Рішення № 53605986, 29.10.2015, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
29.10.2015
Номер справи
910/24620/15
Номер документу
53605986
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.10.2015Справа №910/24620/15

За позовомОб'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Затишна оселя 17/31А" До Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіс-Житло-Комфорт" Прозобов'язання усунути перешкоди та передати документацію на будинок

Суддя Мандриченко О.В.

Представники:

Від позивача:Лазнюк Ю.В., керівник; Конюк Ю.В., представник за довіреністю № 9 від 06.04.2015 р.; Від відповідача: не з'явилися.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

У вересні 2015 року Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Затишна оселя 17/31А" звернулося до суду з позовом, яким просить зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Сервіс-Житло-Комфорт" усунути перешкоди у користуванні житловим багатоквартирним будинком, що розташований за адресою: м. Київ, провул. Коломийський, 17/31А шляхом

- виселення з приміщень загального користування, у тому числі, допоміжних приміщень вказаного житлового багатоквартирного будинку, будівель і споруд, що розташовані на його прибудинковій території;

- передачі за актом приймання-передачі вказаного житлового багатоквартирного будинку разом з технічною та іншою, передбаченою законодавством документацією на будинок;

- передачі за актом приймання-передачі документів, на підставі яких вказаний житловий багатоквартирний будинок було прийнято в експлуатацію, технічного паспорта, планів інженерних мереж (паспорта земельної ділянки з розташованим на ній будинком та усіма спорудами, паспортів фасадів будинку, планів зовнішніх меж, проектно-кошторисної документації, виконавчих креслень на будинок, акту технічного стану будинку на момент приймання-передачі, схем внутрішньо будинкових мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газопостачання, електропостачання, централізованого опалення, виконавчих креслень контурів заземлення, паспортів котельного господарства, котлових книг, паспортів ліфтового господарства, кошторисів, описів робіт з поточного та капітального ремонту, актів технічного огляду, журналів заявок мешканців будинку, протоколів виміру опору ізоляції електромереж, протоколів огляду системи вентиляції, документів щодо бухгалтерського обліку та передбаченої законодавством звітності за об'єктом).

Провадження у справі за вказаними вимогами було порушено ухвалою Господарського суду міста Києва від 16.09.2015 № 910/24620/15, яку призначено до розгляду на 08.10.2015.

08.10.2015 відповідач уповноваженого представника в судове засідання не направив, подавши через відділ діловодства суду клопотання про зупинення провадження у справі.

Ухвалою від 08.10.2015 розгляд справи було відкладено на 29.10.2015 відповідно до ст. 77 Господарського процесуального кодексу України.

У судове засідання, призначене на 29.10.2015, відповідач уповноваженого представника не направив, подавши до відділу діловодства суду клопотання про відкладення розгляду справи, мотивоване відсутністю у штаті товариства юриста та перебуванням керівника у відпустці.

Розглянувши зазначене клопотання, суд не вбачає підстав для його задоволення, оскільки відповідач не обмежений законодавством у кількості осіб, які можуть представляти його інтереси в підприємствах, установах і організаціях усіх форм власності, в тому числі, судах. При цьому, суд зважає на те, що відповідач мав достатньо часу з моменту порушення провадження у справі для формування правової позиції у спорі та для подання до суду письмово оформлених пояснень чи відзиву на позовну заяву, чого останнім не було зроблено і про поважність причин невиконання вимог ухвали від 16.09.2015 суд не повідомлено.

Крім того, суд враховує обмеженість процесуальних строків вирішення спору та наявність у справі достатньої кількості матеріалів для її розгляду по суті в порядку ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за відсутності в засіданні представника відповідача.

Надалі, судом було розглянуто клопотання відповідача про зупинення провадження у справі, подане 08.10.2015 та відхилено його як безпідставне.

Так, відповідач просив суд зупинити провадження у справі № 910/24620/15 до вирішення у Київському апеляційному господарському суді пов'язаної з нею справи № 910/10314/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіс-Житло-Комфорт" до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Затишна оселя 17/31А" та Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Голосіївського району про визнання протиправними дій та скасування державної реєстрації.

З матеріалів справи судом встановлено, що 26.10.2015 Київським апеляційним господарським судом міста Києва винесено постанову у справі № 910/10314/15, якою залишено без змін рішення Господарського суду міста Києва від 01.07.2015, а тому підстави для зупинення провадження у справі для розгляду іншої пов'язаної з нею справи відсутні.

