по сфальсифікованій причині.
Відповідно до п. 9 Положення про військові комісаріати: військові комісаріати відповідно до покладених на них завдань: ведуть військовий облік призовників, військовозобовязаних, у тому числі резервістів, а також облік громадян, які брали участь у бойових діях, та осіб, які стали інвалідами під час проходження військової служби; співпрацюють з місцевими держадміністраціями, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування з питань військового обліку військовозобовязаних, у тому числі резервістів, а також призовників та бронювання військовозобовязаних на період мобілізації та на воєнний час; розробляють плани проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, удосконалення системи оповіщення, збору та поставки зазначених мобілізаційних ресурсів на відповідній території; взаємодіють з місцевими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування та беруть участь у здійсненні контролю за підготовкою підприємств до виконання мобілізаційних завдань (замовлень) щодо забезпечення в особливий період потреб Збройних Сил, інших військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення, Держспецтрансслужби, Держспецзвязку, у тому числі з питань оповіщення та збору військовозобовязаних, виділення необхідних споруд та обєктів інфраструктури, утримання запасу матеріально-технічних ресурсів, постачання техніки на збірні пункти та у військові частини, розгортання спеціальних формувань, призначених для передачі до складу Збройних Сил та інших військових формувань, виконання інших завдань згідно з мобілізаційними планами; беруть в межах своїх повноважень участь у здійсненні контролю за виконанням мобілізаційних заходів в місцевих держадміністраціях, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, а також на підприємствах, виконують заходи, спрямовані на забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення, Держспецтрансслужби, Держспецзвязку у людських і транспортних ресурсах;
Відповідно до п. 11 Положення про військові комісаріати районні, обєднані районні, міські, обєднані міські військові комісаріати, крім функцій, зазначених упункті 9цього Положення здійснюють приписку допризовників до призовних дільниць.
Відповідно до п. 11 Положення про військові комісаріати військовий комісар відповідає за: стан обліково-призовної роботи; мобілізаційну готовність військового комісаріату, а обласний військовий комісар - також підпорядкованих обласному інших військових комісаріатів; своєчасне і повне виконання завдань, покладених на військові комісаріати.
Відповідно до пункту 1.2. Інструкції з організації ведення військового обліку військовозобовязаних і призовників в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах, затвердженої Наказом Міністерства оборони України 15.12.2010 року №660, зареєстровано в міністерстві юстиції України 12.03.2011 року за №308/19046 військовому обліку в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах підлягають військовозобов'язані та призовники, які згідно з частинами першою та другою статті 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військовуслужбу" (2232-12 ) взяті на військовий облік у районних військових комісаріатах (далі - військові комісаріати).
Згідно пункту 1.4. Інструкції з військового обліку в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах знімаються військовозобов'язані та призовники, які згідно із частинами п'ятою та шостою статті 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" ( 2232-12 ) зняті або виключені з військового обліку у військових комісаріатах. Сільські ради також не є самостійними у вирішенні питання зняття або виключення з військового обліку військовозобов'язаних.
Відповідно до пункту 1.5 Інструкції загальне керівництво роботою, пов'язаною з організацією та веденням військового обліку призовників і військовозобов'язаних, контроль за станом цієї роботи в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах здійснює Генеральний штаб Збройних Сил України.
Військовим обліком у Верхньопетрівецькій сільській раді займається обліковець військового облікового столу Верхньопетрівецької сільської ради. Відповідно до посадової інструкції начальник військового облікового столу Верхньопетрівецької сільської ради здійснює облік військовозобовязаних та організаційні заходи щодо їх призову до лав Збройних сил України і так дальше.
Відповідно до Посадової інструкції інспектор військового облікового столу підпорядкований сільському голові, а підзвітний та підконтрольний відділу внутрішніх справ та військовому комісаріату.
Відповідно до ч.2ст. 71 КАСУ, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до вимогст. 247 п.1 КУпАПпровадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 99, 100, 159, 160-163, 167, 171/2КАС України,ст. 293 КУпАП, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 до військового комісара Сторожинецького районного військового комісаріату ОСОБА_2 про визнання незаконною та скасування постанови за справою про адміністративне правопорушення задоволити.
Поновити строк на оскарження постанови № 53 від 24.07.2015 року військового комісара Сторожинецького районного військового комісаріату ОСОБА_2 у справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності і накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Визнати незаконною та скасувати постанову № 53 від 24.07.2015 року військового комісара Сторожинецького районного військового комісаріату ОСОБА_2 у справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності і накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700,00 грн., провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити у звязку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного, адміністративного суду через Сторожинецький районний суд, шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.
Суддя: