Постанова № 5360630, 03.12.2008, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.12.2008
Номер справи
2-а-4216/08
Номер документу
5360630
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2-а-4216/08

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«3» грудня 2008 року

15год. 15хв.

м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Юрчука М.І. за участю секретаря судового засідання Минько Н.З. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник Микулін І.М.

відповідача: представник не з'явився

органу прокуратури: представник Квятковський Я.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Дубенського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Рівненського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення 2177,49 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Дубенський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Рівненського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів - звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та пені в сумі 2177грн.49коп. з відповідача - Приватного підприємця ОСОБА_1.

Ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду від 11.01.2008 року провадження у справі закрито.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.08.08р. ухвалу Рівненського окружного адміністративного суду від 11.01.2008 року скасовано, справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.

28.08.08 р. Львівський апеляційний адміністративний суд вказану адміністративну справу надіслав на адресу Рівненського окружного адміністративного суду.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час, місце судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням органу поштового зв'язку. В матеріалах справи наявні заперечення відповідача на адміністративний позов, які подавались ним 18.12.07р.

По даній справі здійснено технічну фіксацію судового процесу на комплексі "Камертон", інвентарний номер SN125318. Для створення архівної копії фонограми надано компакт-диск, серійний номер 76841.

Головуючий доповів про зміст позовних вимог, які представник позивача та органу прокуратури у судовому засіданні підтримали.

Судом досліджені письмові докази, наявні у матеріалах справи, які подані прокурором одночасно із позовною заявою. Судом витребовувались інші докази.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача та органу прокуратури, дослідивши подані прокурором письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов позивача підлягає до задоволення.

Суд виходив з такого.

У відповідності до статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", для підприємств, установ організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Згідно п.3. Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 р. N314 (далі Положення), робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів, і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.

Відповідно зі статтею 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю (далі - підприємство), де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, за кожне місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Термін сплати санкції встановлено до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу.

Проведеною відділенням Фонду, відповідно до Порядку проведення перевірки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року №70, перевіркою щодо додержання Приватним підприємцем ОСОБА_1 вимог чинного законодавства у сфері соціальної політики держави встановлено наступне.

Згідно звіту (форма N10-ПІ) наданого відповідачем 24.01.2007 року (термін подання не пізніше 1 березня після звітного періоду) (а.с.3) середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу у 2006 році склала 9 осіб. На виконання статті 19 Закону підприємство зобов'язане створити одне робоче місце для працевлаштування інвалідів, проте в 2006 році не було створено жодного. Середньорічна заробітна плата штатного працівника на підприємстві становила 4100,00грн.

Таким чином, сума штрафної санкції, яка самостійно визначена відповідачем і підлягає сплаті за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом складає 2050 грн.

За порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій, передбачених Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" відповідачу нараховано пеню в сумі 127,49 грн.

Загальна сума заборгованості за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2006 році, що рахується за відповідачем, складає 2177,49 грн.

Відповідно до ч.ч. 14 і 15 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", спори, що виникають із правовідносин за статтями 19, 20 цього Закону, вирішуються Фондом соціального захисту інвалідів або в судовому порядку. Фонд соціального захисту інвалідів, його відділення мають право захищати свої права та законні інтереси, у тому числі в суді.

Заперечення відповідача спростовуються наявними в справі письмовими доказами, а відтак судом до уваги не приймаються.

За таких обставин суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі.

Оскільки позивачем не надано доказів понесення судових витрат, то підстави для застосування вимог статті 94 КАСУ у суду відсутні.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Присудити до стягнення з відповідача - Приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер підприємницької діяльності НОМЕР_1, р/р НОМЕР_2 в РОУ ВАТ Державний ощадний банк України, МФО 333368) на користь Рівненського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (33000, Рівненська область, м.Рівне, вул. Замкова, 10а/1, код ЄДРПОУ 22586331) адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та пеню в сумі 2177,49 грн., які перерахувати на р/р 31216230700002, код ЄДРПОУ 22586331, МФО 833017, в ГУ ДКУ в Рівненській області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя М.І.Юрчук

Постанова законної сили не набрала.

Суддя М.І.Юрчук