Дослідивши матеріали справи, оглянувши оригінали копій документів, що знаходяться у матеріалах справи, заслухавши пояснення представника, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Сервіс-Житло-Комфорт" є балансоутримувачем будинку № 17/31А по пров. Коломийському у м. Києві, отриманого на баланс від забудовника - Державного підприємства "Житлоінбуд" за актом прийому-передачі від 28.11.2012.

13.12.2014 відбулися установчі збори співвласників багатоквартирного будинку за адресою: м. Київ, пров. Коломийський, 17/31А, на яких було прийнято рішення оформлене протоколом від 13.12.2014 № 3, про організаційне питання проведення зборів, створення Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Затишна оселя 17/31А", затвердження статуту, обрання правління та ревізійної комісії об єднання, затвердження розміру щомісячної плати на утримання будинку та прибудинкової території та розміру вступного внеску, визначення порядку прийняття рішень об'єднанням та уповноважено голову установчих зборів Лазнюка Ю.В. здійснити державну реєстрацію Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Затишна оселя 17/31А".

Матеріалами справи підтверджується, що 26.02.2014 відбулася державна реєстрація Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Затишна оселя 17/31А".

06.03.2015 відбулися загальні збори членів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Затишна оселя 17/31А", які прийняли рішення про здійснення самосійного управління багатоквартирним будинком № 17/31А по пров. Коломийському у м. Києві Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку "Затишна оселя 17/31А", про прийняття даного житлового комплексу на баланс об'єднання (копія протоколу № 6 від 06.03.2015 в матеріалах справи).

Крім того, рішенням загальних зборів членів позивача було доручено правлінню Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Затишна оселя 17/31А" направити на адресу відповідача як балансоутримувача будинку, звернення про передачу будинку та забезпечити здійснення приймання-передачі будинку з балансу на баланс відповідно до порядку, встановленого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2002 № 1521.

25.03.2015 відбулися загальні збори членів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Затишна оселя 17/31А", які, серед іншого, у зв'язку суттєвим збільшенням членів об'єднання, знову прийняли рішення про самостійне здійснення управління багатоквартирним будинком № 17/31А по пров. Коломийському у м. Києві Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку "Затишна оселя 17/31А", а також про прийняття житлового комплексу на свій баланс (копія протоколу № 7 від 25.03.2015 в матеріалах справи).

Згідно зі ст. 9 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками.

Здійснення процедури передачі житлового комплексу на баланс об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, а також житлового комплексу або його частини на баланс іншої юридичної особи, статут якої передбачає можливість провадження такої діяльності, з балансу колишнього балансоутримувача встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2002 № 1521 Про реалізацію Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку".

Так, у п. 5 Порядку передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс, затвердженого вказаною постановою передбачено, що передача житлового комплексу або його частини з балансу на баланс проводиться разом з планом земельної ділянки, технічним паспортом будинку та відповідною технічною документацією (інвентарна справа, акт прийняття в експлуатацію, плани зовнішніх мереж тощо) у двомісячний термін після надходження відповідного звернення від об'єднання.

З 01.07.2015 набрав чинності Закон України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", у ст. 5 якого встановлено, що замовник будівництва або попередній власник будинку зобов'язаний передати один примірник технічної документації на будинок згідно з переліком, визначеним центральним органом виконавчої-влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства, співвласникам в особі їх об'єднання або особі, уповноваженій співвласниками у передбаченому цим Законом порядку. У разі зміни форми управління багатоквартирним будинком особа, яка здійснювала управління, повинна передати наявну в неї технічну та іншу передбачену законодавством документацію на будинок особі, визначеній співвласниками такого будинку.

Виконуючи зазначені нормативні акти, позивач звернувся до відповідача з проханням створити спільну комісію та здійснити приймання-передачу будинку з балансу Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіс-Житло-Комфорт" на баланс Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Затишна оселя 17/31А" (копії листів від 10.03.2015, 26.03.2015, 31.03.2015, 18.05.2015 з відмітками про їх отримання відповідачем в матеріалах справи).

Як вказує позивач, на запропонований ним час початку роботи комісії для здійснення приймання-передачі будинку, а саме: 31.03.2015 о 14:00, представники відповідача не з'явилися. У подальшому, відповідач не визначив і не затвердив членів комісії, надіславши тільки вимогу про надання протоколу про створення об'єднання та протоколу про прийняття житлового комплексу на баланс зі списками поіменного голосування (копія листа від 25.03.2015 № 111 в матеріалах справи).

Листом від 31.03.2015 № 49 позивач направив відповідачу витяг з протоколу № 6 від 06.03.2015.

У позовній заяві вказується, що станом на день звернення до суду з даним позовом відповідач відповіді на прохання передати будинок з усією необхідною документацією не надав, жодних дій, спрямованих на виконання законних вимог позивача не вчинив, що є грубим порушенням чинного законодавства та перешкоджанням законним конституційним правам та інтересам співвласників будинку, які є непорушними. Крім того, позивач зазначає, що протиправна бездіяльність відповідача унеможливлює початок нормальної роботи об'єднання та звертає увагу суду на те, що технічна документація на будинок не передається, визначити технічний стан житлового комплексу позивач не має можливості, допоміжні приміщення у будинку зайняті працівниками відповідача, так як він ухиляється від виконання приписів п. 4 Порядку передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2002 3 1521, Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" та Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства від 02.02.2009 № 13.

Згідно з п. 1 ст. 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" балансоутримувачем будинку, споруди, житлового комплексу, комплексу будівель і споруд є власник, або юридична особа, що за договором із власником утримує на балансі відповідне, майно, а також веде бухгалтерську, статистичну й іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки засобів, необхідних для своєчасного проведення капітального, поточного ремонтів і утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію відповідно до закону.

Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначено Законом України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" та Законом України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" об'єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.

За змістом ст. 12 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" управління багатоквартирним будинком здійснює об'єднання через свої органи управління. Об'єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об'єднання.

Відповідно до п. 2 Порядок передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс загальні збори об'єднання вирішують питання про прийняття житлового комплексу на баланс об'єднання, залишення житлового комплексу або його частини на балансі попереднього балансоутримувача (за умови укладення з ним відповідного договору), передачу житлового комплексу або його частини на баланс іншої юридичної особи, статут якої передбачає можливість провадження такої діяльності, та укладення з цією юридичною особою відповідного договору.

Пунктами 3, 4, 5 зазначеного Порядку передбачено, що для приймання-передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс утворюється відповідна комісія. У разі прийняття рішення про передачу житлового комплексу на баланс об'єднання утворюється комісія у складі представників попереднього балансоутримувача та Об'єднання. Комісію очолює представник приймаючої сторони. Комісія визначає технічний стан житлового комплексу або його частини відповідно до вимог законодавства та складає акт приймання-передачі згідно з додатком до цього Порядку. Передача житлового комплексу або його частини з балансу на баланс проводиться разом з планом земельної ділянки, технічним паспортом будинку та відповідною технічною документацією (інвентарна справа, акт прийняття в експлуатацію, плани зовнішніх мереж тощо) у двомісячний термін після надходження відповідного звернення від об'єднання.

Порядок здійснення управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, порядок передачі будинку в управління у разі укладення договору, встановлено Правилами управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, які затверджено наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02. 2009 № 13, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.04.2009 за № 377/16393.

Виходячи з п. 1.4 таких Правил управитель визначається власниками, співвласниками або за їх дорученням балансоутримувачем у встановленому законодавством порядку.

Згідно з п. 2.1 зазначених Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, для приймання-передачі об'єкта в управління утворюється відповідна комісія у складі представників попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, власників, співвласників та особи, що буде здійснювати управління будинком. Комісію очолює представник сторони, яка приймає. Комісія визначає технічний стан об'єкта відповідно до вимог законодавства та складає акт приймання-передачі об'єкта в управління (з управління). Кожній із сторін, що бере участь у прийманні-передачі об'єкта, надається примірник акта приймання-передачі, підписаний членами комісії та затверджений керівництвом кожної сторони - юридичної особи.

Пунктом 2.2 даних Правил визначено, що при передачі об'єкта в управління попередній балансоутримувач чи особа, що здійснювала управління будинком, надає замовнику, а замовник передає особі, що буде здійснювати управління будинком, оригінали або належним чином завірені копії документів (у разі зберігання оригіналів документів у місцевих архівах): щодо технічного стану об'єкта, у тому числі: план земельної ділянки з усіма будинками та спорудами, що на ній розташовані, виготовлений відповідно до вимог Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98), затвердженої наказом Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України від 09.04.1998 3 56, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 23.06.1998 за № 393/2833; паспорт об'єкта та земельної ділянки; проектно-кошторисну документацію та виконавчі креслення на кожний будинок та споруду об'єкта; акт технічного стану об'єкта на момент приймання- передачі; схеми внутрішньобудинкових мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізованого опалення тощо; виконавчі креслення контурів заземлення (для споруд, які мають заземлення); паспорти котельного господарства, котлові книги; паспорти ліфтового господарства; кошториси, описи робіт з поточного та капітального ремонту; акти технічного огляду; журнали заявок мешканців об'єкта; протоколи виміру опору ізоляції електромереж; протоколи огляду системи вентиляції; щодо бухгалтерського обліку та передбаченої законодавством звітності за об'єктом; обліку мешканців об'єкта, а також власників, співвласників окремих приміщень об'єкта, які у ньому не мешкають; правовідносин попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, з юридичними або фізичними особами у сфері надання та оплати житлово-комунальних послуг, найму, оренди та користування приміщеннями об'єкта; планових заходів за попередній та на поточний роки, необхідних для утримання об'єкта відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил та для збереження належного технічного стану будівельних елементів, конструкцій та мереж об'єкта.

При цьому, відповідно до п. 2.3 Правил у разі відсутності документів, передбачених цим пунктом, відмітка про це робиться у акті приймання-передачі об'єкта. Відсутні документи виготовляються чи відновлюються за рахунок попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, протягом одного місяця з моменту складення акта приймання-передачі об'єкта та передаються ним особі, що буде здійснювати управління будинком, з оформленням додатка до акта приймання-передачі.

Разом з тим, за змістом п. 3.6 Правил особа, що здійснює управління будинком, зберігає та веде технічну документацію щодо стану, утримання та експлуатації об'єкта. Технічна документація довготривалого зберігання містить: план ділянки в масштабі 1:1000 - 1:2000 з усіма будинками та спорудами, що на ній розташовані; проектно-кошторисну документацію та виконавчі креслення на кожний будинок та споруду; акт технічного стану житлового будинку на момент укладення договору управління; схеми внутрішньобудинкових мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізованого опалення тощо; паспорти котельного господарства, котлові книги; паспорти ліфтового господарства; паспорти на кожний житловий будинок та земельну ділянку; виконавчі креслення контурів заземлення (для споруд, які мають заземлення).

До документів, які потребують заміни після закінчення строку дії, належать: кошториси, описи робіт з поточного та капітального ремонту; акти технічного огляду; журнали заявок мешканців об'єкта; протоколи виміру опору ізоляції електромереж; протоколи огляду системи вентиляції.

За підсумками кожного технічного огляду в базу даних, що відображають технічний стан об'єкта, особа, що здійснює управління будинком, вносить відповідні зміни із зазначенням дати проведення огляду об'єкта.

Згідно зі ст. 6 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об'єднання, у тримісячний строк з дня державної реєстрації об'єднання забезпечує передачу йому примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж. У разі відсутності документації на багатоквартирний будинок колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об'єднання, протягом півроку з дня державної реєстрації об'єднання відновлює її за власний рахунок.

Відповідно ч. 2 ст. 382 Цивільного кодексу України власникам квартир у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.

Згідно ст. 355 Цивільного кодексу України майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно). Спільна власність вважається частковою, якщо договором або законом не встановлена спільна сумісна власність на майно. Багатоквартирний будинок (житловий комплекс) як цілісність є спільною частковою власністю власників всіх приміщень у цьому будинку.

За змістом ст. 358 Цивільного кодексу України право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою.

Статтею 391 Цивільного кодексу України встановлено, що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Враховуючи вищевикладене, форма управління житловим багатоквартирним будинком залежить виключно від прийнятого співвласниками будинку/зборами об'єднання співвласників багатоквартирного будинку рішення і таке право кореспондується з обов'язком балансоутримувача/попереднього управителя у встановлений строк після створення об'єднання та надходження відповідного звернення від об'єднання здійснити виселення своїх працівників із допоміжних приміщень та передати об'єднанню за актом-приймання передачі житловий багатоквартирний будинок разом із відповідною технічною документацією.

Рішення співвласників про самостійне управління/в тому числі і рішення загальних зборів об'єднання про прийняття житлового комплексу у самостійне управління, є встановленою законом підставою, за якою об'єднання вправі вимагати усунення перешкод у користуванні та розпорядженні спільним майном співвласників та передачі йому будинку разом із документацією на нього.

Судом встановлено, що у квітні 2015 року відповідач оскаржив у судовому порядку рішення установчих зборів власників квартир та нежитлових приміщень у житловому будинку за адресою: м. Київ, пров. Коломийський, 17/31А щодо створення Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Затишна оселя 17/31А" та вимагав скасування державної реєстрації позивача.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 01.07.2015 у справі № 910/10314/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіс-Житло-Комфорт" до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Затишна оселя 17/31А" та Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Голосіївського району і за участю сорока третіх осіб у задоволенні позову було відмовлено повністю.

За результатами перегляду даного рішення в апеляційному порядку, воно набуло законної сили 26.10.2015, оскільки було залишено без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 26.10.2015.

Відповідно до ч. 1 ст. 32 85 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких грунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Згідно з ч. 3 ст. 35 Господарського процесуального кодексу України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, крім встановлених рішенням третейського суду, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Обставини правомірності створення Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Затишна оселя 17/31А" були предметом дослідження суду при розгляді справи № 910/10314/15, а тому не потребують доказуванню при вирішенні даного спору. Інших підстав, за яких можливо було б допустити правомірність бездіяльності відповідача по створенню перешкод у прийнятті позивачем на свій баланс спірного будинку та відповідної необхідної документації суд не вбачає.

У ч. 1 ст. 35 Господарського процесуального кодексу України встановлено обов'язок кожної сторони на доведення тих обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідач заявлені вимоги не оспорив, правомірності чинення перешкод позивачу в реалізації належної йому згідно з законодавством компетенції і повноважень не довів, своєї бездіяльності у питанні передачі будинку на баланс законно створеного об'єднання співвласників багатоквартирного будинку також не довів, тоді як позивачем надано достатньо належних і допустимих доказів на підтвердження заявлених вимог, у зв'язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню як доведені, законні та обґрунтовані, адже перешкоджання співвласникам у реалізації їх прав на самостійне управління спільним майном є грубим порушенням як чинного законодавства так і прав співвласників будинку, в тому числі і в особі Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Затишна оселя 17/31А", яке було створене співвласниками будинку саме для здійснення самостійного управління спільним майном.

Зважаючи на задоволення позову, судові витрати у справі покладаються на відповідача.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 32-38 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Сервіс-Житло-Комфорт" (03022, м. Київ, пров. Коломийський, 17/31А, ідентифікаційний код 37674241) усунути перешкоди у користуванні Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку "Затишна оселя 17/31А" (03022, м. Київ, пров. Коломийський, 17/31А, ідентифікаційний код 39662526) житловим багатоквартирним будинком, що розташований за адресою: м. Київ, провул. Коломийський, 17/31А шляхом:

2.1 виселення з приміщень загального користування, у тому числі, допоміжних приміщень вказаного житлового багатоквартирного будинку, будівель і споруд, що розташовані на його прибудинковій території;

2.2 передачі за актом приймання-передачі вказаного житлового багатоквартирного будинку разом з технічною та іншою, передбаченою законодавством документацією на будинок;

2.3 передачі за актом приймання-передачі документів, на підставі яких вказаний житловий багатоквартирний будинок було прийнято в експлуатацію, технічного паспорта, планів інженерних мереж (паспорта земельної ділянки з розташованим на ній будинком та усіма спорудами, паспортів фасадів будинку, планів зовнішніх меж, проектно-кошторисної документації, виконавчих креслень на будинок, акту технічного стану будинку на момент приймання-передачі, схем внутрішньо будинкових мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газопостачання, електропостачання, централізованого опалення, виконавчих креслень контурів заземлення, паспортів котельного господарства, котлових книг, паспортів ліфтового господарства, кошторисів, описів робіт з поточного та капітального ремонту, актів технічного огляду, журналів заявок мешканців будинку, протоколів виміру опору ізоляції електромереж, протоколів огляду системи вентиляції, документів щодо бухгалтерського обліку та передбаченої законодавством звітності за об'єктом).

3. Стягнути з Товариство з обмеженою відповідальністю "Сервіс-Житло-Комфорт" (03022, м. Київ, пров. Коломийський, 17/31А, ідентифікаційний код 37674241) в доход Державного бюджету України 4 263 (чотири тисячі двісті шістдесят три) грн. 41 коп. судового збору. Видати наказ.

4. Накази видати після набрання рішенням законної сили.

5. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Суддя О.В. Мандриченко Дата складання рішення 09.11.2015 р.